Sayfa 603/948 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 4,817 - 4,824 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Bu şirket yüksek oranda kar dağıtırsa 13-15 arası kar getiremez veya zor getirir. Sn. Kitapçının dediği gibi ya büyüme aşamasında, ya da süt verecek noktada değil, boşuna beklemeyin. Şabanın filminde; hani Amerika'dan amcası eşek göndermişti, başında beklemişlerdi ya, onun gibi olur. İvedi olarak temettü istiyorsanız; Petkim ve Aksa gibi hisselere yatırım yapınız. Bizimkinin henüz gelişime ihtiyacı var. Olması gereken de budur.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Yorumlarımı çok bilmiş olarak algılamayın, sizlere yardımcı olmaktan başka bir niyetim yok. Burası paylaşım sitesi, yazmamı istemeyin, yazmam da, benim için hiç önemli değil. Aferine de ihtiyacım yok. Çok ta tın. Eleştireceksiniz tabii, fakat ispatlarınızı da vurgulayın. İşkembeden atarak olmuyor bu işler. Daha öncede söyledim, 2 Kişi ret talep etsin bir daha semtinize bile uğramayacağım söz veriyorum.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Sn.Sekiz; sizin için söylemedim, tabiiki %25 temettü yatırımcıyı çeker, fakat kazın ayağı öyle değil işte. Bu şirket için bırakın 4-5 Milyon TL nakit temettü için ödeme yapmasını, şirket için 1 Milyon TL bile dehşet para. Parası yok mu var, fakat şu an için gereksiz bir hamle olur.

Alıntı Originally Posted by sekiz Yazıyı Oku
    Bilançoya az kaldı hala 13-15 arası kar beklentimi koruyorum. Kar rakamı önemli çünkü geçici verginin gelmesiyle sanki 4.çeyrekte şirketin zarar ettiği gibi bir intiba oluştu. Ayrıca kar payı dağıtılması taraftarıyım. Şirketin her yıl en az %25 kar payı dağıtmayı alışkanlık haline getirmesi hisseyi daha cazip hale getirecektir.
    sizin dediğiniz inşallah gerçekleşir kar rakamı olarak ancak hisse fiyatı bu seviyelerde ise piyasa böyle bir kar rakamı beklemiyor demektir. bende kendi hesaplamalarıma göre 9 aylığa yakın 11 milyon tl civarında bir net 12 aylık kar beklemekteyim. ama daha çok önemsediğim geçen sene 3 aylıkta 1.982.875 tl olan net karını ve 47.175.832 tl olan cirosunu 2018/3 aylıkta hangi seviyelere taşıyacağıdır. uzun vadede hissede kalabilecek oranların mutlaka çok iyi kazanacağını düşünüyorum. CEO dediğinin % 75'ini bile yapsa yeter. herkese bol kazançlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Sn. Paradox; Bu şirket için 2018 yılına güçlü bakmamızı sağlayan en önemli etken finansal borçlarının yok/çok az olması. Bunun bozulmaması için dua edelim. Çünkü 2018 yılı kambiyo zararı olmayan şirketlerin yılı olacak diye düşünüyorum. Sadece bu şirketler iyi karlar yazabilir. Gelen bilançolara dikkatlice bakın, esas faaliyet karlarını (FAVÖK/EBİTDA) hangi kalemler nasıl erittiğini, karların nasıl yok olduğunu gözlerinizle göreceksiniz.

Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Sn. Paradox; Bu şirket için 2018 yılına güçlü bakmamızı sağlayan en önemli etken finansal borçlarının yok/çok az olması. Bunun bozulmaması için dua edelim. Çünkü 2018 yılı kambiyo zararı olmayan şirketlerin yılı olacak diye düşünüyorum. Sadece bu şirketler iyi karlar yazabilir. Gelen bilançolara dikkatlice bakın, esas faaliyet karlarını (FAVÖK/EBİTDA) hangi kalemler nasıl erittiğini, karların nasıl yok olduğunu gözlerinizle göreceksiniz.
    sn. izci, finansal borçların az olması tabi ki çok önemli ancak silverline'in net döviz pozisyonu yaklaşık 28 milyon tl ekside. ağırlıklı olarak ticari borçlarından kaynaklanıyor. 2017 yılını ciro büyümesi olarak % 50 ile kapayacak gibi duruyor. sizin bakış açınıza saygı duymakla beraber 3 aylıkda ciro büyümesi % kaç olacak onu daha çok önemsiyorum.bol kazançlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Ticari borçların karşılığında alınan bir Hammadde var, yani bir Mal karşılığında ortaya çıkmış, ticari borç ve ticari alacaklar birbirlerine entegre dir. Bugün döviz pozisyonu eksi yazar, yarın tersi olur artı yazar. Bunlar ileride dövize göre değişkenlik gösterecektir. İnce hesap yaparsan tersi durumda yarın pozisyonunu değiştirmek zorunda kalırsın. Analiz yaparken daha önemli şeyler var, uzun vade düşünüyorsak bu tür geçici şeylere fazla odaklanmamak lazım. Büyük resme bakmak lazım, Ciro, Karlılık, Finansal borçluluk, finansal kalemler bunlar bilançonun atasıdır. Döviz pozisyonu bunların içinde geçici ve anlıktır. Sanırım anlatabildim.

8. Sayin İzci eleştiri her zaman olacaktır. siz bize lazimsiniz. Olumsuz 2-3 yorum yazıldı diye foruma kusmeyin. Seveniniz inanin kat kat daha fazladır. Selamlar...

Sayfa 603/948 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •