Sayfa 110/1252 İlkİlk ... 10601001081091101111121201602106101110 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 873 - 880 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Bendeki TL miktarı büyük olsaydı kesin 20 üzeri bonoları aheste aheste toplardım...Yıl sonuna kadar parçalı malı toplar vadesini beklerdim arasına da banka bonoları(gösterge + risk puan) attım mı kaymaklı kadayıf olurdu ama bende ki küçük miktar onuda zamanı gelince borsaya aktaracağım....O zamana kadar vadelide dursun....

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Bendeki TL miktarı büyük olsaydı kesin 20 üzeri bonoları aheste aheste toplardım...Yıl sonuna kadar parçalı malı toplar vadesini beklerdim arasına da banka bonoları(gösterge + risk puan) attım mı kaymaklı kadayıf olurdu ama bende ki küçük miktar onuda zamanı gelince borsaya aktaracağım....O zamana kadar vadelide dursun....

2 ay sonra pişman olabilirdin,

bono faizleri olmuş 26 -27 keşke almasaydın diyebilirsin
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

3. Evi satılığa çıkardım 2.500.000 a bakalım satarsam tl faizi yerim biraz
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Faizlerde tepeye yaklaştığımızı düşünüyorsanız çok mantıklı bir hareket, hatta ben de düşünüyorum ama daha o noktada değiliz gibi. Gidişatı görmeden yapmamak lazım. Aynı şey hisseler için de geçerli. Şu an bankacılık hisseleri çok ucuz diyorlar ama dipte miyiz acaba?

5.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    o zaman yerli ve milli olmak için biz de altın alırız. ama bir dakika, altın da dolara endeksli değil miydi? şşşşt, kimseyi uyandırmazsak bizi yerli ve milli sanırlar...
    altının tl. versiyonu gram/tl. alınca milli oluyorsunuz
    eskiden milli olmak daha zevkli şeyhler yapardık ne hallere düştük..?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,625
    260 k 32 gün 18.5 deniz temdit

Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    2 ay sonra pişman olabilirdin,

bono faizleri olmuş 26 -27 keşke almasaydın diyebilirsin
     Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Faizlerde tepeye yaklaştığımızı düşünüyorsanız çok mantıklı bir hareket, hatta ben de düşünüyorum ama daha o noktada değiliz gibi. Gidişatı görmeden yapmamak lazım. Aynı şey hisseler için de geçerli. Şu an bankacılık hisseleri çok ucuz diyorlar ama dipte miyiz acaba?
    Hiçbir zaman bir emtianın ne dibini ne de zirvesini yakalayabilirsin ...Ortalama maliyet yapar vadeni beklersin...Yıl sonunda faiz %30 da olsa parçalı mal aldığın için o faizden de bono-tahvilini alır portföye katarsın...Gecelik gittiğin için elindeki nakit de sürekli artarak sana daha çok mal alma fırsatı verir....

8. sonbahara çıkması olası bedelli nasıl etkiler faizleri.. krediye bayağı bir yüklenme olacaktır..

Sayfa 110/1252 İlkİlk ... 10601001081091101111121201602106101110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •