Sayfa 78/344 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon
Arama sonucu : 2746 madde; 617 - 624 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

Alıntı Originally Posted by puzzle2010 Yazıyı Oku
    Her bilanço sonrası klasikleşti artık bu...Neden nedir anlamadım. Belki de beklentiyi önceden aldıkları içindir. Sonuçta su akar yolunu bulur...
    UFRS mali tabloları gelince toparlar sanırım. Çünkü maalesef iki bilanço arasında fark var ve muhtemelen spk ya göre olan esas piyasanın takip ettiği bilanço daha iyi gelecektir...
    Ben daha ziyade en geç yarın açıklanmasını beklediğimiz ilaç fiyat artış oranına odaklanıyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    UFRS mali tabloları gelince toparlar sanırım. Çünkü maalesef iki bilanço arasında fark var ve muhtemelen spk ya göre olan esas piyasanın takip ettiği bilanço daha iyi gelecektir...
    Ben daha ziyade en geç yarın açıklanmasını beklediğimiz ilaç fiyat artış oranına odaklanıyorum...
    İlaç zam oranı bize geleceğin projeksiyonunu verecek. Gelir tablosuna göre 2018 yılı ile mukayese edersek(sadece sel.ecza olarak. aldım. As ecz.deposunu eklemedim) vergi öncesi %66 kar artış oranı var.
    Acaba borsada kaç tane geçen yıla göre bu kadar büyük kar artışı yaşamış şirket var?

3. Aynı sektörde DEVA ya bakarsak, sermayesine ulaşmış bir kar açıklamış gelir tablosunda ve fiyatı 11 TL.
    SELEC sermayeyi geçmiş ama fiyatı: 7.33 TL.
    Mukayeseyi size bırakıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by puzzle2010 Yazıyı Oku
    Aynı sektörde DEVA ya bakarsak, sermayesine ulaşmış bir kar açıklamış gelir tablosunda ve fiyatı 11 TL.
    SELEC sermayeyi geçmiş ama fiyatı: 7.33 TL.
    Mukayeseyi size bırakıyorum.
    Sayın puzzle2010 sanırım sadece fiyata bakarak karşılaştırma yapmamızı bekliyorsunuz.

DEVA'nın piyasa değeri 2.2 milyar TL. Selçuk Ecza'nın ise 4.6 milyar TL. Gördüğünüz gibi SELEC'in değerlemesi DEVA'nın iki katından fazla. Sermayeyi geçmek açıkçası çok bir şey ifade etmiyor.

vergi dairesine verilen tabloda ilk kez vergi düşülerek

bildirim yapıldı

vergi dairesine bildirilen

kar 849 milyon TL dir (as+sel)

net karı bırak vergi dairesi hesaplasın

bundan önceki yıllarda vergi kesinlikle tabloda

gösterilmedi ilk kez bunu yaptılar

kafa karışıklığı yarattılar

% 70 bir önceki seneye göre kar artışı var

net kar konsolide bilançoda biraz değişecektir
    yenilgi yılları, iyi bir okuldur

https://www.titck.gov.tr/duyuru/tum-...18022020215952

avro kuru % 12.09 oranında arttırılarak

3.4037 den 3.8155 e çıkarılmıştır

yeni fiyatlar 19.02.2020 tarihinden geçerlidir
    yenilgi yılları, iyi bir okuldur

Beklenen oldu hayırlısı..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Beklenen oldu hayırlısı..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Günaydın,
    Evet çok iyi oldu.
    Açıkçası bir endişem vardı, son dönemlerde enflasyon artmasın diye devletçe fiyatı belirlenen her ürünün fiyat artışları (mesela akaryakıt sektörü vb.)engelleniyor veya düşük yapılıyordu. Bu endişeyi de geçmiş olduk.
    Şimdi odaklanacağımız şey, 2020 ilk ve 2. çeyrek karları.
    Benim tahminim en az 2 mlyr stokla girer şirket zam öncesi. Çünkü para sorunu da yok, stoklama alanı olarak depo sorunu da yok.
    2 mlyr stok demek , normal faaliyet karına ilave 242 mln ek stok karı demek. Bunun bir kısmı ilk çeyreğe, bir kısmı da 2. çeyreğe yansıyabilir.
    iyi bir 2020 yılı olacak inşallah.

Sayfa 78/344 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •