Sayfa 107/344 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207 ... SonSon
Arama sonucu : 2746 madde; 849 - 856 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1.  Alıntı Originally Posted by Mustafabasaran Yazıyı Oku
    Bu arada petrol sudan ucuz şakası gerçek oldu
    geri saldı biraz destek lazım...

2. Takılmış Eczacı lara hareket ediyor.kendi cizgin yok mu senin👎

3. İşler süper ama kağıt dökülüyor ! İnanılır gibi değil! Gerçekten 32 yıllık borsa hayatımda böyle bir kağıt görmedim ! İş yapmayan sektörler uçuyor ,bizimkisi işleri yetiştiremiyor ancak,düşüyor ! Bir yöneticisi kalkıp beyanat bile vermiyor...Neyse,sayın abcd beni uyardı ve üç aylık kar beklentimi 200-220 milyona indirdim.Tabi ki bu kar bile harika.Ama bana göre asıl kar 6 aylık da gelecek.Tabi ki söylediklerim tamamen tahmin...Son bir tahminim de kısa sürede ikili fiyatı göreceğiz....

4. Bence bu kağıdı borsadan çeksinler.Bizide oyalamasin.Bilancoya bakınca alasın geliyor.sonra trene bakıp duruyoruz.Ornek 10 TL.olsa biri gidip şpk.ya şikayet edecek zannediyor. Birileri.

5. Vallahi aynen öyle.Hayatım da böyle bir kağıt görmedim.Ama inatla bekleyeceğim...

Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    İşler süper ama kağıt dökülüyor ! İnanılır gibi değil! Gerçekten 32 yıllık borsa hayatımda böyle bir kağıt görmedim ! İş yapmayan sektörler uçuyor ,bizimkisi işleri yetiştiremiyor ancak,düşüyor ! Bir yöneticisi kalkıp beyanat bile vermiyor...Neyse,sayın abcd beni uyardı ve üç aylık kar beklentimi 200-220 milyona indirdim.Tabi ki bu kar bile harika.Ama bana göre asıl kar 6 aylık da gelecek.Tabi ki söylediklerim tamamen tahmin...Son bir tahminim de kısa sürede ikili fiyatı göreceğiz....
    Sn. Ebcim ben kar tahmininizi değiştirin diye önermedim, sadece döviz varlığı tutmadıkları için kur farkları beklentisine girmeyelim şeklinde düzelttim.
    3 aylık kar beklentisini öngörmek bu yıl kolay değil, ama satış tutarını öğrenebilsek karı tahmin etmek çok kolay olacak.
    En kritik ay mart ayı, çok başarılı geçtiğini tahmin ediyorum.
    3 aylık konsolide ( as ecza deposu dahil) kar tahmini için 3 temel kalem var;ilk çeyrek için,

-Ciro. ? Bilemiyoruz tahmin edebiliriz
    -Brüt kar , cironun % 10 civarı genelde
    -genel yönetim gideri - 35 mln civarı
    -pazarlama gideri. -175 mln civarı
    -faaliyetle ilgili diğer gelir ve giderler + 35 civarı
    - toplam net faaliyet gideri -175 mln civarı
    -yatırım faaliyetleri ve finansman gelir gider net + 15 mln
    -geçici kurumlar vergisi karşılığı oranı % 22

Bu durumda

A- ciro 4,5 mlyr olursa NET KAR 225 civarı
    B- ciro 5 mlyr olursa net kar 260 civarı
    C-ciro 5,5 olursa 295 civarı
    D-ciro 6 olursa 325 civarı

Oluşur.

Geçen yıl ilk çeyrek ciro 4,2 civarı idi , bu rakama bu yıl geçen yıl şubat ortasında artan %26 fiyatların yarım çeyrek etkisi dolayısıyla bu oranın yarısını, bu yılın şubat ortasında artan %12 oranının yarısını uyarladığımızda 5 mlyr ciroyu buluyoruz. Bu rakamın net kar karşılığı da geçen yılın biraz üzerinde 260 civarı kar demektir. Ama mart ayındaki yoğun panik ve tıbbi malzeme ve eczanelere ve hastanelere yoğun ilaç sevkiyatı, benim hayalimi reel büyümeyi düşünmeye de itiyor.
    Yani neden 5,5 mlyr ciro olmasın ki, bu olursa 290 civarı kar ile süper bir performans gösterir.

Yani ciroyu bilen biri varsa yukarıdaki aralıklara bakarak net karı öngörebilir, çünkü kar marjı ve sürpriz yapmayan stabil faaliyet giderleri isabetli öngörülebiliyor.

Ne mutlu ki, böylesine yoğun bir kriz ortamında , çoğu şirket nakit akımını bile dengeleyemezken ve ayakta durmaya çalışırken biz, 200 ün ne kadar üzerinde çeyreklik kar gelir diye merak ediyoruz. İyi bir his bu.

Hakkını vermeyen bir piyasa fiyatı var ama, bakarsınız deva ve ilaç a giren oyuncular , sıra selec e geldi derlerse hareket öne çekilir. Buna cesaret edememelerinin sebebi bu hissede yabancı takasının çok yüksek olması elbette. O yüzden daha yavaş adımlarla gidiyor, ve yerli büyük spek bulaşmıyor. Elinden tutan bir sahibi olsa ......

Biliyoruz ki, ilk çeyrek beklentinin altında bile gelse, karlı stoklar 2. Çeyreğe kalacaktır.
    Sabır...

7. Ak yatırım raporundan
    Ciro beklentisi 5.2 milyar.
    Kar bekkentisi 208 milyon.
    https://www.akyatirim.com.tr/raporlar.aspx?type=14

İlaç fiyatlarında Şubat ayında yapılan %12’lik zam ve
    korona virüs salgını sonrası önemli ölçüde artan
    satışlardan dolayı Selçuk Ecza’nın cirosunun yıllık %25
    büyümesini bekliyoruz. Stok karlılığı ise bu sene daha
    düşük olan ilaç zammı sebebiyle yıllık bazda daha az
    olacak (2019’da ilaç zammı %26 olmuştu). Dolayısıyla,
    1. çeyrekte FAVÖK ve net karın yıllık bazda sırasıyla %3
    ve %18 daralmasını öngörüyoruz.

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    Ak yatırım raporundan
    Ciro beklentisi 5.2 milyar.
    Kar bekkentisi 208 milyon.
    https://www.akyatirim.com.tr/raporlar.aspx?type=14

İlaç fiyatlarında Şubat ayında yapılan %12’lik zam ve
    korona virüs salgını sonrası önemli ölçüde artan
    satışlardan dolayı Selçuk Ecza’nın cirosunun yıllık %25
    büyümesini bekliyoruz. Stok karlılığı ise bu sene daha
    düşük olan ilaç zammı sebebiyle yıllık bazda daha az
    olacak (2019’da ilaç zammı %26 olmuştu). Dolayısıyla,
    1. çeyrekte FAVÖK ve net karın yıllık bazda sırasıyla %3
    ve %18 daralmasını öngörüyoruz.

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ak yatırım raporunda eksik kalan tataf giderlerin düşüp düşmediği , ayrıca geçen seneden bu yana kâr marjı düştü mü ciro arttı mı gider kalemleri kâr marjından çok mu arttı? Net kar düşmesi için ya hasılat işe kâr marjı düşecek ya da gider kalemleri sert artacak ?

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 107/344 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •