Sayfa 129/344 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229 ... SonSon
Arama sonucu : 2747 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1. 8 tl uzerinde durmak bile zor geldi...spek asagi sur surebildigin kadar daha cok alalim bari...

2. tahta birazda sıg sanırım,derinlik yok ama dediğim ğibi bedava vericek ğöz yok bunlarda,balinalara,anladıkları anda çizerler,
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

3. Sn ebcim, borsada yolun başında sayılırım. 32 yıllık borsacı olarak şayet birikimlerinizle dolar almış olsanız daha iyi olur muydu? Borsayla uğraşmaya değer mi özetle?
     Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Samimi olarak söylüyorum;panik yok,üzüntü yok.32 yıllık borsa yaşamım da bu oyunları çok gördüm.Ancak;hissenizin temel verileri iyi ise yatağıma hep rahat girerim.Mayıs'tan itibaren büyük yükselişler bekliyorum.Ama ,borsanın geneli için aynı şeyleri söylemem mümkün değil.Üretimi duran,faliyetleri azalan şirketler nasıl kar yapacaklar ? Örneğin,uçak firmaları,oteller,inşaat vb gibi firmaların bu sene işleri çok çok zor.Fakat,2021'den sonra eğer ayakta kalabilirlerse 2019 seviyesini yakalayabilirler.Gıda ve özellikle ilaç sektörü tarihlerinin en güzel dönemlerini yaşayacaklar...
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by orhan46 Yazıyı Oku
    Üstad taban yiyince mutlu mu olacaksın? Sürekli can sıkıcı yorumlar yapıp duruyorsun. Madem düşeceğinden bu kadar emindin düşmeden önce elinde ne kadar hisse varsa satıp kurtulaydın. Hala elinde hisse varsa taban beklentinde varsa yine sat.
    Moral bozmaya gerek yok...
    Tam tersine milleti uyardım bana kizmayin
    Ben uyarmasaydim taban taban gelirdi
    8 in üzerinde kalabilecek durumu yok dedim
    Borsanin mantığı farklı dedim sadece

Ytd

5. selam herkese , bende bir tavsiye üzerine finansalları vs baktım , hoşuma gitti. karlılık güzel. kasada nakit var , döviz sorunu da yok.
    fiyatının da çok abartı gitmedigini görünce biraz aldım. ( 1 hafta önce )
    sonra baktım bir an parlıyor, 10-15 kuruş yukarı gidiyor , akşama doğru yine sarıyor geri.
    valla al-sat la 40-50 kuruş kar yaptım . ama bugün 7,88 ortalama ile en fazla lotumla yakalandım.

işin en önemli kısmı , belki bana özelmi bilmiyorum ama ; elimde hisseleri olmamasına rağmen ; selec in altında ve üstüne de takip ettiğim liste de Deva ve Eczacı il. var. özellikle gerçekten milimlik farklı eczacıyı takip ediyor bu Selec. algı böyle.

fakat ben inanıyorum bu hisseye ; iblidde verdigimiz şehitler sonrası pek bakmadım portföyüme , içimden gelmedi.
    korona döneminde de saçma sapan işler yaptım ..... elektrikli araba sürecinde şarz ünitelerinde etkin olacagını düşündügüm Gerel i 3,40 maliyetimle ; 1,90 dan sattım ..... şimdi yine 3.20 lerde... ve maliyetimi 2,50 ye düşürebilirdim gerçekten inanıyordum bu firmaya. çok kızıyorum kendime; şimdi ana portföy 2 katı olacaktı . ve yine aynı dönemde 5,05 den aldıgım sasayı 5 ten sattım. .
    misal bugün ; 7,5 lerden gel beni sat dedi SELEC ; satmadım .. aksine aldım biraz .. stop loss candır ama bu sefer inandıgım için satmadım ... dedimki , gelirse 6,80 den biraz daha alırım ....

yani yaşadıgım deneyimi anlatmak istedim , fakat gerçekten ; sizlerinde dedigi gibi ; benimde selec fiyatlaması için sürekli eczacı ve deva ya bakmam ; bu hisse ya da hisse yatırımcısında ki kimlik bunalımının bir göstergesi sanırım

biraz daha bakacagım finansallarına vs ; inşallah güzel bir karla çıkarız ... ama keşke şöyle 5.xx li fiyatlardan girebilseymişim
    kısmetiniz güzel olsun inşallah .

6. Selec, BIST Toptan-perakende endeksinde işlem gören bir hisse, bu sektörün fiyat çarpan ortalamaları belliyken neden Selec'in fiyat çarpanları bu şekilde? ve yatırım kurumları bu konu hakkında bir şey dememiş çok merak ediyorum.

Yaptığım araştırmalarda da bu konu hakkında bir bilgiye ulaşamadım.

Demek istediğim noktayı örneklendirirsem eğer; BIST toptan perakende de olan hisselere bakalım, Bim, bizim toptan, migros, sanko, doğuş oto, mavi giyim, Vakko bunların pd/dd ve f/k ortalamalarına bakın. Bu endeskte olup Teknosa gibi yıllardır zarar edip özsermayesi eksi olanları yazmıyorum.

Demek istediğim nokta neden selec bu çarpanlarla işlem görmüyor ve yatırım şirketleri neden raporlarında bu çarpanlara göre değerlendirmiyor. yaptığı sektör gıda neyse sağlıkta öyle bitmeyen sonsuza kadar devam edecek önemli bir sektör halbuki.

GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by gunaysson Yazıyı Oku
    selam herkese , bende bir tavsiye üzerine finansalları vs baktım , hoşuma gitti. karlılık güzel. kasada nakit var , döviz sorunu da yok.
    fiyatının da çok abartı gitmedigini görünce biraz aldım. ( 1 hafta önce )
    sonra baktım bir an parlıyor, 10-15 kuruş yukarı gidiyor , akşama doğru yine sarıyor geri.
    valla al-sat la 40-50 kuruş kar yaptım . ama bugün 7,88 ortalama ile en fazla lotumla yakalandım.

işin en önemli kısmı , belki bana özelmi bilmiyorum ama ; elimde hisseleri olmamasına rağmen ; selec in altında ve üstüne de takip ettiğim liste de Deva ve Eczacı il. var. özellikle gerçekten milimlik farklı eczacıyı takip ediyor bu Selec. algı böyle.

fakat ben inanıyorum bu hisseye ; iblidde verdigimiz şehitler sonrası pek bakmadım portföyüme , içimden gelmedi.
    korona döneminde de saçma sapan işler yaptım ..... elektrikli araba sürecinde şarz ünitelerinde etkin olacagını düşündügüm Gerel i 3,40 maliyetimle ; 1,90 dan sattım ..... şimdi yine 3.20 lerde... ve maliyetimi 2,50 ye düşürebilirdim gerçekten inanıyordum bu firmaya. çok kızıyorum kendime; şimdi ana portföy 2 katı olacaktı . ve yine aynı dönemde 5,05 den aldıgım sasayı 5 ten sattım. .
    misal bugün ; 7,5 lerden gel beni sat dedi SELEC ; satmadım .. aksine aldım biraz .. stop loss candır ama bu sefer inandıgım için satmadım ... dedimki , gelirse 6,80 den biraz daha alırım ....

yani yaşadıgım deneyimi anlatmak istedim , fakat gerçekten ; sizlerinde dedigi gibi ; benimde selec fiyatlaması için sürekli eczacı ve deva ya bakmam ; bu hisse ya da hisse yatırımcısında ki kimlik bunalımının bir göstergesi sanırım

biraz daha bakacagım finansallarına vs ; inşallah güzel bir karla çıkarız ... ama keşke şöyle 5.xx li fiyatlardan girebilseymişim
    kısmetiniz güzel olsun inşallah .
    Merak etmeyin tekrar 5 leri görecegiz...

Evet güzel haber RTA labaratuvar dan geldi
    Dünya devi bir test firmasıyla iş birliği anlaşması yapmış.

Eee bizle ne ilgisi var dediginizi duyar gibiyim
    Yabancı sağlık sektöründe faaliyet gösteren firmalarımıza ilgi gösteriyor anlamı taşır ki selec de bundan payını alır.

Peki niye 5 dediniz derseniz sermaye artırımı yapması şart artık.yani yüzde 100 bedelsiz verirse tekrar 5 leri görecegiz inşallah.
    Türk şirketleri de yabancı ülkelerden sirket alabilisin.bunun yolu da güçlü sermayeye bağlı.

Alcar dan ASELSAN dan sonra üçüncü portföy hissem olarak selec olarak belirledim
    PD dd yüksek 1.66 keşke eczacı ilaç gibi 0.80 olsaydı.tahta sahibi bu nedenle 8 in üzerinde tutmamaya çalışıyor.
    Ama yabancı yatırımcılar dadanirsa işte o zaman işler değişir.
    Bu sefer de 8 in altından niye almadık diyenler çoğalır.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir

Alıntı Originally Posted by Doodlebug Yazıyı Oku
    Selec, BIST Toptan-perakende endeksinde işlem gören bir hisse, bu sektörün fiyat çarpan ortalamaları belliyken neden Selec'in fiyat çarpanları bu şekilde? ve yatırım kurumları bu konu hakkında bir şey dememiş çok merak ediyorum.

Yaptığım araştırmalarda da bu konu hakkında bir bilgiye ulaşamadım.

Demek istediğim noktayı örneklendirirsem eğer; BIST toptan perakende de olan hisselere bakalım, Bim, bizim toptan, migros, sanko, doğuş oto, mavi giyim, Vakko bunların pd/dd ve f/k ortalamalarına bakın. Bu endeskte olup Teknosa gibi yıllardır zarar edip özsermayesi eksi olanları yazmıyorum.

Demek istediğim nokta neden selec bu çarpanlarla işlem görmüyor ve yatırım şirketleri neden raporlarında bu çarpanlara göre değerlendirmiyor. yaptığı sektör gıda neyse sağlıkta öyle bitmeyen sonsuza kadar devam edecek önemli bir sektör halbuki.

GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Beklenti dostum
    Şimdi yarın bir haber çıksın diyelim selec satılacak ya da ortaklık kuracak desin hisse ikiye katlar bir anda
    PD dd her şey değişir.
    Ancak şu ana kadar ki konjonktür buna müsaade etmedi demekki

Günün en güzel haberini RTA labaratuvar verdi.is ortaklığı haberiyle
    Hem de dünya deviyle
    Komsu da pis bize de dus derler
    Herhalde biz de payımızı alırız.

Şirket acilen sermaye artırımı yapması şart yalnız
    Bakalım ne olacak?
    Yabancı raporlarında adımız geçecek mi göreceğiz
    Ytd

Sayfa 129/344 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229 ... SonSon

Yer İmleri