Sayfa 199/1252 İlkİlk ... 991491891971981992002012092492996991199 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sn. Alenichev,

Hangi bankalarda internet bankaciligina giris icin tek kullanimlik sms gerekmiyor?
    Malum yurtdisinda oranin hatti ile SMS almak zor hatta belki de imkansiz.
    Syg,
    Alinti yaptigim icin kusura bakmayin. Turkcell hat ile Ziraat, Garanti, Is Bankasi'ni y.disinda sorunsuz kullanabiliyorum. Normalde bankalarin cep telefonu uygulamalari ile de giris mumkun ama kredi kartiyla 3D ödeme yapilmasi gerektiginde banka SMS ile gonderilen dogrulama kodunu isteyebiliyor. Y. disinda (Almanya) sorunsuz calisiyor.

Saygilarimla.

2.  Alıntı Originally Posted by hisar06 Yazıyı Oku
    yarın faiz artışı yapıldıktan sonra , mevduat faizlerine yansıması 30 temmuz pazartesi ancak olur. fakat iki bankamız erkenci davranarak paraları çekecek gibi. Ben çarşamba öğle saat 14 de ilk mevduat artış haberini kim verecek çok merak ediyorum. %20 den aşağı yazanı döveriz ha. )
    MB faiz arttırdığında mevduatlar aynı ölçüde yansımasını zor görüyorum. Zaten MB piyasadan geride kalıyor.
    Öyle adam akıllı bir artış yapacaklarını hiç sanmıyorum, eger bir şeyyapılmazsa dolar 5 tl olacak bu arada ki ihtimal olarak ben pek azımsamıyorum.

3. evet paşa dedem mevduatını kaçtan bağlayabilir sevgili forumdaşlar.

oran yok mu

tşk.

syg,

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sn. Alenichev,

Hangi bankalarda internet bankaciligina giris icin tek kullanimlik sms gerekmiyor?
    Malum yurtdisinda oranin hatti ile SMS almak zor hatta belki de imkansiz.
    Syg,
    Turk hattimi kullanabiliyorum sikinti olmuyor.

5. Bugün finansal matematik bilgilerini ispat etmeyene bu başlık ilelebet yasaklanacakmış diye duydum, geldim.

Naçizane tespitim, enflasyonun % 15 faizin % 20 olduğu durumda reel faizin % 5 olmadığıdır.

Reel faiz : (Faiz-enflasyon)/100 değil, (Faiz-enflasyon)/(100+enflasyon) formülüyle hesaplanırsa doğru sonuca ulaşılır.

Yani reel faiz 20-15/100= % 5 değil, 20-15/115= % 4.34'tür.

Aslında düşük enflasyonda bu ayrım çok önemli değildir ancak enflasyon yükseldikçe vurguladığım bu husus önem kazanır. Bu ayrıntıyı nasıl atladım diye hayıflanmayın, yıllar önce anlı şanlı ekonomistimiz Prof. Güngör Uras bile makalesinde aynı hatayı yapmış, ertesi günde okuyucularından gelen uyarılar üzerine, nezaket ve olgunluk gösteren, bir düzeltme yapmıştı.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    2-3 aydır garanti bankasında cep telefonundaki mobil bankacılık üzerinden gönderilen otomatik onay ile bilgisayardan internet şubesine girebiliyorum. Epey pratik oluyor. Cep telefonuna SMS yerine mobil bankacılık üzerinden onay butonu bildirimi geliyor, Cep telefonunda tek tuşa basarak bilgisayardaki internet şubesi açılıyor.
    Telefondan girerken artik sms e gerek yok. ING de ben cizim yapiyorum, Garanti Bonus Flasta ise sifreyi girdikten sonra direk giriyor zaten. Sadece bilgisayardan girecegim zaman sms ile gelen sifreyi girmem gerekiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    evet paşa dedem mevduatını kaçtan bağlayabilir sevgili forumdaşlar.

oran yok mu

tşk.

syg,
    Bugün paşa dedemiz de olsa bağlamasın lütfen, yarına veya mümkünse öbür güne kadar 2 gün bekleyiversin.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,110
    TEB usd aylik yeni giris 4.25%

HSBC aylik 4.50%

QNBFinans aylik 4.40%

Bunlar bendeki oranlar, yeniden teyit edildi.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 199/1252 İlkİlk ... 991491891971981992002012092492996991199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •