Sayfa 646/1252 İlkİlk ... 1465465966366446456466476486566967461146 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 5,161 - 5,168 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. ne oluyor bankalarla toplantı konusu ?? en kotu ne olabilir ? belki sabit kur ya da belli kurdan dovizlerin bozulması olabilir mi ? ya da sadece bankaların doviz likiditesi talep etmesi devletten ..15 temmuz sonrası da toplantı yapılıp tl likitesi talep edilmisti sanıyorum .

2.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    ne oluyor bankalarla toplantı konusu ?? en kotu ne olabilir ? belki sabit kur ya da belli kurdan dovizlerin bozulması olabilir mi ? ya da sadece bankaların doviz likiditesi talep etmesi devletten ..15 temmuz sonrası da toplantı yapılıp tl likitesi talep edilmisti sanıyorum .
    Sorun şu ki tcmb zaten her gün 130 milyar TL likidite açığını kapatıyor. Eğer piyasaya daha fazla likidite verirse bu paranın döviz talebini arttırması an meselesi. Sermaye kısıtlamasına gitmeden likidite açığını kalıcı olarak kapatması ya da piyasaya geçici de olsa fazla likidite vermesi aç bir yılanın kuyruğunu kemirmeye başlaması gibi bir etki yapabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. simdi birde merak ettigim ama cozemedigim konu : doviz de yuksek oynaklık genelde singapur japonya ve ingiltere uzerinden yapılıyor ama nasıL? dolar duserken dolar bozup tl alıyorlar oyle dusuyor da ....peki dolar yukselirken tl getirip dolar mı alıyorlar ?? doları bu kadar zıplatmak icin gemi dolusu tl gerekmez mi bu durumda ? tl mi basıyor bu adamlar ..o kadar cok tl var mı yahu turkiyeden baska bir ulkede ? yoksa sadece bilgisayar ekranlarından mı oluyor bu is ...bizim yurt icindeki sistemden ayrı baska bir sistem mi yurt dısı para sistemi ..gercekten bilmedigim icin duz mantık ....

Dolarda 7.xx lerini tepe olacağını zannediyorum.dolar almak bence mantıklı değil.5.dalgadayiz.7 lerden sert satış olacağını tahmin ediyorum.nereye 6 ya.ve son çıkış olacak.yani 6-7 arası uzun süre 1-2 yıl gidip geliriz.yada ben yanılirim

5.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    bende gencligimde bir film izlemistim adını unutalı cok oldu netten aratıyorum bulamıyorum sanırım kaldırılmıs ama konusunu iyi hatırlıyorum bahri ve film de ki konu nun bugunku duruma cok benzemesi beni sasırtıyor kısaca anlatayim....abd 5 yıl onceden dunya ya dev bir meteor un geldigini fark eder bunu butun dunya dan saklar ....baslar planlar yapmaya zemin etutleri yapılır cok dayanıklı dagların 100 lerce metre altına kilometrelerce tuneller yasam alanları yapmaya karar verirler ve ise baslarlar bunun icin trilyonlarca dolar para gerektir...birden filmdeki abd baskanı ticaret savasları baslatır ulkelerin ustune gitmeye baslar cesitli yerlerde kaoslar cıkartır dunya piyasalarını sarsar dunya emtia fiyatları surekli yukselmektedir cunku abd parayı kendine cekerken degerli metalleride stoklamaktadır gelecek icin ...boyle bir film ..simsonlar cizgi filminde anlatılarınların teker teker gerceklestigini varsayarsak aceba demeden gecemiyorum kendi kendime

2012 kıyamet mi acaba ?
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

6. Bunu ben de merak ediyorum doğrusu. Sanırım kaldıraç mekanizması ile az para ile çok iş yapıyorlar.

Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    simdi birde merak ettigim ama cozemedigim konu : doviz de yuksek oynaklık genelde singapur japonya ve ingiltere uzerinden yapılıyor ama nasıL? dolar duserken dolar bozup tl alıyorlar oyle dusuyor da ....peki dolar yukselirken tl getirip dolar mı alıyorlar ?? doları bu kadar zıplatmak icin gemi dolusu tl gerekmez mi bu durumda ? tl mi basıyor bu adamlar ..o kadar cok tl var mı yahu turkiyeden baska bir ulkede ? yoksa sadece bilgisayar ekranlarından mı oluyor bu is ...bizim yurt icindeki sistemden ayrı baska bir sistem mi yurt dısı para sistemi ..gercekten bilmedigim icin duz mantık ....
    Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    2012 kıyamet
    o filmide izledim onun konusu dev depremlerle kıtaların tusanamiler altında kalması orda dev gemiler yapılıyor yok benim izledigim 90 lı yıllardaydı netten tarattım ama yok kaldırılmıs yasaklı film olarak gecmis olmalı... 2012 olsa su an hala ergen bir cocuk olurum

8.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    bankalar cumartesi acil olarak toplanıyormuş, acaba sakat bir durum mu yapılacak ? bizim basında yer almıyor yabancı basında var, durum hoşuma gitmedi.

https://www.bloomberg.com/news/artic...le-russia-rout

çevrmeye elim varmadı
    haydaa..

tecrübeli abilerimiz bir yorumlayabilir mi, ne çıkar bundan?

Sayfa 646/1252 İlkİlk ... 1465465966366446456466476486566967461146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •