Sayfa 65/344 İlkİlk ... 1555636465666775115165 ... SonSon
Arama sonucu : 2746 madde; 513 - 520 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

Maalesef piyasadaki büyük hisselere geçmek isteyen bir sürü fon sürekli satış yapıyor ve bu hissenin arkadan geleceğini düşünüyorlar.
    o yüzden bazan yabancı bazan fonlar son 1 aydır sürekli buradan elde elde ettiği nakitle, boğa piyasasının ilk trendlerini kaçırmamak için bist 50 ye koşuyorlar.
    Keşke bir oyuncusu ve tahta yapıcısı olsaydı, o da yok , kendi haline.
    İnşallah , son dönemlerde satanlar geri dönmek istediklerinde hissemiz hak ettiği yere yaklaşmış olur da, en azından sabırla bekleyenlere teselli olur.
    Bu hissenin şanssızlığı bence son 1 yıllık grafiği. hissenin tamamına yakını ya yabancılarda ya fonlarda, bireysel büyük portföyü olanlar pek yok.
    Artık bilançoların ve ilk çeyrek beklentilerinin yoğunlaştığı ve konuşulduğu ve de fiyatlara yansıdığı günleri bekleyeceğiz.

Bu tür seansları ve bu hareketleri bekliyoruz bir süredir.
    Güzel ilgi görüyor. Önemli olan piyasanın dağınık olarak hisseyi alması.
    Bilanço dönemi yaklaştıkça meraklılar buraya üşüşmeye başlıyor. beklediğimiz gibi.
    6,75 direnci aşılabilirse harika olur.
    Ve günü iyi kapatır inşallah.

3. Deva sermaye: 200.019.288
    9 aylık kar: 199.448.353
    FİYAT:10.61

SELEC: sermaye:621.000.000
    9 aylık kar: 581.928.000
    Fiyat :6.67

Şimdi oldu mu bu? sadece deva ile mukayese ettim. Yolumuz var daha...Kah inişli olur kah çıkışlı olur...

Alıntı Originally Posted by puzzle2010 Yazıyı Oku
    Deva sermaye: 200.019.288
    9 aylık kar: 199.448.353
    FİYAT:10.61

SELEC: sermaye:621.000.000
    9 aylık kar: 581.928.000
    Fiyat :6.67

Şimdi oldu mu bu? sadece deva ile mukayese ettim. Yolumuz var daha...Kah inişli olur kah çıkışlı olur...
    Bu günü 6,75 in üzerinde kapatırsak direnci aşmış oluruz.
    gelecek haftanın popüler hissesi olur inşallah....

5. Sn.paydaşım bu hisse de ; Deutsche ile Citi, dar alanda kısa paslaşmalar şeklinde gidiyorlar.Bir bakıyorum alakasız bir kurumdan yüklü satış geliyor (misal BGC partners ) ki böyle bir malı yok...Tamam diyorum Citi satıyor. Sonra takasta bakıyorum Deutsche hiç işlem yapmamış ama başka bir kurumdan alarak malı arttırmış.
    Arada Emeklilik fonları satıyor, ama mukabili Yatırım fonları malı alıyor...
    Toplamlarına baktığımda yabancı satış gibi gözükse de karşılığındaki alış ile bir arpa boyu işlem yapılmış şeklinde bir durum ortaya çıkıyor.

BGC partners tan yapılan satışlar hep yatırım veya emeklilik fonlarından çıkıyor benim gözlemlediğim.
    Son dönemde ise , Deutche alıyor citi satıyor.
    Söylediğiniz gibi toplamda çok şey değişmiyor.
    Biri alıyor diğeri satıyor ama bu tüzel kişilerin içinde yüzlerce yatırımcı var, alan da var satan da.
    bugün e gelirsek, bugün piyasamız yani türk yatırımcılar alıyor, bence bugün yayınlanan bazı raporlarda selec in yılı 700 üzeri net karla kapatacağı tahminleriyle canlandı...
    halbuki bu hedef 1 ay önce de biliniyordu, demek ki sıramızı beklemek gerekiyormuş.
    buna da şükür, fark edilmek güzel.
    bugün 3 mln lot ve 6,75 üzeri kapanış harika olur.

Selçuk ecza yıl sonu bilançosundan ziyade, yeni yılın ilk çeyreğine odaklanmalı, % 12,5 artacak ilaç fiyatlarıyla potansiyel ilave stok karı çok katkı verecek bence.
    Bu yıl genel kurulda temettü oranının artmasını, hatta bedelsiz sermaye artırımı bile de olabilir diye umuyorum.
    Bunlar da olursa sonra ayrıca fiyatlanır.
    şu anda, son çeyrek fiyatlaması yapılıyor gibi.

8. İlk 6 aylık bilanço henüz fiyatlanmadı.Bu hareket yıl sonu için ...

Sayfa 65/344 İlkİlk ... 1555636465666775115165 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •