Sayfa 736/1252 İlkİlk ... 2366366867267347357367377387467868361236 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 5,881 - 5,888 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Aynen
    Dibi bulduk mu bulamadık mı, acaba daha da ucuzlar mı, şimdi alsak zarar eder miyiz sorularına cevap bulana kadar bir anda %7-8 prim görecek gibime geliyor. O noktaları yorumlamak da bizim gibi basit ve riski sevmeyen yatırımcıların harcı değil galiba
    birde benim korktuğum halkbank a verilecek ceza,
    cezayı görmeden girmemek lazım
    bankacılık sektörüne
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

2.  Alıntı Originally Posted by berfu Yazıyı Oku
    Bu kurlar ve bu dalgalanma ile kimse ticaret yapamaz... Ne olacaksa olsa da önümüzü görsek...
    son 3 senedir tum hammadde alimini nakit yapan bir firmayim.Ki bizim sektorde en ufak vade 6 aydan baslar..Hem ucuz aliyordum hem borcum yok diye kafam rahat oluyordu.Ama firmami bu hale getirene dek 10 yilim gecti..Oz sermayemi kuvvetlendirmek icin..

Bugun itibari ile tum hammadde bayilerini aradim agiz yoklamak icin ve birakin vadeyi kredi karti tek cekim dahi kalkmis..Uzuldum mu hayir..Cunku % 2-3 kar ile satip birde milletin musterilerine girip ucuz fiyat ceken,sonra hammaddecilere takip otekinden alan tum firmalar bu saatten sonra ticaret yapamaz..

Kisacasi bu kriz bir nebze curuk elmalari da piyasadan silecek diye umuyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    inşallah dediğiniz gibidir...
    Öyle öyle.. Merak etmeyin.. Videoda 4:17-5:00 arası cevabınız mevcut..

https://youtu.be/SqKhx1D3WR0

Yatırım tavsiyesi değildir...

4. odeobank bugün %20

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    HAZİNE 91 GÜN VADELİ BONODA BİLEŞİK FAİZ %24,28
    Bu faize bütçe dayanmaz.!!
    Striptiz yapar.!!
    Bu kağıt iyimis mevduat la arasında 5-6 puan fark var.mevduat hic artmayacak gibi .haksiz rekabet degilmi bu 25 varken 18-19dan para baglanmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Bu kağıt iyimis mevduat la arasında 5-6 puan fark var.mevduat hic artmayacak gibi .haksiz rekabet degilmi bu 25 varken 18-19dan para baglanmaz.
    15 20 günlük banka bonolarında 1 hafta önce faiz 17.50 iken şimdi 19 a çıkmış

7. Sabah saatlerinde tcmb'nin repo ihalesi açmadığı, sadece daha yüksek faizli olan kotasyon yolu ile repo fonlaması (%19.25) yapacağı bildirilmişti. Ancak bugünkü fonlama verilerine baktığımda:

13.8.2018 tcmb fonlama verileri (evds2)

Kotasyon yoluyla fonlama: 2 milyar TL (faizi %19.25)

İhale yoluyla fonlama: 130 milyar TL (faizi %17.75!!!!)

Ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti : %17.77

Bu nasıl oldu? Bal gibi de ihale yoluyla repo açmış gözüküyor hem de paranın tamamına yakınını buradan daha düşük faiz ile kullandırmış.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by streneee Yazıyı Oku
    odeobank bugün %20
    Miktar? Vade?
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 736/1252 İlkİlk ... 2366366867267347357367377387467868361236 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •