Sayfa 890/948 İlkİlk ... 390790840880888889890891892900940 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 7,113 - 7,120 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

1. Inşallah diyelim çünkü maliyetlere gelmemize bayağı var.

2. ah bankalar yok mu bisti bile ele geçirdiler... olan yine garibana oluyor gerçek yatırımcıya oluyor.... endeks düştü kağıtlar dip.... millette şaşırdı ne alıp sattığı belli değil % 2 gören kaçış peşinde....

3. bu kağıdı alan satan yok bu sitede anlaşıldı....

4. Hocam önceden yine 1 2 kelâm edilirdi ama ky hakli kağıt keyif vermiyor kimsede yazmak istemiyor

5.  Alıntı Originally Posted by Umk Yazıyı Oku
    Hocam önceden yine 1 2 kelâm edilirdi ama ky hakli kağıt keyif vermiyor kimsede yazmak istemiyor
    Bu haftayı da böyle kapattık. Umarım haftaya 1,40 TL yi kirip 1,50 TL lere yol alırız....

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. 1,24 TL de başlayan hızlı yükseliş 1,38 TL de son buldu. Bu direnci kırmayı 2 defa denese de geçemedi bu hafta. Ama 1,32-33 TL lerde kapanislar yapması, 1,30 TL üstünü iyice saglamlastirdigini gösteriyor. Bir BAYRAK-FLAMA formasyonu oluştu gibi. Direk boyu kadar yani 1,52 TL ye kadar yolu var demektir. 1,30 TL nin aşağısına gelmediği sürece sıkıntı yok gibi. Eğer 1,38 TL yi hacimli kırıp 1,40-42 TL üzerine atmayı becerirse, ben 1,52 TL leri gorecegimizi düşünüyorum. Eğer bu seviyede geçirirse 1,60-80 tl deki boşluğu doldurmaya gidebilir. Bu seviyeleri de geçerse FİNCAN oluşuyor demektir ve 2 TL üzerine atabilir. Tabi bu söylediklerim 1-2 aylık hatta daha uzun sürede gerçekleşebilir. Çünkü hissenin geçmiş grafiğine bakarsak inişli çıkışlı bir grafik karşımıza çıkıyor.

7. Gelelim kötü senaryoya; her ne kadar da şirket satışları artışa da döviz kuru maliyetleri oldukça yukarıya çekiyor ve karlılık düşük kalıyor. Geçen yıl 3. Ceyrek sonunda 10 milyonun üzerinde kar açıkladı. Bu sene çok büyük bir sürpriz olmazsa bu karliliklari yakalaması çok zor görünüyor. 30 Ekim'de 3. Çeyrek bilançosu aciklanacak. Zarar yazma ihtimali çok yüksek. Her ne kadar da teşvikler bilancoyu pozitif etkilese de şirketin teşvikler yönünde henuz bir yatırım yapmaması negatif bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Karlılığı devam ettirdiği sürece yatırım yapılabilir. Karlılık azaldıkça ve zarar yazdikca uzak durulmalıdır. Bakalım geçen haftaki yüksek hacimli alımların arkasından neler bizi bekliyor hep beraber göreceğiz. Ben 30 ekime kadar pozitif seyrinin devam edeceğini ve 1,80 TL leri deneyebilecegini düşünüyorum... Eğer bilanço umulanin aksine iyi gelirse daha da yukarilar görülebilir. Herkese bol ve bereketli kazançlar....

8. Bu tip analizlere uzun süredir hasret kalmıştık emeğinize saglik.

Sayfa 890/948 İlkİlk ... 390790840880888889890891892900940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •