Sayfa 432/1252 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532932 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 3,449 - 3,456 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    Biriktirdiğin kadar değil,
    harcadığın kadar zenginsindir.

bu ülkede en çok adam harcayan kimdir??
    İşte o adam en zengindir.!!
    Gün gelecek yatacak yeri olmayacak.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    bu ülkede en çok adam harcayan kimdir??
    İşte o adam en zengindir.!!
    Gün gelecek yatacak yeri olmayacak.!!
    herkes kendi parasını harcasa zaten böyle durumlara düşülmezdi...

16 yılda 200 kere kamu ihale kanunu değiştirilmesi nerede görülmüş..
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    hükümet yastık altındaki olmayan dolarlardan bahsedip duruyor hem de sırıtarak sıçtılar ekonominin içine şimdi de sıvıyorlar sanırım.
    Aynen budur durum.

Coook kizginim cok...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Yastık altı dolarları çıkarın TL yapın dedi ama dinleyen kim? Sanki başçavuş konuşuyor.!!!!!
    CRASH Tüm HIZIYLA otobanda.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5. 3,5 den Dolar alan vatan hainiydi.
    Şimdi dolar alanın bir sıfatı var mı?
    Satana bedava berber traşı kampanyası vardı.
    Epey bir pahalı traş olmuş.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    İşin başını yakalayamayan birinin içine düştüğü durumu çok iyi anlıyorum. Ben size Dolar alın falan diyemem ama ben Dolara yatırım yapmaya niye başladığımı size anlatabilirim. İşlerin çok kötüye gideceğini düşündüm kendime şu soruyu sordum , `umutabi senin için ne önemli ? Tüm paranın BADEM olma olasılığımı yoksa alın terin tasarruflarının hiç getirisi olmasa bile güvende olması mı ? `Özet olarak benim yatırım kararımda KORKU ve ENDİŞE hakimdi sizin durumunuzda bu yoksa en iyi bildiğiniz yolda devam edin , sakın başkalarının goygoyuna , yönlendirmesine itibar etmeyin.
    Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim umutabi

7. meğerse daha önceki bozdurulup tl yapılan tasarruflar tl olarak yastık altına konulmuş.
    şimdi de halk o tl lerle dolar alıyor, mesajı yanlış anlamış halk ))

8. 2 Haziran 2018'de EKGYO başlığı altındaki mesajımdaki öngörülerim tahminimden hızlı bir şekilde gerçekleşmeye başladı. Yazımda piyasaların yalnızca AKP hükümeti iktidardan düşünce durulacağını yazmıştım, bugünlerde olanlarda bunun ayak sesleri. Şu anda 2. şıktaki öngörülerim ispatlanıyor. Bakalım 3. şıkka gerek kalacak mı?

"Piyasalar, seçim sonrası hükümet kurulamaması kadar, mevcut iktidarın devamını da olumsuz bir biçimde fiyatlıyor. Piyasaların durulmasının yegane yolu AKP ve Erdoğan yönetiminin bir daha dönmeyecek şekilde gidişidir. Bunun aksini düşünüp pozisyon alan herkesi piyasalar harap edecektir, kimse iyimser rüyalar görmesin.

Piyasaları sakinleştirecek şıkkın gerçekleşme tarihi olarak öngörülerim.

1 - 24 Haziran ya da 8 Temmuz.

Bu seçimlerde Erdoğan dışında bir kişi Cumhurbaşkanı olursa ve Cumhur Cephesi mecliste azınlığa düşerse.

2 - 8 Temmuz - 2019 Yerel Seçimleri arası bir tarih:

Üstteki seçeneğin gerçekleşmemesi durumunda yani Erdoğan ve/veya Cumhur Cephesi'nin göreli ya da mutlak bir başarı sağlaması durumunda piyasalardaki çalkalanmalar artarak devam edecek, ülke ekonomik kaos ortamına girecek ve yerel seçimler beklenmeden yeniden erken seçimlere gidilmek zorunda kalacak. Bu durumda ilk şıkta öngörülen durum gerçekleşecek ve piyasalar durulacak.

3 - 2019 Yerel Seçimleri : 1. ve 2. şıkların gerçekleşmemesi durumunda AKP ve Erdoğan kısmi ya da mutlak iktidarını en fazla 2019 yerel seçimlerine kadar sürdürebilecektir. Bu yerel seçimlerde ise Cumhur Cephesini DSP'nin 2002 bozgunu gibi bir akibet bekliyor olacaktır. Öyle bir yenilgi yaşanacaktır ki Cumhur Cephesi, saflarında yaşanacak istifalarla iktidar edebilme yeteneğini yitirecek ve erken seçimlerin önü açılacaktır. Bu erken seçimler 1. şıkta belirttiğimiz durumun gerçekleşmesiyle sonuçlanacaktır.

O zamana kadar kemerlerin sıkı bağlanması tavsiye edilir.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 432/1252 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532932 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •