Sayfa 195/344 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon
Arama sonucu : 2746 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1. Yabancılar sağ gösterip sol vurdu dün satan kendileri alıcı gibi gösterip vermişler.1.200.000 civarı

2. Acaba bilanço bayramdan önceki son seans kapandıktan sonra mı açıklanacak? Böylece hisseyi biraz daha düşürerek veya aynı fiyatta tutarak mal toplayabilirler mi?

3. Dağıtıcı firmalar, hamallığın kurumsallaşmış halidir.
    bireysel hamallar hiç değilse yaptıkları karşılığında adam gibi kazanırlar.
    Son düzenleme : Nikotin-34; 18-05-2020 saat: 23:24.

4. Ellerindeki nakiti değerlendirmeyi becerememişlerse korkarım kurumlar haklı çıkacak!
    Bugünkü havada kırmızı yakmasını başka bir şeye yoramıyorum..
    Son düzenleme : Nikotin-34; 18-05-2020 saat: 22:40.

5.  Alıntı Originally Posted by Nikotin-34 Yazıyı Oku
    Dağıtıcı firmalar, hamallığın kurumsallaşmış halidir.
    bireysel hamallar hiç değilse yaptıkları karşılığında adam gibi kazanırlar.
    Bu dediğimden de firmanın finansallarını beğenmediğim çıkarılmamalı!
    bu günlerde oyağın oyuncağı oldu.

6. Merhaba, selece geçen perşembe ters yakalandım. bu başlığı başından sonuna okudum. kafam çok karışık beyler, düşüş sürer mi bilanço dan sonra hep düşmüş yine aynı durumla karşılaşabilirmiyiz. Birde deutsche ve citi de takip ettiğim kadarıyla epey mal vardı boşalttılarmı bilgisi olanlar paylaşım yaparsa çok sevinirim

7.  Alıntı Originally Posted by Alibaba Yazıyı Oku
    Yabancılar sağ gösterip sol vurdu dün satan kendileri alıcı gibi gösterip vermişler.1.200.000 civarı
    1,2 mln lot Deutche vermiş, aynı gün (10,5 uda görüp 8,9 dan kapadığı Çok volatil olan perşembe günü) citi de 725 bin lot vermiş.
    Yani fiyatın tepe yaptığı gün 2 milyon lot civarı yabancılar tarafından verilmiş.
    Zaten Toplam takas dökümlerinin en büyük hakimi yabancılar, adamlar bu hisseleri uzun yıllardır taşıyorlar, bir miktar vermeleri normal sayılmalıdır.
    Deva ve ecz. İlaç ta yabancı oranı , selec e göre çok az, o yüzden yerli oyuncular oralarda daha rahat at koşturuyorlar.
    Selec bugünlerde gördüğü ilgi ile , yerlilere de dağıtılarak daha sağlıklı bir yapıya kavuşuyor.
    En yoğun işlem anında bile 10 kademede 100 bin lot civarı emir oluyor, derinlik önemli büyük oyuncu çekmek için. Bu açıdan belki de hayırlıdır.
    Bilanço, deva ve ilaçta , önceki yıla göre iyi gelmesine rağmen , daha erken yükseldikleri için kar satışları geldi o hisselerde de, bu da normal. Selec, önceki yılın aynı döneminde zaten iyi kar gönderdiği için, deva gibi çok büyük kar sıçraması yapmayacak muhtemelen. Ayrıca ecz. ilaç ise ilaçtan ziyade çok başka sektörlerden beslendiği için karlılık açısından selec ile mukayese etmek anlamlı değil.
    Özetle, kar çok yüksek gelecek diye , büyük beklentiye girenler, bilanço sonrası satışa geçebilirler, belki de bunu bilenler erken başladı satışa.
    Benim düşüncem ise, 300 mln karın bile ( geçen yılın ilk çeyreği 253 idi) Çok başarılı olacağı yönünde, buna yakın bile gelse iyidir, bu civarda gelirde , beğenilmeyip tekrar satışa geçilirse, benim gibi almak için fırsat kollayanlar için iyi bir şans olacağını düşünüyorum.
    Muhtemelen bu hafta bilanço gelecektir.
    Hissede bekleyenler için, ilk çeyrek değil ama ilk yarı finansallarına odaklanmak daha iyi strateji olabilir , çünkü faaliyetgösterilen sektör, şirketin mali yapısı ve finansal rasyoların çok güçlü olması, diğer bir çok sektörden pozitif ayrışması için iyi bir gerekçe olacaktır.
    Alış için fırsatları Takip etmeye, bekleyenler içinse 6 aylık sonuçlara odaklanmaya devam.
    Kısacıları bilemiyorum. Ama bugünlerde gün içi çok trade fırsatı veriyor, tabii yönünü doğru tahmin edenler için.
    YTD

8. Selam,

takasının son hali var ise paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler

Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    1,2 mln lot Deutche vermiş, aynı gün (10,5 uda görüp 8,9 dan kapadığı Çok volatil olan perşembe günü) citi de 725 bin lot vermiş.
    Yani fiyatın tepe yaptığı gün 2 milyon lot civarı yabancılar tarafından verilmiş.
    Zaten Toplam takas dökümlerinin en büyük hakimi yabancılar, adamlar bu hisseleri uzun yıllardır taşıyorlar, bir miktar vermeleri normal sayılmalıdır.
    Deva ve ecz. İlaç ta yabancı oranı , selec e göre çok az, o yüzden yerli oyuncular oralarda daha rahat at koşturuyorlar.
    Selec bugünlerde gördüğü ilgi ile , yerlilere de dağıtılarak daha sağlıklı bir yapıya kavuşuyor.
    En yoğun işlem anında bile 10 kademede 100 bin lot civarı emir oluyor, derinlik önemli büyük oyuncu çekmek için. Bu açıdan belki de hayırlıdır.
    Bilanço, deva ve ilaçta , önceki yıla göre iyi gelmesine rağmen , daha erken yükseldikleri için kar satışları geldi o hisselerde de, bu da normal. Selec, önceki yılın aynı döneminde zaten iyi kar gönderdiği için, deva gibi çok büyük kar sıçraması yapmayacak muhtemelen. Ayrıca ecz. ilaç ise ilaçtan ziyade çok başka sektörlerden beslendiği için karlılık açısından selec ile mukayese etmek anlamlı değil.
    Özetle, kar çok yüksek gelecek diye , büyük beklentiye girenler, bilanço sonrası satışa geçebilirler, belki de bunu bilenler erken başladı satışa.
    Benim düşüncem ise, 300 mln karın bile ( geçen yılın ilk çeyreği 253 idi) Çok başarılı olacağı yönünde, buna yakın bile gelse iyidir, bu civarda gelirde , beğenilmeyip tekrar satışa geçilirse, benim gibi almak için fırsat kollayanlar için iyi bir şans olacağını düşünüyorum.
    Muhtemelen bu hafta bilanço gelecektir.
    Hissede bekleyenler için, ilk çeyrek değil ama ilk yarı finansallarına odaklanmak daha iyi strateji olabilir , çünkü faaliyetgösterilen sektör, şirketin mali yapısı ve finansal rasyoların çok güçlü olması, diğer bir çok sektörden pozitif ayrışması için iyi bir gerekçe olacaktır.
    Alış için fırsatları Takip etmeye, bekleyenler içinse 6 aylık sonuçlara odaklanmaya devam.
    Kısacıları bilemiyorum. Ama bugünlerde gün içi çok trade fırsatı veriyor, tabii yönünü doğru tahmin edenler için.
    YTD

Sayfa 195/344 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •