Sayfa 208/1252 İlkİlk ... 1081581982062072082092102182583087081208 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 1,657 - 1,664 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Arkadaşlar bugünlerde herkes aynı stresi yaşıyor. Doları altını olanlar çok mu mutlular sanıyorsunuz. Onlarda bir khk ile dolarlarının tl ye çevrilmesinden korkuyorlar. Yada MB nin faiz artışıyla doların dip yapacağından korkuyorlar. :D
    Ev alanlar çok mu mutlular, dün bir arkadaşım aradı döviz bazında şu kadar zarardayım ve 2 yıldır satamıyorum evi diyor. Başka bir emlakçı arkadaş sizin siteden aldığım ev elimde kaldı müşteri bul da satalım diyor. ( 1 yılı geçti ev satılmadı.)
    Asgari ücretliler, emekliler çok mu mutlular enflasyondan maaşlar eridi gitti. Memular çok mu mutlular her an işten atılma korkusu yaşıyorlar.
    İşte biz bütün bunlara hayat diyoruz. Çokta fazla şey etmemek lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by LostPerson Yazıyı Oku
    Doları hep diplerde aldım fakat geri gelince korkudan sattım zararlar öyle oldu,

2014 yerel seçimler öncesi 2,24 aldım, büyük çıkış yapacağını biliyordum aylıklar onu gösteriyordu, seçim sonrası 2,06 lara geldi. Halil reçber 150 kesin 2 ay içinde, yiğit bulut 1 tl olacak söylemleri başlayınca 210 dan zararına 2 ay dayandım sattım sonrada borsada zarar etmezken zarar çıakrayım derken aldığım hisseler geri geline panikle dolar gibi olacak diye aynı gün zarar kes yapıp hisseleri sattım, zararım daha da arttı. Sonrası zararları kabullenip TL mevduata geçeyim dedim sonrasında da devaluasyon sarmalı başladı her dolar arttığında 2014 ve yaşadıklarım geldiği için doları etrafımdakilere aldırırken kendim almadım arkadaşlarım doları soruyor bir de bana benim almadığıma şaşırıyorlar 3,93 üstü aylıkta kırılım yaşanmıştı 4,08 de girdim onuda hemen sattım zaten,

2016 trump ö ncesi çalışma arkadaşıma 3,03 ten alacağım dedim almadığım gün, ben alayım o zaman dedi aldı ben ise trump sonrası 3,20 olunca aldım korkudan aynı gün 3,21 e sattım her zaman yakaladım hemen sattım ya da sonrası 3,44 alıp düşünce zararına sattım, bir daha da alamadım 3,90 a kadar gidşinde de depresyona girdim arkadaşlar bilir. Sonrası DXY ile gevşedi bende ilaçlar ile toparlayıp unuttum ta ki şimdiye kadar. Bu yıl 4.08 de aldım yine düştü 4,04 lere seçim öncesi izin vermezler dedim 4.11 e gelince verdim arkadan baktım psikolojimi yice bozdum. 4,30 kritikti üstü kriz seviyesi idi. Döner diye umarken aracı kurumdakilerde buradan dolar alınmaz boşverin vs dediler. İngiltere ziyareti sonrası olan oldu,
    Aylardır her gece devalusyon olacak korkusuyla uyuyamıyorum, paramında % 60 zaralar ve devalusyonla gitmiş bunları hesaplamaktan psikolojim iyice bozuldu kabine öncesi 4,62 den aldım pişman oldum perşembe günüydü, sonra 457 oldu yine 2014 aklıma geldi, sonrasında pztesi 451 e gelince alt kanala geçer diye en dipte satmama gerkirken sattım ( tüm birikimimle almıştım çok büyük zarar ettim). 4 saat sonra KHK çıktı 461 gördü, kabine sonrası o gece 472 ler . KHK sonrası 458 gelince de almam gerekirken almadım. Zaten kötüydüm O günden beri ise ruhum bedenimden gitti diyebilirim o gece kötü bir şeye teşebbüs ettim. Eşim evi terketmek istedi, Eşim parayı boşver diyor fakat zararı yaptığım yanlışları unutamıyorum. Eskiden böyle değildim 2014 teki bir hata beni bu hale getirdi. Eşim oğlum, herkesin psikolojisini bozdum. Ailem şehirdışından geldi yanıma 1 hafta kadar benimle kaldılar .

Bu kadar zararı nasıl çıkaracağım özgüven v.s hepsi gitti eskiden olsa borsadan toparlardım, borsa oynarken doları hiç takmazdım kaç olsa da. Onu geçtim ne yapacakları belli değil hep piyasaya dikine gidiliyor parayı nasıl koruyacağım, arsa eve zaten uçmuş dolar alsam bir türlü, 5-6 mı olacak 430 mu ayrı muamma alsam 430 olur garantidir !!

Eşim telefonu, bilgisayarı kıracaktı elinden zor aldım bakmamam için o duruma geldim,

Sorduğunuz için yazdım, sıktıysam sizleri özür dilerim
    Merhaba bende sizin gibi ufacık bir zararda panikleyip hatalı davranan bir insanım. Risk algım neredeyse sıfır, o yüzden sadece TL de ve mevduatta takılıyorum. en büyük zevkim en yüksek mevduat faiz oranını yakalayabilmek. hiç bir şeye de canımı sıkmıyorum. üstadın dediği gibi nasılsa tüm yatırım araçları uzun vadede birbirine yakınsar. sonunda da öleceğiz. salla gitsin

3. sayın doktorum sana bir sır vereyim mi ?

birikimini hangi enstrümanda tutarsan tut,

hepsi bir zaman geliyor eşitleniyor.

o yüzden yok devalüasyon olacakmış yok döviz fırlayacakmış bunları çok kafana taktığın için derin bir girdapa girmişsin.

madem bu kadar kafan karışık paranın idaresini eşine ver rahatla

bayanlar bizden daha akıllı bu konuda

tecrübeli arkadaşlar da burada bana katılacaklardır.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

4. Bu arada asıl önemli olan, Allah varolanı ağız tadıyla yedirmeyi nasip etsin. ben yiyemeden öldükten sonra ne yapayım parayı? şimdiye kadar hiç yemedim ama yunan adalarına gidip ahtapot yemek gerçekten güzel fikir. şu aralar urfadayım ciğer harika
    Son düzenleme : mavsaro; 23-07-2018 saat: 15:14. Sebep: yanlış yazım

5.  Alıntı Originally Posted by mavsaro Yazıyı Oku
    Bu arada asıl önemli olan, Allah varolanı ağız tadıyla yedirmeyi nasip etsin. ben yiyemeden öldükten sonra ne yapayım parayı? şimdiye kadar hiç yemedim ama yunan adalarına gidip ahtapot yemek gerçekten güzel fikir. şu aralar urfadayım ciğer harika
    Ceylan ciğeri varmı ?
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

6.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    sayın doktorum sana bir sır vereyim mi ?

birikimini hangi enstrümanda tutarsan tut,

hepsi bir zaman geliyor eşitleniyor.

o yüzden yok devalüasyon olacakmış yok döviz fırlayacakmış bunları çok kafana taktığın için derin bir girdapa girmişsin.

madem bu kadar kafan karışık paranın idaresini eşine ver rahatla

bayanlar bizden daha akıllı bu konuda

tecrübeli arkadaşlar da burada bana katılacaklardır.
    Onu söyledim bunu kabul etmem dedi. Doları onun hesabından almıştım satmamam için şifreyi vermeyeceğim dursun demişti ben zorla şifreyi istedim 462 doları 451 den kabine öncesi düşüte sattım. Eşiminde canına tak etti kısaca, çekilecek gibi değilim ben de saçma birşeye girişmiştim, eşim kurtardı sonrası her sabah düşündüm oğlumu öpüp, ağlayarak o saçma seyi başka bir şekilde yapmaya yeltendim düzenek bile kurdum vazgeçtim. Bir gün yapacağımdan korkuyorum.

Bu zararları ve yaptığım hataları çok taktım. Mevduatta durduğumda dolar artmazsa zararım artmayacak ama o da zor, asels 19 kusura düştüğünde alacaktım eskiden olsa direkt alırdım en azından zararımın bir kısmı çıkacaktı. Öyle bir hale geldim ki, eskiden günde 4-5 hisse alıp satan kişiyken spot dolar alamıyorum düşünce hemen satıyorum spot dolar sanki vob kontratı zarar edeceğim.

Yıllarca didin çalış, her ay herşeye zam vergi sarmalı bir de devalusyon sarmalı, onca yıl birikim eriyip gidiyor. Ev-arsaya da hiç sıcak bakmadım ama en mantıklısymış. Dolar karşısında genelde değeri korunuyor artık onlarda geçti herşey tepede

7.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    Ceylan ciğeri varmı ?
    Sn Toprak hiç bilmiyorum ama hatırlatmanız iyi oldu vardır mutlaka sorarım. öğlen arası Aslan ciğer diye bir salaş mekana gittik dürüm ekmek arasında getiriyorlar soğanı siz kesip arasına koyuyorsunuz. inanın yok böyle bir lezzet. akşam da balıklıgöle gideceğim. gelmişken urfanın tadını çıkarmak lazım

8.  Alıntı Originally Posted by mavsaro Yazıyı Oku
    Sn Toprak hiç bilmiyorum ama hatırlatmanız iyi oldu vardır mutlaka sorarım. öğlen arası Aslan ciğer diye bir salaş mekana gittik dürüm ekmek arasında getiriyorlar soğanı siz kesip arasına koyuyorsunuz. inanın yok böyle bir lezzet. akşam da balıklıgöle gideceğim. gelmişken urfanın tadını çıkarmak lazım
    afiyet bal şeker olsun
    yarasın forumdaşıma

Sayfa 208/1252 İlkİlk ... 1081581982062072082092102182583087081208 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •