Sayfa 213/1252 İlkİlk ... 1131632032112122132142152232633137131213 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 1,697 - 1,704 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    MB faiz değişikliğinin bankalara yansıması 7-10 günü bulur.
    Ben TCMB faiz artışının mevduat faizlerine yansımasının çok sınırlı kalacağını düşünüyorum, belki dönem sonuna doğru olabilir. Çünkü bankaların kredi iştahı yok, parayı satamadıktan sonra yüksek faizle mevduat toplamalarının bir mantığı yok. Benim gözlemim şu, bir kaç haftadan beri o ilk faiz artışı şokunda verilen oranlar şu an piyasada yok.

2.  Alıntı Originally Posted by ParabolEgrisi Yazıyı Oku
    Ben TCMB faiz artışının mevduat faizlerine yansımasının çok sınırlı kalacağını düşünüyorum, belki dönem sonuna doğru olabilir. Çünkü bankaların kredi iştahı yok, parayı satamadıktan sonra yüksek faizle mevduat toplamalarının bir mantığı yok. Benim gözlemim şu, bir kaç haftadan beri o ilk faiz artışı şokunda verilen oranlar şu an piyasada yok.
    Geçmişte sattıkları ve satın aldıkları devam eden uzun vadeli krediler ve devlet tahvilleri (>1 trilyon TL) ne olacak. Kredi/mevduat oranı toplamda %148, Sadece TL krediler için %122.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. şu anda oranlar 19.25 seviyelerine ulaşmadı mı yani? ne dersiniz?

Alıntı Originally Posted by ParabolEgrisi Yazıyı Oku

4. arkadaşlar FİBA'dan son zamanlarda oran alan oldu mu? TL için

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Geçmişte sattıkları ve satın aldıkları devam eden uzun vadeli krediler ve devlet tahvilleri (>1 trilyon TL) ne olacak. Kredi/mevduat oranı toplamda %148, Sadece TL krediler için %122.
    Anaparadan ziyade alınan kredinin faizi ödenmiyor/ödenemiyor.
    BİR YERDE TAHSİLAT SORUNU VARSA "KAVGA" VARDIR.
    Bu kavga 1-2 ayda bitmez.
    ÇARŞI BAŞTAN BAŞA....

6. en son banka oran paylaşımı yapacak var mı? tl için.

"Bankaya 100 dolar borçlu iseniz bu sizin probleminizdir.
    Bankaya 1 Milyar dolar borçlu iseniz bu Bankanın problemidir."
    Paul Getty

Özet durum...
    ÇARŞI BAŞTAN BAŞA....

Borcunu ödememek kararı ile kredi alan için fiyatın önemi yoktur.(İster Dolarla ister Euro ile)

John Sheffield
    ÇARŞI BAŞTAN BAŞA....

Sayfa 213/1252 İlkİlk ... 1131632032112122132142152232633137131213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •