Sayfa 52/1252 İlkİlk ... 2425051525354621021525521052 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    anladığım kadarıyla herkes ya dolarda yada dolara geçme peşinde yada hisse de o yüzden ben belli bir süre yazmasam iyi olacak tek kalmışım haberim yok video paylaşıyorum tanıdık mı deniyor yok yok ben yazmam artık
    Bak 5 yıllıklarda 20 üzerine çıktı her yıl garanti %20 var tam 5 yıl boyunca , bu ürünü borsacı gibi haftalık paçal vaziyette alırsan paylaştığın video daki arkadaşın bahsettiği risksiz getiriyi elde edersin...5 yılda para %100 üzeri getiri yapar....Hiper-enflasyon olmadıkça bu getiri oldukça iyidir...

2. Arkadaşlar bir soru,

6 ay sonra enflasyon ve faizi trendini nerede görüyorsunuz.
    a. mütemadiyen artarak gidecektir.
    b. hükümet ve ofisler kurulsun ilk icraatla beraber en kısa zamanda düşmeye başlayacaktır.
    c. yok bir iki ay daha yükselir sonra düşecektir yılsonu itibariyle enflasyon ve faiz bugünün altında kalacaktır.

hangi şıkkı seçiyorsanız
    yatırımınızı ona göre stratejiler çizerek uygularsanız size göre en iyi yatırım odur.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bir soru,

6 ay sonra enflasyon ve faizi trendini nerede görüyorsunuz.
    a. mütemadiyen artarak gidecektir.
    b. hükümet ve ofisler kurulsun ilk icraatla beraber en kısa zamanda düşmeye başlayacaktır.
    c. yok bir iki ay daha yükselir sonra düşecektir yılsonu itibariyle enflasyon ve faiz bugünün altında kalacaktır.

hangi şıkkı seçiyorsanız
    yatırımınızı ona göre stratejiler çizerek uygularsanız size göre en iyi yatırım odur.
    Şahsen ben her 3 ne göre poz alıyorum...Borsada takılıyorum , TL biraz var faize yatırıyorum , çoğu dolar onuda satmayı pek düşünmüyorum..FED QE demedikçe ......

Toplam getiriye göre Hedefi koymak lazım.

4. 24 temmuz faizler artmazsa ne olacak sizce?

5.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    24 temmuz faizler artmazsa ne olacak sizce?
    Yangın....

6. Garanti özel:
    56 Gün vadeli Garanti Banka Bonosu ihracı gerçekleştirmeyi planlamaktayız.
    Mevduat Eşleniği % 19,92
    13 Temmuz Cuma yarın talep toplanacaktır.

7.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    sn. Selka da özetlemiş, sadece 3 sene al yat usulü, dolarda bekle, dolar faiziyle de uğraşma, tl mevduat 1 getirsin dolar 3 getirsin, ben gözümü kararttım, doları zirveden %20 indirecek şekilde aksiyon gelirse TL ile vedalaşacağım.( 5->4 ) 🌂
    Beni yanlış anlayın.. Tavsiye değil... Sadece grafik sayılar ve son 4 senein sonucu...
    Başka da arkadaş TL mevduatlarını %10-11-12 filan hesaplamış oysa bu rakamları 2017 önce kimse alamıyordu sanırım... 2016 dahil %10 idi...

Bu arada USD fazilerini de %2 ye kilitlemiş.. Oysa 201 da %1,75 idi ve her yıl üzerine 0,25 ile 0,50 üzerine koymuştu...

Her ne ise;

O arkadaşım hesabı ile bile USD ı en tepeden aldın mı 3,80 TL ediyor...

Yani o arkadaşım hesabını kullanalım, benim kini değil....

2014 Türkiye'sini Şöyle düşünün;

2018 Yılı 12 Temmuz Bygün USD aniden 3,80 TL oluyor.. Ve TCMB aniden toplanıyor ve 500 baz faiz artırıyor ve USD yeniden 3,15 oluyor...

Oysa senaryo hiçde öyle değil....

Şu an USD 4,97 TL yi geçti... Ne Ekonomi Bakanlığı, Ne Maliye Bakanlığı, Ne Cumhurbaşkanlığı, Ne BİST, ne BDDK, Ne SPK, Ne hazine Bakanlığı, ne de TCMB kimsenin umurunda değil....

"Vız geliyor; Tırıs Gidiyor...."

"Açın, açın Türkiye'nin önünü... Savulun, kaçılın, Türkiye geliyor...."

Bu Türkiye'de ekonomi bilim olmaktan çıkmıştır.

"TALAN EKONOMİSİ dir..."

"Bul Karayı; Al Parayı" olayına dönmüştür...

Altta kalanın canı çıksın, ekonomisidir...

Dedim ya; yukarıda saydığım devasa devasa FİNANS kuruluşları içeride yığınla UZMAN, MÜFETTİŞ, Başkan, Müdür, Analist, Stratejist, bilmem ne....

Yığınla adam... Sadece YIĞIN....

Başka birşey değiller....

Sonra yanlış anlamayın... 1 puan faiz için şube şube banka banka MT MT gez dur...

Neden bu ülkede TASARRUF yok...

TASARRUF EDENİ ALIK YERİNE KOYARSAN BÖYLE OLUR...

pOWERpC vardı kayboldu... Ben sadece ciklet almak için TL bulunduruyorum derdi;

Kızardık.... Adam haklı imiş....

8. Bitcoin bile TL'den daha iyi direniyor dolara karşı. Ama sorsan karşılığı yok. TL'nin karşılığı ne acaba çok merak ediyorum.

Sayfa 52/1252 İlkİlk ... 2425051525354621021525521052 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •