Sayfa 138/344 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238 ... SonSon
Arama sonucu : 2747 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1. Salgının bitmesi Selec'i olumsuz etkilemez tam tersine olumlu etkiler. Şu anda ilaç satışları virüsten dolayı çok düşük.

Ancak ilgisi olmadığı halde ilaç şirketlerinin peşine takılıp bir miktar prim yaptı. Bu yüzden onlarla beraber geri çekilme olabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Elbette firma saglam
    Uzun vadede 10 TL olur
    Ama salgın bitiyor
    Deva yarın yine taban açarsa bu kervana selec de katılır mı
    Soru bu?
    Yatırım fonları çıkmis bir miktar
    6 ile 6.5 tan tekrar döner mi
    Ytd
    Hocam ne kadar olumsuz, ne kadar negatif; ne kadar batak bir hisseymiş gibi yazıyorsunuz farkındamısınız.
    Ben epi topu 10 gündür bu hissedeyim; ne yapayım satayımmı sabaha?
    Yapmayın şöyle Allahaşkına?

Amacınız nedir anlamadım.

3.  Alıntı Originally Posted by gunaysson Yazıyı Oku
    Hocam ne kadar olumsuz, ne kadar negatif; ne kadar batak bir hisseymiş gibi yazıyorsunuz farkındamısınız.
    Ben epi topu 10 gündür bu hissedeyim; ne yapayım satayımmı sabaha?
    Yapmayın şöyle Allahaşkına?

Amacınız nedir anlamadım.
    Hocam satmis sanirim...korkusundan yaziyor aman kacmasin diye....bu hissenin bu seviyelerde hala çirpinmasi garip...çoktan en ölü 10 tl olmali...isin içinde treni kaçirmak var...2 tavan arka arkaya yapsa bir daha bu hisseyi alamaz o yüzden....bu hisse daha geçmiş bilançonun hakkini vermiş değil yeni bilançoyu konuşmanin anlami yok....benim görüşüm spek malsiz yakalandi bu sürece gücü yetmiyor.....

4. Adam hala ilac sirketlerinin pesine takildi diyor....borsada bu kadar guzel bilancosu mali yapisi iyi 5 tane hisse yaz alalim.selec ilac uretmiyor satiyor ilac sirketi olmuyor mu....bu yatirimci kitlesinin dokulmesi lazim spek yoksa isimiz zor...dokmek icin ne gerekiyorsa yap duyuyorsan...

Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    Hocam satmis sanirim...korkusundan yaziyor aman kacmasin diye....bu hissenin bu seviyelerde hala çirpinmasi garip...çoktan en ölü 10 tl olmali...isin içinde treni kaçirmak var...2 tavan arka arkaya yapsa bir daha bu hisseyi alamaz o yüzden....bu hisse daha geçmiş bilançonun hakkini vermiş değil yeni bilançoyu konuşmanin anlami yok....benim görüşüm spek malsiz yakalandi bu sürece gücü yetmiyor.....
    İki tavan mi 😀😀😀
    Geçen haftadan beri 8 üzeri tehlikeli dedim durdum.kapanis 7.59

ABD kan gölüne döndü cuma günü bugün vadelerde eksi
    Yabancı yatırımcılar batacak üç ülke için ülkemizi de göstermişler.buyuk oranda spekülasyon olabilir
    Birlikte hareket edilen bir şirkete 1 aylık tedbir gelmiş.islem olmadan taban açıyor ve bugün de devam eder mi bilmiyorum
    Büyük sanayi kuruluşlarinin bilançoları sakat

Selec e gelince çok iyi şirket olabilir
    Bilanço mükemmel olabilir
    Ama geçen hafta yüzde 7 ile devre kesti
    Yüzde 5 eksi kapattı.acaba birileri mal toplama için mi böyle yaptı?
    Hisseyi pahalı buldukları için mi böyle yaptı?
    Normalde salgın olmasa bu hisse kaçta olurdu?5 ile 5.5 olur muydu?

Bazı arkadaşlar korkutucu şeyler yazıyorsunuz diyor? Ben sadece olasılıkları yazıyorum.almak satmak tutmak size kalmış
    Yazma nedenim şu fikir alışverişinde bulunmak.aydinlanma yapmak.
    Ama gördüğüm bir arkadaş efk dan bahsetmiş.baska da bilgisi olan yok
    Teknik analiz yapan hiç yok
    Duserse nereye çıkarsa nereye kadar gidebilir bilen de yok

Bugün taban da olabilir tavan da olabilir
    Sağlık bakanlığı veya şirket bir haber verir tavan olur mu olur
    Deva RTA taban olur bizde kuyruk olarak bizde taban olur muyuz oluruz.

Bildiklerimizi paylaşalım.
    Bilgi güçtür.
    Küçük yatırımcıyi küçük yatırımcı dışında düşünen yok

Elin Hintlisi geliyor 7 milyon dolari 33 milyon dolar yapıp gidiyor.bana hisse olarak 1 kuruş zararı yok ama ülkeden çıkarken dolar alıyor doları boyleleri ziplatiyor.ulke içinde herkes dolar alsa dolar yükselmez.cunku dolar ülkede kalır.dolar yükselince millet olarak aldığımız her şey zamlaniyor.kendi ayağımıza kurşun sikiyoruz.
    Böyle vurkacci birkaç adam hisseleri dalgalandirip milyon TL leri değil dolarları tokatlayip gidiyor.ky de zarar ediyor ülkede zarar ediyor.

Herkese bol kazançlar

6. Selamlar ,

Portföyümün iki büyük hissesisnden bir Selec ve diğeri olmasaydı(ismen) boş boş kağıtların yüzde yüz yaptığını görüp, esas iş yapması gereken Selec’in ise oldukça gerilerde kalması nedeniyle moralim oldukça bozulacaktı doğrusu.
    Hele ki devaları satıp da bunun pozizsyonunu arttırdığım için duble kafayı yiyecektim
    Birincisi , elimdeki örnek uzay az ve Bodrum’da yaşıyorum o nedenle tüm Türkiye’ye uygulanabilir bir data mıdır bilemem ama Eczanelerin satışlarının da düştüğünü , eczacılarla yaptığım konuşmalardan tespit edebiliyorum, lakin devletin güvence altına aldığı ilaç sayısının artması ve şubat ayı zammı ile geçen seneki cirolar yakalanabilir mi ona bakmak lazım
    İkincisi diyelim ki bu ciroların daha aşağısında kalıındı, o zaman da benzin gibi ana kalemlerdeki düşüşün kar marjına etkisine bakmak lazım
    Üçüncüsü, elindeki parayla ne yapacağı ki piyasa değerinin 5’te birine yakın bir nakti var ve fakat geçen senelerde gelen finansal gelirin ciddi oranda düşeceği de yine malumunuz
    Lafı fazla uzatmadan, şirketin pozitif olduğu kadar negatif gelişmelerinin de olduğu bir dönemden geçiyoruz, belki ikinci çeyrek daha da kötü geçecek belki başarılı bir ilacın, aşının bulunması ile cirolar patlayacak, belki bir ilaç şirketi alacağız belki parayı vadelide tutmaya devam edeceğiz, ne yazık ki şu ana kadar şirketten gelen detaylı bir bilgilendirmeye rastlamış değilim, bu konuda daha net fikri ya da bilgisi olan var ise yazsın lütfen
    Benim bu şirketi tercih nedenlerim şunlar oldu
    1 finansallarının cazibesi(sektörel olarak)
    2 pazar payı
    3 elindeki nakit
    4 bu kriz nedeniyle sektörel avantajı

Ama ne yazık ki günün sonunda borsamız bunlara ilk etapta bakmıyor ve ben de spek’in henüz yeteri kadar hisse toplayamadığını ve bir miktar daha oldukça volatil bir hisse ile karşı karşıya kalacağımız düşünüyorum

Herkese bol kazançlar

7. Mali kaptirmayin derim kisa ve öz...

8.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    Mali kaptirmayin derim kisa ve öz...
    maliyetimi düşürmek için gün içi al sat yapıyorum sadece)

Sayfa 138/344 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •