Sayfa 223/1252 İlkİlk ... 1231732132212222232242252332733237231223 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. bence de süper tespitler ve tavsiyeler...

Teşekkürler Sayın Dudu...

Alıntı Originally Posted by mavsaro Yazıyı Oku
    Sn Dudu, gerçekten mükemmel yazmışsınız. dediklerinizi teoride çok benimsiyorum yapmak da istiyorum ama uygulamada sorunlar çıkıyor

2. Parayı hayatın odağı yapmamak lazım...

gün gelir elinizdeki tüm parayı kaybedebilirsiniz çünkü.. bilemezsiniz hayatın bin türlü hali var...

o zaman ne yapacaksınız? intihar mı edeceksiniz yani?

3. bence sağlığınıza odaklanın önce...

4. Bir erkeği adam yapan unsurlar,

kişiliği
    eğitimi
    parası
    makamı
    gücü
    sosyal statüsü
    ailesi

her şey gittiğinde
    elinde kişilik kalır.

elinde tek kalanla adamlık yapamıyorsan
    sen hiç adam olamamışsın
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. fiba aradı 32 güne 19 verdi...46 güne 19.25 diyor...

70 günlük bonom var 20.17 diyor...

ne dersiniz?

7.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    Bir erkeği adam yapan unsurlar,

kişiliği
    eğitimi
    parası
    makamı
    gücü
    sosyal statüsü
    ailesi

her şey gittiğinde
    elinde kişilik kalır.

elinde tek kalanla adamlık yapamıyorsan
    sen hiç adam olamamışsın
    mükemmel

8.  Alıntı Originally Posted by LostPerson Yazıyı Oku
    İnşallah Sn. Dudu,

Faiz artışı olmazsa döviz zor durulur dövizin her yükselmesi psikolojimi allak bullak ediyor,

Benim sorunum kazanmak değil paranın değerini koruması bunu yaparken de doların çıkacağını bildiğimde halde dipte satmak sonrada yanlışlarımla zararlara yol açmam, 2014 teki hata beynime kazındı resmen dolar alınca zarar edeceğim korkusu var devamlı, dolar 344 te de alıp zararına sattım 2017 de sonrada mevduatta duracağım dedim sonra doların çıkacağını farkettiğim 3,78 de alım kararı verdiğim halde uygulayamadım. GEç te olsa 4,08 den olsa aldım panikle satmayayım diye bankadan parayı almak için talimat verdim para geldi düşerse satamam diye almadım parayı geri göndertip 2 gün sonra 411 den verdim,

Devaluasyondan korkan dolarda durur diyen Sn. Lucas, 2014 te dolar aldım düştü tüm kaynağı zaten o korku nedeniyle doları geri gelince de hemen satıyorum refleks olarak , 2001 deki gibi 5-6 yıl çıkmayacak korkusuna kapılıyorum her aldığımda ve geri geldiğinde sonra zararına satıyorum, 3 lü seviyelerde iken de onu yaptım. Babama ise 3,53 ten zorla dolar aldırttım hala duruyor onda,

Ekonomi yönetimi aklı başında kararlar verirse uzun vadede de olsa dediğiniz gibi zarar çıkabilir ama alınan kararlar öyle olmuyor,

Dövizin buralara çıkması engellenir faiz artar derken nerelere geldi, yarın mesela ödüm kopuyor bu gece nasıl uyuyacağım ,

Rahatsızlık verererek konuyuda dağıttım herkesten özür dilerim .

Saygılar...
    Aga bence piyasayı takip etmeyi bırak bir süre.. Senin rahatlaman lazım.. Ama illa bişiler yapmam gerekir diyorsan........ Bugün bi merkez bankasının kararını görelim.. Sana da bir yol çizelim.. Olur mu? Faiz artırırsa 150 ve üstü hiç düşünmeden faiz kararının mevduatlara yansımasını bekleyip seni vadeliye bağlayalım mesela.. Bunlar tabi benim şahsi görüşlerim ve öyle olacak.. Tavsiye öneri vs değildir.. Kendi kararlarını kendin vermekle ve tüm sorumluluğu üzerine almakla yükümlüsün..

Yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 223/1252 İlkİlk ... 1231732132212222232242252332733237231223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •