Sayfa 76/1252 İlkİlk ... 26667475767778861261765761076 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 601 - 608 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,989
     Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Dolar yükseldikçe enflasyon artacak. Enflasyon artıkça faizler artacak. Faiz günah deyip yükseltmezsen dolar ve dolayısı ile enflasyon daha fazla artacak. Diverging spiral...
    90 li yillardaki enflasyon devaluasyon sarmali derler buna.
    Parayi cekebilmek icin devaluasyonu kasten biraz enflasyon altinda tutup yabanci para gelsin doviz bazinda para kazansin derlerdi. Yillar icinde burada bir deval potansiyali birikirdi sonra da bir tetikleyici etken ile sok deval yapilmak zorunda kalinirdi.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Bugün ilk defa odeabanka gittim. Mt bilgiliydi ama pek güven vermedi. Konuşmanın başıyla sonu arasında tutarsızlıklar vardı.
    Oranlar
    700ktl için 35 gün 19.25
    150k $ için 35 gün 4.40
    O/n oksijen hesap 250k tl ye kadar 19.50 dedi. Eft muafiyeti 1 m üstü bakiyede 1 ay sonra tanımlanır dedi. Bu arada web de 19.25 görünüyor. Vadesizde kalan öönce 10 ktl dedi sonra 12.5.
    Sizce odea nasıl bir banka?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Faiz günah edebiyatı algı operasyonu....
    Çogu haram olanın,azı helalmı???????..
    Bu algıya finansal okur_yazar olan forumdaşlar düşmemeli...
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

4.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Faiz günah edebiyatı algı operasyonu....
    Çogu haram olanın,azı helalmı???????..
    Bu algıya finansal okur_yazar olan forumdaşlar düşmemeli...
    Faiz haram kılındığında,
    tefeciden bir koyun istersin 3 ay sonra senden 2 koyun istermiş
    bir çuval tohum istediğinde
    3 çuval geri alırmış
    1 kğ altın verirmiş
    ertesi sene 2 kğ vereceksin dermiş

enflasyon yok
    gelir vergisi yok
    al gülüm ver gülüm

bizim ki ise paranının değerini muhafaza etme çabası

mevduat faizine haram diyen,
    aynadan bir kendine baksın
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

5. doğru yoldamıyım ?

dostlar yaklaşık 10 aydır e-turuncudayım malumunuz ekstra dahil 17,50 faiz var, oda yine malumunuz aylık 750 harcama taahhütüne ekstra %1 faiz ile, normalde % 16.5, bu bana günlük faiz olsa bile normal gelmiyor, mecburmuyum % 17.5 için diğer ay için 750 tl bu karttan harcama yapmaya, artı çok fazla gezinti yapmayı, riski sevmeyen bi insanım, 236k için bana ne önerirsiniz, kısa ve uzun vade ortalaması olarakta, sonuçta paraya şimdi veya 5 yıl sonra ihtiyacı olan gibi düşünün, ne önerirsiniz, zahmetsizinden, yerimde kalmaya devammı edeyimmi ? teşekkürler kardeşim, doları malumlarınız 4,99'u geçirmeyecekler o kesin gibi, faizi bilemem, bu arada bilgi almak istesemde, bilgi verir gibi olsamda kesinlikle ytd teşekkürler.

6.  Alıntı Originally Posted by levent54 Yazıyı Oku
    dostlar yaklaşık 10 aydır e-turuncudayım malumunuz ekstra dahil 17,50 faiz var, oda yine malumunuz aylık 750 harcama taahhütüne ekstra %1 faiz ile, normalde % 16.5, bu bana günlük faiz olsa bile normal gelmiyor, mecburmuyum % 17.5 için diğer ay için 750 tl bu karttan harcama yapmaya, artı çok fazla gezinti yapmayı, riski sevmeyen bi insanım, 236k için bana ne önerirsiniz, kısa ve uzun vade ortalaması olarakta, sonuçta paraya şimdi veya 5 yıl sonra ihtiyacı olan gibi düşünün, ne önerirsiniz, zahmetsizinden, yerimde kalmaya devammı edeyimmi ? teşekkürler kardeşim, doları malumlarınız 4,99'u geçirmeyecekler o kesin gibi, faizi bilemem, bu arada bilgi almak istesemde, bilgi verir gibi olsamda kesinlikle ytd teşekkürler.

şayet günlük trade yapmayacaksınız

mevduatınıza acil ihtiyaç olunacak bir durum yok ise,

şu enflasyonist durumdan en az etkilenmek içim kısa dönemlik faizlere başvurabilirsiniz.

kısa dönemden kasıt 32-35 günlük kırık vadeyi kastediyorum.

çünkü her ay faizler belli bir oranda ortacak görünümünde

bugün bende ingbank ile vedalaştım

vakıfbank ile 19,25 ile anlaştım

tabi bir saat sonra ing nin MT si beni aradı bla bla bla
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

7. turuncu kartı dalgınlıkla Sen istemişindir
    Sana çaktırmadan sözleşme imzalatmışlardır .
    öyle bir şart yoktur zannedersem
    YAZDIĞIM YORUMLAR KİŞİSEL DÜŞÜNCE VE FİKİRLERİMİ İFADE EDER.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

8. dostum tam anlayamadım, bi anlaşılabilir ipucu verirmisin, ne yapmam konusunda bu arada 236k.yada dikkat, çok gezinmeyi sevmeyen kişiyim bu arada, % 1 ler bende 180 ler gibi fazla hareket ettirmemi sağlayan bir getiri sağladığındandır bu arad, teşekkür ederim.

Sayfa 76/1252 İlkİlk ... 26667475767778861261765761076 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •