Sayfa 56/344 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon
Arama sonucu : 2746 madde; 441 - 448 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1. Bu arada ,hissede bugün CİTİBANK'ın alışları dikkat çekici olsa da ,kanaatimce teknik yapmaya çalışan bir grup var.Geçici teknik hareketler Bilançosunun realitesini değiştirmeyecektir.

Yılın son gününde son ayların en yüksek işlem hacmi rekoru kırarak ama maalesef 500 bin lot ile en büyük ve tek satıcı olan ak yatırımdan gelen satışlarla negatif kapattık. Yılın en yüksek fiyatı olan 6,32 üzerinde kapatacak havası ve bir o kadar ilgi gösteren yatırımcı talebi varken , tek satıcı olan ak yatırım hayallerimizi ve direnci kırma hedefini yeni yıla bıraktı.
    2 gün sonra göreceğiz ama bu satıcı ya yabancı, ya da emeklilik fonları....
    Ama yinede bu fiyatlardan çok miktarda kişinin ve çok miktardaki lotların bu maliyetlerden oluşması güzel bir bakış açısı olabilir.
    Umarım güçlü satışların devamı gelmez.
    Ben son çeyrek mali tabloları açıklandığında yıllık bazda şirket tarihinin en yüksek karını açıklayacağını, ve sermayesinin hayli üzerinde kar açıklayacağını tahmin ediyorum.
    Bu şirket bu yıl lig atladı, kabuk değiltirdi finansal olarak.
    Faaliyette bulunduğu sektör gereği yılın ilk yarısı daha çok karlı, 2. Yarısı normal karlı bir sezonsal gerçeği var.
    Yıl bittiğine göre artık yeni yılın ilk dönemlerine, yani yeni beklentilere odaklanacak yatırımcılar. Malum beklenti satın alınır.
    Çok yüksek meblağda nakdi var, sanırım bu defa iyi bir temettü kararı çıkabilir.
    Diğer yandan, ocak ve şubat ayında ilaç fiyatları güncellenecek ve 2018 yılı ortalama euro kuru ile 2019 yılı için bugün kesinleşen yıllık ortalama euro kur değişim oranı kadar ilaç fiyatları artacak ve eldeki stoklar bu artış oranı da daha fazla kar elde edecek.
    Euro değişim kuru yaklaşık % 12,2 civarında olacak. Şirketin yıl sonu stok miktarını zam öncesi 2 milyar civarında bekliyorum.
    Bu da yaklaşık 240 mln 2020 ilk aylarında normal kara ilave extra stok karı demektir. Sıkı rakam bence.
    Olumsuz bir gelişme ise sıfıra yakın finansal borcu olan ve 1 milyar tl mevduatı olan şirketin, faizlerin düşmesinden dolayı finansman gelirindeki göreceli azalma olacak. Her dert böyle olsun:-))
    Şahsen ben yeni yılda da , 2019 a benzer bir bilanço ve paralelinde fiyat performansı bekliyorum.
    Sadece biraz sabırlı olup ilk çeyrek bilanço sonuçlarını görmek için nisan sonuna kadar sabırla beklemek.
    Daha önce hareketlenirse (ki, bence kokusu erken çıkar )ne ala.
    İyi performanslı bir 2020 diliyorum selec şirketine ve elbette biz gibi yatırımcılarına....

4. Sermayesi kadar kar getiren oldukça az şirket var borsada...2019 yılı için 15 veya 20 adet şirket çıkar topu topu...
    Sermayesi kadar veya üzeri kar açıklayan /açıklayacak şirketlerin fiyatlarını bir incelemenizi tavsiye ederim.
    Buradan şu sonuca varırsak ,sermayesiyle eşit veya üzeri kar getirip de olması gereken fiyata gelememiş sadece 3 veya 4 şirket bulursunuz.İsim vermek istemiyorum.Zaten o kadar azlar ki, araştırmak isteyen hemen bulur.
    Gelelim SELEC'e... Şahsi kanaatim yıl sonu karı, sermayesini geçecektir.Mevsimsellik arz eden bir bilançoya sahip olduğu için (yani ilk 6 ay yüksek karlılık şeklinde) 3 ve 6 aylık kar rakamları çok daha iyi gelecektir. Mayıs ayı da temettü ayı dersek,önümüzde daha iyi, belki de hak etmesi gereken fiyatları göreceği altı aylık bir zaman dilimi var...

6. Bir miktar alarak aranıza katıldım, herkese bol kazançlar dilerim..

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

son 2 gündür ak yatırım üzerinden yabancılar veya emeklilik fonları yoğun satış yapıyor, biraz kenara çekilseler zirveyi aşarız.
    2 gün de yaklaşık 1 mln lot a yakın tek başlarına sattılar. Güzel olan piyasa karşıladı bu satışı.
    Bugün de zor, satmayı kafaya koydukları miktar umarım daha çok değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    son 2 gündür ak yatırım üzerinden yabancılar veya emeklilik fonları yoğun satış yapıyor, biraz kenara çekilseler zirveyi aşarız.
    2 gün de yaklaşık 1 mln lot a yakın tek başlarına sattılar. Güzel olan piyasa karşıladı bu satışı.
    Bugün de zor, satmayı kafaya koydukları miktar umarım daha çok değildir.
    Satıştan ziyade baskılama gibi bu işlemler.Satmak isteyen tahtanın üzerini full satış doldurmaz.Aktif işlemlerle de satış yapılır.öRNEK 6.12 fiyattan işlem görürken bir anda 6.08 e kadar malı çakmak pek manidar.

Sayfa 56/344 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •