Sayfa 14/1252 İlkİlk ... 4121314151624641145141014 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Cumhurbaşkanın söylemlerinde kasıt var, bilerek sürekli doların değer kazanması için demeçler veriyor. Enflasyon sepetini eline almış kafasına göre sallıyor. İş gücü fiyatlarının düşürülüp ucuz iş gücü ile Avrupa'nın bangladeş'i yaratılmaya çalışılıyor.Bundan sonra faizi enflasyon sarmalından çıkartıp bunun maliyetini halka yükleyecektir. Reis sözünün eridir.

Öte yandan önümüzde yerel seçim var, bu zaman zarfında ekonomik dalgalanmayı nasıl dengeleyecek muamma, belkide bu süreyi atlatmak için yabancının güvendiği bir yardımcı ataması yaparak geçiştirme yapabilir.

Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    bankalardan paramı çekmeyi düşünüyorum ne dersiniz.
    Çektiğiniz parayı saklama derdini nasıl çözeceksiniz

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku

dolar yaparak çekeceğim zaten tl olarak değil,mevcut bir kısım dolar elimde zaten yarın çekeceğim,56 dan aldığım dolarları da 78 den sattım salak gibi,yarın 82 filan demeyeceğim alacağım dolar ve çok az bir kısım sistemde tutacağım,gidişatı beğenmiyordum zaten iyice boka sardı,herhalde açıkça krizdeyiz şu an.

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku

sanırım evde saklamak bankada saklamaktan daha güvenli şu durumda.

5. Burgan oranı 18.75 temdite veriyor .

Hg 19

Üç para birimli de oran düşmüş bayağı

18.60 4.5 diyor maks .

Zarraf davası yüzünden Halkbank mevduat çıkmasın ve gelsin diye maksimum veriyor piyasada.

20 üzeri oranlar havada uçtuğunu duydum

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Doların orolara düşmesi icin kendine yetecek kadar petrol ve doğalgaz buldum denirse uzun vadede düşer..yoksa 200 milyar dolar sursen oraya inmez..adamı hupletir küresel spek dünyada çok büyük müdahale yapan ülkeler oldu sonuç ??? Örnek Rusya ..küresel spek hupletti.. Rezerv kaybettiğiyle kaldı sonra faizi 10 puan artırdılar da öyle degerlerlendi parası.
    Rusya ile ilgili yaptığınız tespit 2008 krizi için doğru, o zaman kur düşmesin diye merkez bankası çok döviz sattı, ülkeden çıkacak yabancıya ucuz döviz sattılar. Rezervleri önemli ölçüde düştü.

2014 yılında ise ruble serbest düşüşe bırakıldı, çıkış sınırlı oldu, illa çıkacağım diyenlerden ellerindeki rubleleri yok pahasına dövize çevirdiler. Sonuçta 2014 yılında döviz rezervlerindeki azalış sınırlı kaldı. Dış borçlardaki azalma da dikkate alınırsa yabancı döviz pozisyonunda ülke tarihinin en güçlü göstergesine sahip oldu.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

7. açıkçası borsadaki düşüşten sonra faiz 18 mi 20 mi umrumda değil,güvenimi yitirdim.bankaların açıkladıkları rakamın doğru olmadığını düşünüyorum,2 günde %20 erir mi garanti bankası normal mi sizce.

Alıntı Originally Posted by Ponkida Yazıyı Oku
    Cumhurbaşkanın söylemlerinde kasıt var, bilerek sürekli doların değer kazanması için demeçler veriyor. Enflasyon sepetini eline almış kafasına göre sallıyor. İş gücü fiyatlarının düşürülüp ucuz iş gücü ile Avrupa'nın bangladeş'i yaratılmaya çalışılıyor.Bundan sonra faizi enflasyon sarmalından çıkartıp bunun maliyetini halka yükleyecektir. Reis sözünün eridir.

Öte yandan önümüzde yerel seçim var, bu zaman zarfında ekonomik dalgalanmayı nasıl dengeleyecek muamma, belkide bu süreyi atlatmak için yabancının güvendiği bir yardımcı ataması yaparak geçiştirme yapabilir.

Saygılar.
    Betoncular satamayinca reis yetis bugun ekmek cikmadi diyorlar oda cikip hep ayni sacmaligi anlatıyor dolari ziplatiyor danışıklı dovus bu gerisi hikaye enflasyonmus faizmis bahane .

Sayfa 14/1252 İlkİlk ... 4121314151624641145141014 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •