Sayfa 211/344 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311 ... SonSon
Arama sonucu : 2746 madde; 1,681 - 1,688 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1. Toplam kaynaklar 7 milyar 200 fen 10 milyar 600 çıkmış yorum yapabilecek varmı . Şimdiden teşekürler

2. ikinci çeyrekte sokağa çıkma yasakları, bayram vs gibi dönemleri de ekleyince hertarafın kapalı olduğu süre epey uzun oldu..
    bu husus eczanelerin de kapalı olmasından ötürü SELEC için bi miktar negatif olabilir.

bir de düşük faizli de olsa bu kadar kredi çekmelerinin sebebini anlamış değilim.. evet borcun vergi avantajından faydalanmak bi yana ama kredi meblağ olarak gereksiz fazla.

983 mTL kısa vade krediyi %9 faiz oramıyla çekmişler. Kasadaki nakitten 1673 mTL ile max 90gün vadeli mevduat faizi %11'ler civarında ama burdan karda gibi gözükse de TCMB faiz indirimleri sonucunda diğer 3ay kaçtan bağlanacak?

kendi tarihi FK larının üstlerinde seyrediyor, alım için daha aşağılardan fırsat verecektir..

YTD.. demeyi de unutmayalım
    Son düzenleme : ValueInvestor; 23-05-2020 saat: 02:19.

3. Ak yatırım beklenti 206 milyon _ iş yatırım 205 milyon piyasa beklentileri ortalama genel olarak bu şekilde kar ne gelmiş beklentilerin üzerinde 246 milyon yani yüzde yirmi ,birde ikinci çeyrek karını düşünelim muhtemelen şubatın ortalarında gelen ilaç zamlarıyla birlikte daha verimli bir dönem geçireceğiz kanaatindeyim hisselerimize sahip çıkıp her şeyi akışına bırakmak lazım şimdiden iyi bayramlar.

4. Selec her ne kadar dağıtım,depolama firması olarak gözüküyorsa da değerlendirmeleri ilaç sektörü içerisinde yapılıyor.Yani, ilaç sektörüyle % 100 bağımlı.İlaç da işler iyi gidiyorsa Selec'in de işleri iyi gidiyor.Zaten değerlendirmeler ilaç firmalarıyla birlikte yapılıyor.Şu anda Türkiye'de borsa ile ilgili, iki dergi bulunmakta.Birisi Ekonomist biri Para dergisi.Ekonomist ,Selec'i ilaç firmaları arasında değerlendiriyor.Para dergisi ise Deva,Eczacı İlaç ve Selec'i ,Kimya,Petrol,Kauçuk ve Plastik Ürünler içerisinde değerlendiriyor.,Sonuçta yine Deva,Eczacı İlaç ve Selec aynı grubun içinde gösteriliyor.Belki Selec'in bunlardan ayrı bir grupta gösterilmesi gerekebilir ama öyle gösterilmiyor.Belki de buna eskilerin deyimi ile " Galat-ı meşhur" diyebiliriz.Yani doğru bilinen yanlışlar.Ne olursa olsun artık kabul edilen Selçuk'un ilaç sektörü içerisinde kabul edilmesi.Yanlış anlamayın ama bundan sonraki tartışmalar yine eskilerin deyimi ile "Lafu güzah...Son söz olarak Selec belki kısa vade de biraz bocalar gibi gözükse de özellikle 6 aylıkta borsanın en cazip kağıdı olacağını şimdiden söyleyebiliriz.Fiyat ise bana göre yıl sonunda 15 ile 20 lira arasında olur.Tabi ki tahmin...

5. Bilançonun iyi yanları da var, kötü yanları da var ...benim için en büyük sorun...kredinin ne için kullanılacağı...eğer vadeli olarak bağlanmış ve burdan bir kar elde ediliyorsa ne ala...bu ne kadar sürdürülebilir...bakmak lazım...diğer konu da ciroların gelişimi...Burda bulunan eczacı arkadaşlardan rica ediyorum...1. ve 2 çeyrek ciro gelişimlerini bizlerle paylaşabilirler mi? Yazın turizmin düşmesi ile bir sürü ilaç(güneş kremi, alka seltzer...vb )daha az satacak, kuaförler açıldığı için kozmetik malzemeleri daha az satacak, bununla birlikte vitaimin, eğer çıkarsa tanı kiti vb alternatif ciro kaynakları ortaya çıkacak...2. çeyreğin tümünde geçen seneye göre zamlı fiyatlar uygulanmış olacak(ilk çeyrek bildiğim kadarıyla şubat sonrasıydı)
    O nedenle eczacı arkadaşların yorumları bizler için son derece değerli olacak..şimdiden teşekkürler

6.  Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Selec her ne kadar dağıtım,depolama firması olarak gözüküyorsa da değerlendirmeleri ilaç sektörü içerisinde yapılıyor.Yani, ilaç sektörüyle % 100 bağımlı.İlaç da işler iyi gidiyorsa Selec'in de işleri iyi gidiyor.Zaten değerlendirmeler ilaç firmalarıyla birlikte yapılıyor.Şu anda Türkiye'de borsa ile ilgili, iki dergi bulunmakta.Birisi Ekonomist biri Para dergisi.Ekonomist ,Selec'i ilaç firmaları arasında değerlendiriyor.Para dergisi ise Deva,Eczacı İlaç ve Selec'i ,Kimya,Petrol,Kauçuk ve Plastik Ürünler içerisinde değerlendiriyor.,Sonuçta yine Deva,Eczacı İlaç ve Selec aynı grubun içinde gösteriliyor.Belki Selec'in bunlardan ayrı bir grupta gösterilmesi gerekebilir ama öyle gösterilmiyor.Belki de buna eskilerin deyimi ile " Galat-ı meşhur" diyebiliriz.Yani doğru bilinen yanlışlar.Ne olursa olsun artık kabul edilen Selçuk'un ilaç sektörü içerisinde kabul edilmesi.Yanlış anlamayın ama bundan sonraki tartışmalar yine eskilerin deyimi ile "Lafu güzah...Son söz olarak Selec belki kısa vade de biraz bocalar gibi gözükse de özellikle 6 aylıkta borsanın en cazip kağıdı olacağını şimdiden söyleyebiliriz.Fiyat ise bana göre yıl sonunda 15 ile 20 lira arasında olur.Tabi ki tahmin...
    Dediklerinize katiliyorum.borsada cok hisse var iyi potansiyeli olan...borsa cikacak mi sorun orda..

7. bilançoya baktım,uzman yada analizci değilim ama çok dikkatimi çekti onuda paylaşıyım,

her yerde son çeyrek her zaman yüksek stok yapar ve ilkçeyrekte yılın en iyi karını yapar diye söylemler yapılıyordu.

niye ilk çeyrekte stok artmış!bişimi ğizlenmek istenmiş!!nereye sakladınız len

borç almış uzun kısa vs vs ,ben bile sermayenin yarısından fazlasıyla kredi ile dönüyom,kasamda o kadar param olsa neler yaparım ben

bile tahmin edemiyom..(ilk yapacagım aslında vob24 kileri çarparım)

uzun lafın kısası minik minik toplarım,2 duruma göre yada son çeyrekte veririm çobanın malını,işine geliyorsa
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

8. bide rapor yayinliyler,neymişş borç çokmuş ne bilim ne bele bele,,
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Sayfa 211/344 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •