Sayfa 1019/1252 İlkİlk ... 19519919969100910171018101910201021102910691119 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 8,145 - 8,152 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    balon calısma ekipleri yaratıldı ,simdi bu insanlar uretim de mi calısacak,ulkenin işi zor
    bu saaten sonra üretim işi olmaz,bu kadar pahalı para ile neyin yatırımını yapıp neyi üreteceksin? ithalata DEVAMMM

2. Ama girecek.. Hem de 2 sene sonra.. Orda da rakamlar hep şişirme.. Medya komple her şey çok güzel olacak şarkısını hep bir ağızdan söylüyor.. Fed Amerika resesyona girmeden önce piyasayı kontrol edebilmek için elindeki faiz silahını kullanabilmek için ya da başka bir deyişle faiz silahını kullanılabilir kılmak için faizleri bu şişirme rakamlarla bir an önce artırma derdinde.. Resesyon başladığında faizleri yükseltememiş olursa negatif faize geçmek zorunda kalır ve daha ağır sonuçlar doğurur amerikan parası için.. Hedef bir an önce %4 FED için.. Piyasa elverdiği ölçüde.. Ama söylüyorum.. Eylül de faiz artışı gelmeyebilir.. Büyüme rakamları muhtemelen beklenilenin altında gelecek ve FED bekleyip görmek zorunda kalacak.. Yaşayıp göreceğiz..

Yatırım tavsiyesi değildir...

Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    bu saaten sonra üretim işi olmaz,bu kadar pahalı para ile neyin yatırımını yapıp neyi üreteceksin? ithalata DEVAMMM
    hem oyle ,hemde 4 duvar beton tasarlayıp kolay para kazanan ve hızlı tuketim yapanlar nasıl uretim çatısında toplanacak ,gelecek bitik malesef

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    hem oyle ,hemde 4 duvar beton tasarlayıp kolay para kazanan ve hızlı tuketim yapanlar nasıl uretim çatısında toplanacak ,gelecek bitik malesef
    boşver bitsin bize NE !, ülke biterse bitsin bizi ilgilendirmez? dalgana bak

5. 2001 yılı anılarından ziraat bankası müdürünün odasındayız bir yaşlı teyze bağırarak girdi 2 gündür 1 milyar tl bulamadınız (1000)Tl müdür bey de napalım Annem yok olsa koskoca devletin bankası senin 1 milyarına tenezzül edicek değilya dedi Şeker bank ta bir miktar mevduatı aynı yukarıdaki arkadaşınki gibi bozmadı mudiler ısrar edince şubeyi kapattılar vade günü gelin alın ben o dönem ısrarlarım sonucu bir miktar extra faiz koparabilmiştim inşallah o buhran günleri geri gelmez Saygılar bol kazançlar.
     Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    2001 de 1 ay vadeli para yatırmıştım. Dolar artmaya başladı ard arda haberler geliyor, şu olacakmış buraya çıkacakmış, faiz arttı v.s. Gittim bankaya dedim benim vadeyi boz parayı ver. Dedik ki kusura bakmayın. Nasıl yaw ben vazgeçiyorum faizinden, - ki 15-20 gün de dolmuştu. Vermedi vade sonu gel al dedi. Sorduk soruşturduk, dediler ki evet bu karşılıklı bir akittir, normal şartlarda 15-20 günlük getiriden evet vazgeçerler verirler, ama koşullar anormal isterse vermez dediler, küçük yazıları büyütüp okuduk, öyleymiş. Verseydi repo yapacaktım yeni oranlardan bir kısmıyla da dolar alacaktım.

10 gün sonra vade dolduğunda iş işten geçmişti. Aracı kurum hesabında bir miktar nakit kalmış, o hafta sonu 3 günlük otomatik repoya girmiş, baktığımda 3 günlük getiri %30 civarındaydı. Bir anı..maksadım yok paylaşayım dedim.

6.  Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    izmir bugün var yarın yok,Yunan vazgeçti mi sanıyorsun! tapu falan tanımaz bunlar haa
     Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    boşver bitsin bize NE !, ülke biterse bitsin bizi ilgilendirmez? dalgana bak
    power.. tamam seni okumayı severiz ederiz de.. şiraze biraz kaymış sanki. kinayeyse de yanlış anlaşılmaya fazla müsait olmuş.

Bu kadar vatan haini olan başka bir ülke varmıdır?
    Zaten bunun gibiler varken düşmana ne gerek var..!!

8. power yaz veya yazma arkadaşım.
    bunlara yaranamazsın.
    zamanında uyarırsın teröristsinn..
    çapulcusun...
    sanki admlara hizmet için gelmişsin dünyaya...
    bunlar üstün ırk...
    padişahın sol taxxxxxxdan düşmüşler..
    sorumluluk alma yok...
    yok..
    yok..
    sonra vatan haini ilan edilirsin...

işin özü hı...z...
    ya...cı...
    gas...ı ...
    bunlar...
    beter olun...
    bunlar daha iyi günler...

adam demedi mi kardeşim...
    milletin a...a koyacağız diye...

sonra gidip adamı tercih etmedin mi..

sonra aynı gemideyiz.. falan filan...

ne oldu...

sevmediniz mi...

Sayfa 1019/1252 İlkİlk ... 19519919969100910171018101910201021102910691119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •