Sayfa 484/1252 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. birtakım kucuk bankalarda ayrım yapmak lazım artık bugun kendim ilk ayrımı mı yaptım ...arada 2-3 tanesi var bunların arkası pek kuvvetli degil sermaye rasyoları giderek dusuyor muhtemelen 6 aylık bilancoda iyice 12 ye yakınlanmıs olabilirler sermaye artırıracak pek bir gucleride yok gibi ...geriye kalan yol ise bunların satılması ..

2. dolar 5.20 nin ustune oturdu gibi ..zaten 5 in altına gelmez bencede ..4 un ustune nasıl cıkıp altına gelmediyse simdide aynı yolu izliyor...avrupa irana karsı yaptırıma katılmıyor ama orası bir birlik parası euro ..bizim tl zaten dayanıksız iran dan petrol gaz alıyorıuz diye doları yukseltmeye devam edecekler muhtemelen ...petrol ve gazda turkiyenin rusya azerbaycan ırak suud nijerya katar gibi alternatifleri var ama onlardan iran kadar ucuza alabilirlermi orası bilinmez ..nolcak tam bilinmezlik .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,007
    TEB Marifetli USD gunluk icin hesabi kapatip acinca 3.5% dan 4.00% e yukseltmisti faizi ama sureyi de tekrar basdan almamis.
    Bugun itibari ile sure dolmus ve hesap artik 2.35% faiz ile calisiyor.
    Bana gunluk min %4 veya uzeri dolar faizi verecek kim var?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,007
    Kazandigindan fazla dolar harcarsan bu isin sonu olmaz..
    Donem donem hizlanir, bazen yavaslar ama dolar hep dolar hic bosalmaz.
    1974 yilinda 1 alman marki, o zamanlar mark cok on planda idi isci dovizi nedeni ile, dolar ise pek ortada gorunmezdi, 4.54 TL gibi bir kur ile alinirdi.
    Doviz pek ortalikta gorunmezdi.
    Yurtdisi ile isi olan, araba ithal edecek olanlar filan veya kapalicarsi etrafinda alinir satilirdi.
    Dolar da hatirladigim kadari ila bunun %25 gibi uzerinde idi. Dolar ve ceyrek derlerdi eskiden kalan bir tabir ile cunku 4 alman marki daha once 1 dolar ediyormus.
    Aradan 45 sene gecmis, bugun 6 sifir atildiktan sonra bir dolar yaklasik o seviyelerde yine, yani dolar TL ye karsi 1 mio kere deger kazanmis.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    TEB Marifetli USD gunluk icin hesabi kapatip acinca 3.5% dan 4.00% e yukseltmisti faizi ama sureyi de tekrar basdan almamis.
    Bugun itibari ile sure dolmus ve hesap artik 2.35% faiz ile calisiyor.
    Bana gunluk min %4 veya uzeri dolar faizi verecek kim var?

Syg,
    Sen varya dudu, 1 2 ay önce kokuyu alıp nasılda dolara geçtin takdir ettim.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kazandigindan fazla dolar harcarsan bu isin sonu olmaz..
    Donem donem hizlanir, bazen yavaslar ama dolar hep dolar hic bosalmaz.
    1974 yilinda 1 alman marki, o zamanlar mark cok on planda idi isci dovizi nedeni ile, dolar ise pek ortada gorunmezdi, 4.54 TL gibi bir kur ile alinirdi.
    Doviz pek ortalikta gorunmezdi.
    Yurtdisi ile isi olan, araba ithal edecek olanlar filan veya kapalicarsi etrafinda alinir satilirdi.
    Dolar da hatirladigim kadari ila bunun %25 gibi uzerinde idi. Dolar ve ceyrek derlerdi eskiden kalan bir tabir ile cunku 4 alman marki daha once 1 dolar ediyormus.
    Aradan 45 sene gecmis, bugun 6 sifir atildiktan sonra bir dolar yaklasik o seviyelerde yine, yani dolar TL ye karsi 1 mio kere deger kazanmis.

Syg,
    evey güzel nostalji merkez bankasına işçi döviz yatırıp
    1 yıl sonra permis hakkı oluşuyordu.!!
    Burunsuz volkwagen arkada motoru tüm ailece gurbetçiler izin zamanı yola çıkardı.!!
    Benzin çok ucuzdu.!!
    Alamancı derlerdi.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ne yazık ki olmuyor. 100 TL %20 faiz ile 10 yılda 619TL oluyor.

Bu arada 2 yıllık tahvil sanıyorum yine yakın tarih rekoru kırdı: %22.64 !!!!!
    Nasil oluyor bu.. 100 bin 10 sene sonunda 619000 oluyorsa cok iyi degilmi.. 5 senelik oluyormu bu tahviller

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by hello Yazıyı Oku
    Nasil oluyor bu.. 100 bin 10 sene sonunda 619000 oluyorsa cok iyi degilmi.. 5 senelik oluyormu bu tahviller

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    5 senelik tahvilde var onunda faizi bu sabah baktığımda %22.50 civarındaydı. Devlete verilen borçlarda %10 stopaj var. 100.000 TL 5 sene sonra neti olan yıllık %20.25 faizden 251.000 TL oluyor. Ama 5 yıl içinde devalüasyon riski de var bunu unutmamak lazım.

Örneğin 2013'teki 100TL dolarda değerlendirildiğinde 2018'de 350TL Eurobondlu dolarda ise 400TL'nin üzerinde değere ulaşmış.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 484/1252 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •