Sayfa 1037/1252 İlkİlk ... 37537937987102710351036103710381039104710871137 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 8,289 - 8,296 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    800k 42 günlük mevduatın 27. gününde 400k vade bozdum 5000 lira zararı sineye çektim Pazar-Pazartesi-Salı kademeli dolara girdim. 3 günde 18.500 lira prim yaptı. 5000 zararı düşsem 13.500 lira artıdayım. Dolar TL ne zaman nereye gider kimse bilemez ama ben kafamda bir plan yaptım belirli seviyelerden belirli oranlarda girip belirli seviyelerden belirli oranlarda çıkıp %25-%75 arası riski dağıtacağım. Bir daha %100 mevduat mı tövbe. Bu yıl %100 mevduatta durmaktan yediğim 200-300bin liralık tokatın acısı öyle hemen çıkmaz ama artık gözüm açıldı bundan sonra daha doğru adımlar atmaya çalışacağım.
    Tebrikler. Çok zor bir karar vermişsiniz. Peki ya aldığınız doları sattınız mı? Kar ettim dediğiniz için sordum. Yoksa piyasa fiyatına göre mi bakıyorsunuz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bugün sordum. min 1M alabiliyormuşsunuz. e 1M bastırınca da doğal olarak nitelikli oluyorsun haliyle.
    Bilgi için teşekkürler. 100 milyon satacaklar en fazla 100 kişi alsın diyorlar Maksat kafaları karışmasın olsa gerek...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    butun kanallarda 1 saatte bikackez yeni konut kampanyası reklamı donuyor dikkatlice dinledim dolarınız altınızı pesinata sayalım diyor sizce konut kampanyasının bugun baslaması ve mb tl likidetisini artırıp bir bakıma kuru yukarı surmesi tesadufmu yoksa bilerek midir ? ( malum dolar ve altın yukarı gidince vatandas kampanya ya ilgiyi artır dusuncesi olabilir )
    iyi görmüşsün
    köprüden önceki son çıkış vermiş olabilir

4.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Sağlık ve sıhhatli dünyaya gelmesi ümidiyle.
    Ne olacağı hiç belli olmuyor.
    Bknz: https://www.halkbank.com.tr/4517-hesaplama_araci
    Bugün halk bank kredi faizlerini yine yükseltti.
    Beyaz yakalılar için 2.25.
    Bir ara 1.18'den vermişti. Kısa süre önce de 1.60'lı oranlar mevcuttu. 0.60 desek yıllık bazda 700 baz puana yakın halkbank kredi faizlerinde artış gerçekleştirdi.
    Mevduat faizi aşırı arttırılır mı? Bilemiyorum.
    amin cümlemize
    evet faizler arttı bakalım bekleyip görücez

5.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    55 bin 550 bin olmasin 55 bin ise ozel bankalardan pazarlığa 25 ten başlayın faiz artisi sinyali bu ucuza kapmaya çalışıyorlar
    hayır hocam 55
    hoşgeldin falanda değil.
    ekran görüntüsüde atabilirim.
    bankacı tanıdık.

6.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    su usteki bono olayını okuyunca aklıma takıldı %24-25 le bono satacak millete de mevduat oranları neden peki %21-22 arasında dolanıyor bankalarda ?? parayı mevduat olarak toplayamadıkları icinmi yoksa bono tahvil in dinamikleri farklı mı ? bono tahvil olarak toplamak daha mı kolay ya da daha mı karlı banka icin ... bu oranlardan topladıkları parayı %35-40 lı oranlardan kredi olarak dagıtmalı ki bankalar kar etsinler .
    Meraktan aradım, bana bir lokasyon söyledi , o lokasyonda inşaat daha başlamamış. dedim ki hani bunlar bitmiş evdi, daha ,inşaat dahi ortada yok inşaatı yapamadan konkordatoya gidersen ne olacak?. Telefondaki aynen şöyle: Ne dediniz koroko mu? öyle bir lokasyonumuz bulunmamaktadır!!!!!!!!
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Şu an için bankalardan oran almaya, banka banka dolaşmaya ya da çekerim tehditini savurmaya imkanım yok. Düşük verdiklerinde çekerim deyip çekmemezlik yapmam. Ama son 15 günde burada paylaşılan oranlara gün geçtikçe şaşırıyorum.

Bayramdan hemen önce aktifbanktaki MT'yle konuştuğumda mevduat eşleniği 23.5% oranlar alabileceğini söylemişti 250k üstüne. Daha yüksek bir oran da duymadım. Ama halkbank'tan 20 temmuz'da 19.75 almıştım kısmı hesap için (50k vadeye bağlanan miktar, şubedeki tüm miktar 250k civarı).

Burada ilginç faiz oranları duyuyorum ve inanmakta güçlük çekiyorum. Zaten TL'deki her kuruş için kazığın büyüğünü yiyoruz bir kazığı da bankalar atıyorsa alnımda kocaman enayi yazıyor ama gözlerim bağlı olduğu için görmüyorum sanırım.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Meraktan aradım, bana bir lokasyon söyledi , o lokasyonda inşaat daha başlamamış. dedim ki hani bunlar bitmiş evdi, daha ,inşaat dahi ortada yok inşaatı yapamadan konkordatoya gidersen ne olacak?. Telefondaki aynen şöyle: Ne dediniz koroko mu? öyle bir lokasyonumuz bulunmamaktadır!!!!!!!!
    üstad her şeyi inşaatçıdan bekleyemeyiz tuğlasını çimentosunu sen alacaksın

Sayfa 1037/1252 İlkİlk ... 37537937987102710351036103710381039104710871137 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •