Sayfa 567/948 İlkİlk ... 67467517557565566567568569577617667 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 4,529 - 4,536 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

1.  Alıntı Originally Posted by knox Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla gümüş mak birleştiğimiz şirket.
    Pazarlama ise farklı.
    Bu şirket Meç diye bahsettiğimiz arkadaşında esas şirketle ters düşmesinin nedenlerinden
    Karın oraya aktarılması diye bir durum var tartışılan.Daha önceki sayfalarda bahsi geçmişti.
    İsim hakkı alımıyor pazarlama şirketinden ama bu bedel vergi dairesine açıklanan beyanda varmı yoksa konsolide sayılır o yüzden yokmudur bilemiyorum.
    Bilen varsa yeşillendirir.
    Saygılar
    Aralığın son günlerinde kap a haber düşmüştü. Fatura keserek bu rakamı pazarlama şirketi ne yansıttılar. Kurum gecici de 602 diğer satışlar kalemine dahil olmuş olması lazım.

2. Ortak kimsenin egosunu çekcek durumda değiliz.
    Cezan biterbitmez gelip kendini rahatlatacaksın diye diğerlerini rahatsız etme hakkın yok.
    Burada hisse konuşulsun lütfeb.

3.  Alıntı Originally Posted by knox Yazıyı Oku
    Pazarlama ise farklı.
    Bu şirket Meç diye bahsettiğimiz arkadaşında esas şirketle ters düşmesinin nedenlerinden
    Karın oraya aktarılması diye bir durum var tartışılan.Daha önceki sayfalarda bahsi geçmişti.
    İsim hakkı alımıyor pazarlama şirketinden ama bu bedel vergi dairesine açıklanan beyanda varmı yoksa konsolide sayılır o yüzden yokmudur bilemiyorum.
    Saygılar
    Evet gümüş mak birlesilen şirket sn.knox pazarlama farklı. MEÇ amca karı sakladiklari için ayrıldı. En azından tutanaklardan öyle anlaşılıyor

SM-N900 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by knox Yazıyı Oku
    Pazarlama ise farklı.
    Saygılar
    Aynen, gümüş mak birleştiğimiz şirket ve ben bunun karın bırakıldığı şirket olduğunu düşünmüştüm. fakat gümüş-mak'ın birleşme dökümanlarındaki verilerine göre bunu gösterecek bir satışı yok. zaten finansal rapor'da da satışların "... ev gereçleri a.ş." ye yapıldığı beyan edilmiş. yani muhtemelen silverline atıyorum 9 liraya mal ettiği ürünü 10 liraya ev gereçleri a.ş'ye satıyor, bu şirket de 12 liraya son kullanıcıya satış yapıyor gibi bir durum var. yalnız şimdi bakıyorum bu şirket konsolidasyona tabi tutulmuyor silvr finansallarında gördüğüm kadarıyla; yani MEÇ'in dediği üzere kar "ev gereçleri a.ş." 'de kalıyor ve silvr yatırımcısı kazık yiyor. Bu durumda
    1- vergi beyannamesi cirosu ile spk finansal cirosu arasındaki fark nereden geliyor? ok, elbette zaten farklı olmaları normal ama bu kadar ciddi fark olmasının sebebi ne?
    2- gerçekten de meç'in belirttiği gibi neden ev gereçleri pazarlama a.ş gibi bir şirkete ihtiyaç var? gördüğüm kadarıyla silvr'ın ortakları bu şirketin de sahipleri. piyasada adam gibi bir patron yok mu?

gibi sorular benim için hala geçerliliğini koruyor.

sn. kitapçı0 düğüm yok diyordunuz, bu sorularla ilgili bilginiz var mı?

5.  Alıntı Originally Posted by TheOne Yazıyı Oku
    Aynen, gümüş mak birleştiğimiz şirket ve ben bunun karın bırakıldığı şirket olduğunu düşünmüştüm. fakat gümüş-mak'ın birleşme dökümanlarındaki verilerine göre bunu gösterecek bir satışı yok. zaten finansal rapor'da da satışların "... ev gereçleri a.ş." ye yapıldığı beyan edilmiş. yani muhtemelen silverline atıyorum 9 liraya mal ettiği ürünü 10 liraya ev gereçleri a.ş'ye satıyor, bu şirket de 12 liraya son kullanıcıya satış yapıyor gibi bir durum var. yalnız şimdi bakıyorum bu şirket konsolidasyona tabi tutulmuyor silvr finansallarında gördüğüm kadarıyla; yani MEÇ'in dediği üzere kar "ev gereçleri a.ş." 'de kalıyor ve silvr yatırımcısı kazık yiyor. Bu durumda
    1- vergi beyannamesi cirosu ile spk finansal cirosu arasındaki fark nereden geliyor? ok, elbette zaten farklı olmaları normal ama bu kadar ciddi fark olmasının sebebi ne?
    2- gerçekten de meç'in belirttiği gibi neden ev gereçleri pazarlama a.ş gibi bir şirkete ihtiyaç var? gördüğüm kadarıyla silvr'ın ortakları bu şirketin de sahipleri. piyasada adam gibi bir patron yok mu?

gibi sorular benim için hala geçerliliğini koruyor.

sn. kitapçı0 düğüm yok diyordunuz, bu sorularla ilgili bilginiz var mı?
    Arkadaşlar bu soruları yatırım ilişkilerine soranımız oldu mu?

1 örnek <br />
    15 bin param 1500 egeenim vardı 2014 te 450 leri gördü. Biz 15 belkide 14 ten sattık o zaman borsada yeniyim ya. Size soruyorum: Elimde tutsam ya da hep tutsak 450 yi beklermiydik. Haltıma beklerdik belki 20 yi bile görmeden satardık. Ben tecrübelendim. 9 yılımı verdim. Fikir alışverişine açığım hisseyi danışırımda gocunmam. Kardeşim hayal perest olmayın anlık düşünmeyin. Sinir fevri davrandırır. Girdiysen emanetle olmaz.<br />
    Ben işbanktan çalışırım kredili al sat yok. Halkbank aradı 200.000 kredi açalım yok dedim. Niye hedef ilerisi komisyon momisyon hikaye zarar etsin ödemek için kredi çeksin. Kredi kartı verelim kısacası söğüşleyelim. Yedirmem. Alın tutun uçmayın.Haaaa kağıdın temel,teknik ve analizi sabırdır. Sabır ederseniz uçun. Saygılar.<br />
    <br />
    <br />
    LG-H870 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

LG-H870 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e Cenneti vaad etmeseydi şayet rabbine bile etmezlerdi secde !!!

7.  Alıntı Originally Posted by allhope Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu soruları yatırım ilişkilerine soranımız oldu mu?
    6% paya sahip ortak sormuş da ne olmuş gibi bir durum da var aslında. adam pes etmiş satıp gidiyor.

konuya hakim olmayan arkadaşlar için:

İbrahim Atay denen herif silverline'ın ürünlerinin 98%'ini sattığı Ev gereçleri A.Ş'nin 40%'ının sahibi. Halka açık silvr'ın ise 25%'inin. Yani silvr 100 lira kar ettiğinde bu herif 25 lira kar ediyorken, Ev gereçleri A.Ş. 100 lira kar ettiğinde 40 lira kar ediyor. Bu adam sizce hangi şirketin daha çok kar etmesini ister? Ürünlerin nihai müşteriye satılabileceği fiyat zaten belli, piyasada oluşuyor diyebiliriz. bu durumda İbrahim Atay ister ki halka açık olmayan Ev gereçleri A.Ş. daha çok kar etsin (=bizim ortağı olduğumuz silvr daha az kar etsin) ; yani bizim silvr ürünleri ev gereçleri a.ş'ye olabildiğince ucuza versin.

satış fiyatları transfer fiyatlandırması kapsamında piyasa koşullarına uygun mu diye (silvr'ın 30%'una hakim olduğu piyasa bu arada ) kontrol ediliyordur ama ülkemizde vergi denetimi şirketlerinin ne durumda olduğunu, transfer fiyatlandırması konusunun nasıl flu/yönlendirilebilir bir alan olduğunu hem denetim tecrübemden, hem de denetlenen taraf tecrübemden biliyorum. neden böyle çarpık bir duruma müsade ediliyor anlaşılır gibi değil.

8.  Alıntı Originally Posted by TheOne Yazıyı Oku
    6% paya sahip ortak sormuş da ne olmuş gibi bir durum da var aslında. adam pes etmiş satıp gidiyor.

konuya hakim olmayan arkadaşlar için:

İbrahim Atay denen herif silverline'ın ürünlerinin 98%'ini sattığı Ev gereçleri A.Ş'nin 40%'ının sahibi. Halka açık silvr'ın ise 25%'inin. Yani silvr 100 lira kar ettiğinde bu herif 25 lira kar ediyorken, Ev gereçleri A.Ş. 100 lira kar ettiğinde 40 lira kar ediyor. Bu adam sizce hangi şirketin daha çok kar etmesini ister? Ürünlerin nihai müşteriye satılabileceği fiyat zaten belli, piyasada oluşuyor diyebiliriz. bu durumda İbrahim Atay ister ki halka açık olmayan Ev gereçleri A.Ş. daha çok kar etsin (=bizim ortağı olduğumuz silvr daha az kar etsin) ; yani bizim silvr ürünleri ev gereçleri a.ş'ye olabildiğince ucuza versin.

satış fiyatları transfer fiyatlandırması kapsamında piyasa koşullarına uygun mu diye (silvr'ın 30%'una hakim olduğu piyasa bu arada ) kontrol ediliyordur ama ülkemizde vergi denetimi şirketlerinin ne durumda olduğunu, transfer fiyatlandırması konusunun nasıl flu/yönlendirilebilir bir alan olduğunu hem denetim tecrübemden, hem de denetlenen taraf tecrübemden biliyorum. neden böyle çarpık bir duruma müsade ediliyor anlaşılır gibi değil.
    İşte bunun için bizler de bu hissenin iyiye gitmesi için birleşme en önemli adımdır diyoruz,Böyle birşeyi yapacaklarının ilk adımını attıklarında sn. İZCİ'nin ifadesiyle söyleyeyim donla girilir , şunu belirteyim şimdilik hisse bende yok.... YTD
    Son düzenleme : kitapci0; 15-02-2018 saat: 03:27.

Sayfa 567/948 İlkİlk ... 67467517557565566567568569577617667 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •