Sayfa 90/344 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon
Arama sonucu : 2746 madde; 713 - 720 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1. Gidişat nasıl arkadaşlar tahmini fiyat ne olur

2. Belki bana biçok arkadaş kızacak ama hisseyle ilgili genede iki çift laf edeyim.
    Hisse son dönemde endeksten pozitif ayrıldı.2020 yılının para kazandıran birkaç şirketinden biri ancak şu an en az % 15 pahalı durumda.
    İlk çeyrekte biraz stok karı yazabilir ama şuan hastanelerde polikilinikler virüs korkusundan bomboş.ilaç satışları düşük seviyede,insanlar grip dahi olmamamak için ciddi gayret gösteriyor.ben ilk çeyrek için mart ayı kötü geçer diye düşünüyorum.şirket ilaç üretmiyor üretici ile eczane arasında köprü hizmeti veriyor.kimse virüs ilacı bulacak uçacak kaçacak hayali kurmasın .Herkes ayaklarını yere bassın.Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

GT-P5210 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by aturkoz Yazıyı Oku
    Belki bana biçok arkadaş kızacak ama hisseyle ilgili genede iki çift laf edeyim.
    Hisse son dönemde endeksten pozitif ayrıldı.2020 yılının para kazandıran birkaç şirketinden biri ancak şu an en az % 15 pahalı durumda.
    İlk çeyrekte biraz stok karı yazabilir ama şuan hastanelerde polikilinikler virüs korkusundan bomboş.ilaç satışları düşük seviyede,insanlar grip dahi olmamamak için ciddi gayret gösteriyor.ben ilk çeyrek için mart ayı kötü geçer diye düşünüyorum.şirket ilaç üretmiyor üretici ile eczane arasında köprü hizmeti veriyor.kimse virüs ilacı bulacak uçacak kaçacak hayali kurmasın .Herkes ayaklarını yere bassın.Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

Size katılmıyorum uçar mı kaçar mı göreceğiz ama tüm dünyada salgın bi hastalık varken avantajlı sektör sağlık olacaktır.

Yatırım tavsiye değil kişisel düşüncelerimdir.

4. Sn.aturkoz pahalılığı neye göre hesapladınız acaba?Sektör F/K ortalamasına göre ise sektörüne göre neredeyse (6.57 F/K ile) 4 kat ucuz.Yok ben PD/DD'yi aldım derseniz o da 1.48 (yani yine ucuz)
    Size göre olan bu pahalılığı , rasyolarla açıklarsanız aydınlanırız.

5. Grip vakaları nedeniyle satılan ilaç azalmış olabilir ama toplam satışın kaçta kaçı ona bakmak lazım. Toplama vurduğumuzda varsa bile satışlarda ciddi bir düşüş olması zor görünüyor. Virüs nedeniyle pekçok şirketin işleri olumsuz etkilenecekken, nötr kalabilmesi bile ciddi bir avantaj bence. Borçsuz yapısı ve kasadaki 1 milyar tl yi saymıyorum bile.
     Alıntı Originally Posted by aturkoz Yazıyı Oku
    Belki bana biçok arkadaş kızacak ama hisseyle ilgili genede iki çift laf edeyim.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Kasasında bulunan 1 ile 1.200 milyar tl arasındaki nakiti ile mevcut konjönktür ile ilgili olan bağı sanırım dikkatleri üzerine çekecektir diye düşünüyorum son bir yıla baktığımda ise önemli bir yükseliş yapmış diyebiliriz lu durumda nasıl bir yol izleyecek merak ediyorum açıkcası.

7.  Alıntı Originally Posted by puzzle2010 Yazıyı Oku
    Sn.aturkoz pahalılığı neye göre hesapladınız acaba?Sektör F/K ortalamasına göre ise sektörüne göre neredeyse (6.57 F/K ile) 4 kat ucuz.Yok ben PD/DD'yi aldım derseniz o da 1.48 (yani yine ucuz)
    Size göre olan bu pahalılığı , rasyolarla açıklarsanız aydınlanırız.
    Şirketin kalitesine ve finansal yapısına laf yok.
    Ancak imkb ye göre pahalı,endekse göre pahalı .Zamana bırakalım ve görelim.

8.  Alıntı Originally Posted by aturkoz Yazıyı Oku
    Şirketin kalitesine ve finansal yapısına laf yok.
    Ancak imkb ye göre pahalı,endekse göre pahalı .Zamana bırakalım ve görelim.

sayin aturkoz,

f/k rasyosu 6.57 olan sirkete pahali demeniz hakikaten ilginc olmus .

Sayfa 90/344 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •