Sayfa 111/1252 İlkİlk ... 11611011091101111121131211612116111111 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Hiçbir zaman bir emtianın ne dibini ne de zirvesini yakalayabilirsin ...Ortalama maliyet yapar vadeni beklersin...Yıl sonunda faiz %30 da olsa parçalı mal aldığın için o faizden de bono-tahvilini alır portföye katarsın...Gecelik gittiğin için elindeki nakit de sürekli artarak sana daha çok mal alma fırsatı verir....

Aslında mantık güzel işe yarayabilir,
    ama siz biraz daha bekleyin en azından çanak tamamlayana kadar,

rakamlar faiz oranı değildir.
    2 yıllık tahvil verimlilik oranı

,tvc_a8155a677af4b6c303e1d70d9dc29d3a.jpg

ama çanağı kırarsa
    öldüm dersin ama hala yaşarsın
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Hiçbir zaman bir emtianın ne dibini ne de zirvesini yakalayabilirsin ...Ortalama maliyet yapar vadeni beklersin...Yıl sonunda faiz %30 da olsa parçalı mal aldığın için o faizden de bono-tahvilini alır portföye katarsın...Gecelik gittiğin için elindeki nakit de sürekli artarak sana daha çok mal alma fırsatı verir....
    Dip ve zirveyi yakalayıp ordan girmek olsa olsa şans olur. Ancak kastettiğim şey şuydu. Faizler eğer 3-5 puan daha artacaksa yaptığınız tahvil alımını parçalı parçalı alarak zaten riski azaltıyorsunuz. Ancak sıkıntı şu, ülke ciddi anlamda ekonomik sıkıntı çekmeye başladıysa ve enflasyon özellikle bu noktadan sonra çok çok hızlı artacaksa ki eskiden öyle olduğunu söylüyorlar (50 üstü enflasyon) büyük zarar etme riski var. Ben ekonominin genel görünümünün nereye gideceğini bilmeden girmezdim hisse ve tahvil işine. Ama dediğiniz yaklaşım zaten akıllıca olanıdır daha normal zamanlarda. İnsanın önünü görmesinin zor olduğu zamanlarda güvenli limanlar daha mantıklı görünüyor.

3.  Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Faizlerde tepeye yaklaştığımızı düşünüyorsanız çok mantıklı bir hareket, hatta ben de düşünüyorum ama daha o noktada değiliz gibi. Gidişatı görmeden yapmamak lazım. Aynı şey hisseler için de geçerli. Şu an bankacılık hisseleri çok ucuz diyorlar ama dipte miyiz acaba?
    henüz değil bence, yıl sonuna kadar en az 200 bp daha arttırır MB

4. Vakıfbank Temdit 310k 32 gün %19,60 bugün bağlandı

5.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Evi satılığa çıkardım 2.500.000 a bakalım satarsam tl faizi yerim biraz
    Villa mi nerde

6.  Alıntı Originally Posted by SuGetir Yazıyı Oku
    Vakıfbank Temdit 310k 32 gün %19,60 bugün bağlandı
    Güzel oran, ağustos ayının 10 gibi daha iyi oranlar bekliyorum.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

7. Milyon ustu icin

VAKIFBANK

32 gün vadeli mevduat %19,70

Gecelik %17,00

QNB

32 gün vadeli mevduat %19,10

Gecelik %17,75

DENİZBANK

32 gün vadeli mevduat %18,75

Gecelik %17,00

haftalık %17,30

8. resim ve grafik yüklemeyi beceremiyorum
    gençler bu konuda çok iyi
    bizden bu kadar sanırım
    Attached Images Attached Images
    Son düzenleme : TOPRAK-SERDAR; 16-07-2018 saat: 20:49.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 111/1252 İlkİlk ... 11611011091101111121131211612116111111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •