Special Days Image
Sayfa 527/1252 İlkİlk ... 274274775175255265275285295375776271027 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 4,209 - 4,216 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Kuru maaşlı çalışan 20 milyon üstü insanı doğrudan ezmişsiniz...

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bana da TEB ÖZEL de BIST 120 bin iken Teb Mutlak Getirili Fon pazarlamışlardı. Yürü git demiştim.

Eurobond fonu almıştım. MT bana şu kadar SPK lisansım bana neden güvenmiyorsun dedi.

Dedim zengin olan benim, ben çalışmıyorum. Sen kuru maaşlı çalışıyorsun. Benim kadar bilseydin maaşlı çalışmaya ihtiyacın olmazdı. :-)
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,942
     Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    bisti fişeklediler

Batan geminin mallari bunlar...
    Gordugunuz TL fiyatlarinin arkasinda dolarla euro ile kurulan fabrikalar var.
    Bunu unutmayalim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ege Cansen: Tespitlerimde yanıldım. Türkiye 1994 tipinde bir devalüasyon sarmalının içine girdi.

NOT: Ege Cansen yüksek kur değerinin zaman içinde ihracatı arttıracağını ve cari açığı düşüreceğini bu nedenle problemli bir durum olmadığını savunuyordu yakın bir zamana kadar.
    zamanında yanılıp yanılmadığını bana sorsaydı söylerdim kendisine. şimdi ver elini venezuela...
    yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    günaydın demek lazım sürekli faiz artmasın diyordu ! rusyanın bile enerji bağımlılığı olmamasına rağmen yaptığı faiz hamlesi ortada iken !! bu iş kadro gücümüze bakmadan real madridi eleriz demeye döndü
    Ege Cansen izlemlediğim kadarıya iyi bir ekonomist. Ancak yaşı itibariyle özellikle son *5 yılda* sanayideki yüksek katma değerli dönüşümü tam özümseyememiş olabilir. Bak son 10 yıl demiyorum son 5 yıl diyorum. Korumacı tedbirler olmasaydı dahi çok kısa bir süre içinde döviz kurunun ihracata etkisi keskin düşecekti. Bunu tüm sanayiciler fark etti. Ellerinde yapacak pek bir şey de olmadığını biliyorlar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    inş artırırlar.
    yoksa bu enflasyonla mücadele edemeyiz.
    ama faiz enflasyonun sebebi değil miydi?
    yatırım tavsiyesi değildir.

6. ya da kur nereye giderse gitsin mi denilir? işin garibi en yetkili pozisyonlardan hiç ses seda çıkmıyor...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,942
     Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    simdi diyorlar ya faiz arttınmı reel sektor is yapamaz diye peki bu faizler %60-70 lerde iken reel sektor hic is yapmıyormuydu ? fabrikalar calısmıyormuydu ?
    Reel sektor her ortamda is yapar.
    Problem kurlarin cok hizli yukari gitmesi.
    Biraz yavas gitse reel sektor kendini hemen adapte eder, yeni sartlara uyum saglar.
    Iste bu nedenle bistteyim ve rahatim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    zamanında yanılıp yanılmadığını bana sorsaydı söylerdim kendisine. şimdi ver elini venezuela...
    Bloomberght'de çıktığı programda Burak Kanlı hafiften bir uyarmaya çalıştı ama Ege Hocam biraz huysuzluk yapınca saygısızlık olmasın diye çok üstelemediler. Sonuçta saygı duyulan bir isim hata da yapabilir. Yaşından dolayı kendisine saygımız sonsuz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 527/1252 İlkİlk ... 274274775175255265275285295375776271027 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •