Sayfa 534/1252 İlkİlk ... 344344845245325335345355365445846341034 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 4,265 - 4,272 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Yabancı kuruluşlar bunun seçim için yapıldığını ve 24 temmuzdaki mb toplantısının yeni dönemdeki ilk mb toplantısı olduğu için çok önemli olduğunu hep vurguladılar ordan faiz artışı çıkmayınca zaten şüphe oluştu ve tl ye satış geldi üstüne de dış politik gelişme tuz biber ekti
    yani seçim öncesi ekonomiye makyaj yaptılar. şimdi trump yapıyor aynı şeyi

2. kur son ppk öncesi 4.73'e kadar gerilemişti hepi topu 100 baz artış bekleniyordu seçim sonrası ilk ppk idi,güven sorunu vardı,temmuz-ağustos enflasyon oranlarının reel faizi azaltacağı belliydi,merkezin ağustos ayında toplantısı bile yoktu,ne oldu piyasa olayı not etti,üstüne de rahip olayı restleşme eklendi al sana 5.40 kur,şimdi merkez kaç baz puan artış yapsa acaba dolar 5.20 olur diyoruz,zamanında yapılmayan her hamle etkisizdir,rahip olayı çözülse bile kur artık 5.15 altına gevşemez,fiyatlarda ve enflasyonda artış demek bu,yıl sonu 13.8 yalan demek bu,doların ciddi ciddi 6-7 olacağına kanaat getirdim ben,

3. katılıyorum sana dostum...
    ama gene de herşeye rağmen en azından geçici bir süre zaman kazanabilmek için faiz arttırımı yapılmalıdır..

Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    kur son ppk öncesi 4.73'e kadar gerilemişti hepi topu 100 baz artış bekleniyordu seçim sonrası ilk ppk idi,güven sorunu vardı,temmuz-ağustos enflasyon oranlarının reel faizi azaltacağı belliydi,merkezin ağustos ayında toplantısı bile yoktu,ne oldu piyasa olayı not etti,üstüne de rahip olayı restleşme eklendi al sana 5.40 kur,şimdi merkez kaç baz puan artış yapsa acaba dolar 5.20 olur diyoruz,zamanında yapılmayan her hamle etkisizdir,rahip olayı çözülse bile kur artık 5.15 altına gevşemez,fiyatlarda ve enflasyonda artış demek bu,yıl sonu 13.8 yalan demek bu,doların ciddi ciddi 6-7 olacağına kanaat getirdim ben,

4. bazı yabancı bankalar 1200 bps faiz arttırımından bahsediyorlar...

5.  Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    bazı yabancı bankalar 1200 bps faiz arttırımından bahsediyorlar...
    1200 bırak 200 bile yapamaz.geçmişte sanki 20-30 lu faizler yokmuş gibi ısrarla faizi düşük tutmaya çalışıyorlar,gösterge faizi de mi görmüyorlar anlamıyorum ya da reel sektörün durumu iyi herhalde dolar 10 da olsa sorun yok derler mi,kahrolsun amarika edebiyatına mı devam edecekler.

6.  Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    bazı yabancı bankalar 1200 bps faiz arttırımından bahsediyorlar...
    şu an ki şartlara göre en az 400 baz yapmalı,

bu rakamı da

2 yıllık gösterge tahvilin
    yaklaşık 100 puan altı diye yazıyorum...
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

7.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    kur son ppk öncesi 4.73'e kadar gerilemişti hepi topu 100 baz artış bekleniyordu seçim sonrası ilk ppk idi,güven sorunu vardı,temmuz-ağustos enflasyon oranlarının reel faizi azaltacağı belliydi,merkezin ağustos ayında toplantısı bile yoktu,ne oldu piyasa olayı not etti,üstüne de rahip olayı restleşme eklendi al sana 5.40 kur,şimdi merkez kaç baz puan artış yapsa acaba dolar 5.20 olur diyoruz,zamanında yapılmayan her hamle etkisizdir,rahip olayı çözülse bile kur artık 5.15 altına gevşemez,fiyatlarda ve enflasyonda artış demek bu,yıl sonu 13.8 yalan demek bu,doların ciddi ciddi 6-7 olacağına kanaat getirdim ben,
    Benim de umudum kalmadı.. Hiç bir şeyden.. Hayattan.......

Yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 534/1252 İlkİlk ... 344344845245325335345355365445846341034 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •