Sayfa 267/1252 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Dün kapanışta 6,64ten yüklü garanti aldım,
    basit bir mantık yürüttüm, bunlar faiz arttırmadığına göre, piyasayada da kriz vb. gibi bir olumsuzluk havası vermek istemeyeceklerine göre güvendikleri bir şey var dedim, bu bedelli, dışarıdan gelecek sıcak para, imar barışı vs.
    faizler yükselmiyor, doların da yükselmeyeceğine dair kendilerine göre argümanlar var, habire Türkiye'ye yatırım yapın, şöyle uygun böyle uygun diye pompalıyorlar, o zaman borsada suni de olsa, hatta kısa vadeli de olsa bir yükseliş kaçınılmaz diye düşündüm,
    şimdilik stratejim doğru tepki verdi, bazen basit düşünmekte fayda var galiba
    biraz daha bekleyip elden çıkarmayı düşünüyorum,
    yatırım tavsiyesi değildir
    Bugün Bist'in Değer Kazanmasının Sebebi Rahip Davası...
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    TEB aylik 4.25% hala.

Marifetli yeni gelene ve kapatip acana 4.00%

Syg,
    Dolar için ne kadar boşta kalıyordu

3. dxy.png

Ne rahipmiş arkadaş..

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Hoşgeldin 19.25 mi yoksa 19.50 mu oldu yoksa teyit edebilir misiniz sizin aktif hesap varsa hoşgeldin değil beş gettin diyor
    valla hoşgelmişsinize ilk söylenen buydu. 19,25. ama miktar ve pazarlıkla daha yukarı çekilir büyük ihtimal.
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Sene başında birinci derece yakının anne baba eş çocuk yakınlık varsa hoşgeldin verilmesi yasak demişti mt bankanın yeni politikası diye . Esnetmişler mi onu acaba bir daha sefere sorabilir misiniz
    sorarım ama sanmıyorum öyle birşey olduğunu.

5. parayı aylık mı yoksa yılık mı vadeli mevduata yatırmalıyım hangisi daha avantajlı

6.  Alıntı Originally Posted by Arifborsa Yazıyı Oku
    parayı aylık mı yoksa yılık mı vadeli mevduata yatırmalıyım hangisi daha avantajlı
    Örnekle izah edeyim.
    35 günlük vadelerle %18 faizle bir sene sonunda net getiriniz: (1+1*0.85*35/365*0.18)^(365/35)=1.164
    365 günlük vadeye tek seferde koyup sene sonunda aynı getiriye ulaşmak için ise %18.64 faiz almanız lazım: (1+1*0.88*365/365*0.1864)=1.164
    35 günlük vadelerle koyarak bileşik faiz avantajına sahip olursunuz. Ancak 1 senelik vade yaparsanız da stopaj %15'den %12'ye düşer. Hatta 1 sene üstü vade yaparsanız stopaj %10 düşmektedir. Kişisel tercihim, özellikle faizlerin artma eğiliminde olduğu dönemlerde, kısa vadeler tercih etmek yönündedir.

7.  Alıntı Originally Posted by Arifborsa Yazıyı Oku
    parayı aylık mı yoksa yılık mı vadeli mevduata yatırmalıyım hangisi daha avantajlı
    soru avantajsa.. yıllıkta stopaj kesintisi (366 gün) %10, aylıkta %15.. ama sorunuz bu değildir sanıyorum.. bu belirsizlikte yıllık gitmeyin derim. ytd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,010
     Alıntı Originally Posted by Empyrium Yazıyı Oku
    dxy.png

Ne rahipmiş arkadaş..
    Ben size dedim.
    Paradan cok guven onemli.
    Iliskileri duzeltecek bunlar seklinde bir sinyal yetiyor.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 267/1252 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •