Sayfa 77/344 İlkİlk ... 2767757677787987127177 ... SonSon
Arama sonucu : 2746 madde; 609 - 616 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1. Sn.deniz güneş
    Aslında vergiyi ödemiş şeklinde yazmışım,ama karşılık ayırmış olacaktı.
    2018 yılında vergi karşılığı ayırmamış,belki bir istisnadan faydalandı.
    Mukayeseyi ben de 2018 yılı: 413.399 2019 yılı: 687.169 olarak yapıyorum.
    En çok dikkatimi çeken de finansman giderlerini son bir yılda müthiş bir şekilde azaltması.
    Aslında şirket nakit deposu gibi ...

2.  Alıntı Originally Posted by SELAM Yazıyı Oku
    Dikkat önemlidir ;
    Şirketin maliyeye verdiği vergi beyannamesinde şirketin yanısıra %99.99 iştiraki As Ecza Deposunun da vergi beyannamesini göz önünde bulunduracağız.

Selec maliyeye verilen vergi beyannamesinde 535.140.000 kar açıkladı.Aynı kap haberinde %99.99 iştiraki as ecza deposu karı da 126.950.000, etti 662.090.000.

Şirketin geçen seneki vergi beyanname karı 413.399.000 tl As Ecza deposunun 96.510.000 tl olmak üzere toplam 509.000.000 tl idi.
    sn selam
    konsolide de aynı şekilde mi?Yani As ve Selçuk ecza bir bütün olarak mı değerlendiriliyor konsolide de?

3. Tabi ki konsolide bilanço As Ecza deposu başta olmak üzere konsolide değerler ne varsa hepsini kapsayacak.

Alıntı Originally Posted by puzzle2010 Yazıyı Oku
    sn selam
    konsolide de aynı şekilde mi?Yani As ve Selçuk ecza bir bütün olarak mı değerlendiriliyor konsolide de?

4. 1. Ekte yer alan Şirketimiz'in 01.01.2019-31.12.2019 dönemi gelir tablosu, Geçici Vergi Beyannamesi ekinde Vergi Dairesine sunulmuş olup, Sermaye Piyasaları Mevzuatına göre düzenlenmemiştir.
    2. Sermayesinde %99,99 oranında pay sahibi olduğumuz As Ecza Deposu Ticaret A.Ş., Şirketimiz faaliyetleri içerisinde kayda değer bir yere sahiptir. Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından vergi dairesine beyanname ekinde verilen ve kamuya açıklanmak üzere KAP'a da gönderilen gelir tablosunun "solo" nitelikte olduğu dikkate alınarak; yatırımcıların eksiksiz ve en doğru şekilde bilgilendirilmelerini teminen, As Ecza tarafından geçici vergi beyannamesi ekinde Vergi Dairesi'ne verilen Sermaye Piyasası Mevzuatına göre düzenlenmemiş 01.01.2019-31.12.2019 dönemine ilişkin gelir tablosu da ekte yatırımcıların bilgisine sunulmaktadır.

Zaten gelen bildirimin sonunda detay belirtmişler.

As depo Selçuk depo

as + sel 2018 de 510 MİLYON TL kar bildirmiş

vergi düşünce yaklaşık 400 MİLYON NET KAR (konsolide bu rakamı doğruluyor)

as + sel 2019 da 850 MİLYON TL kar bildirmiş

tabloda vergi düşülmüş rakamları da mevcut 663 MİLYON net kar

faiz gelirinin ve diğer kalemlerin etkisiyle konsolide kar 700 MİLYON TL ve üstü
    yenilgi yılları, iyi bir okuldur

Arkadaşlar,
    Şirket yanlış yorumlanmasını engellemek için % 99 u kendisinin olan as ecza ile birlikte göndermiş veriyi.
    Bu durumda çok basit bir çıkarımla;
    1- vergi dairesine sunulan ve vergi mevzuatına göre düzenlenen geçici vuk gelir tablosuna göre 2 şirketin toplam vergi öncesi karı yıllık 850 mln TL, ödenen ve ödenecek toplam kurumlar vergisi 188 mln civarı, yani net kar toplamı 662 mln yıllık
    2- vergi mevzuatı ile spk mevzuatı mali tablo sunum ve hazırlama ilkeleri birbirinden çok farklı sonuçlar verebiliyor. Ancak, faaliyet konusu gereği, şirketimizde çok büyük değişikler ( % 5 i geçmez bence) beklemiyorum. Mesela ertelenmiş vergi karşılığı veya reeskont gelir ve giderleri , karşılık gider ve gelirleri vb mevduat veya kredilerin kıst esasına göre değerleme kriterleri, veya herhangi bir fix aset in duruma göre değerlemesi ve bazı durumlarda kara yansıma ilkeleri hayli farklı.
    3- ancak bu verilerden sonra , şirketimizin yıllık karının bekleciğim doğrultuda 700 mln un altında ama 670 in üstünde geleceğini söyleyebilirim. Keşke 700 ün üzeri gelse , psikolojik eşik olarak muhteşem bir etki yaratırdı.
    4- ben esas son çeyrek ve 2019 yıllık sonuçlara değil, 2020 ilk çeyreğe odaklanıyorum.
    5- 14 şubat günü kararlaştırılan, ancak henüz açıklanmayan, mezvuata göre 14 şubattan 5 gün sonra yürülüğe girmesi beklenen ilaç fiyatları artış oranının şirkette yaratacağı ek karlılığı daha çok önemsiyorum. Artış oranı en geç 19 şubat çarşamba günü komisyon tarafından açıklanacak. Umarım orada beklendiği gibi % 12 zam gelir, daha altı gelmez inşallah.

Özetle vergi dairesine sunulan veriler önemli bir gösterge, ama ufrs ye göre gelecek konsolide mali tabloları beklemek lazım.
    Şurası bir gerçek, pazarın % 44 üne sahip, hassas bir sektör olan sağlık sektörü, yıllık 18 mlyr ı aşan. İro, borç yok, kar bol, vergi bol, yatırım ihtiyacı yok, ankara nın etkisi ve regüladyon riski dışında hiç bir negatif tarafı olmayan harika bir şirket.
    Kazandığı bu kadar parayı nereye koyacağını da bilmiyorum , çünkü artık aynı işi büyütecek alan çok az, bari temettü dağıtım oranı bu yıl yüksek olsa.
    Gönül rahatlığıyla uzun vadeli beklenecek bir hisse.
    Zaten takas dökümlerine baktığımızda , hisselerin % 80 i yabancılarda, kaln büyük kısım fonlarda, bireylerde az miktarda var.
    Şirketin bugünlere geleceğini görenler vaktiyle almışlar. Onları tebrik ediyorum.
    Piyasanın fiyat tepkisi ihtimaline gelince, bu hissede kararı yabancılar verecek.
    Umarım açıklanacak bilançoyu ve 2020 beklentilerini biliyorlardır ve beğenmişlerdir. Zaten son dönemlerde genelde alış tarafındalar.
    Beklemeye devam diyor ve Bol kazançlar diliyorum pozisyon alıp sabredenlere.

İyi diyebileceğimiz bir vuk bilançosu sonrası hacimsiz düşüş ... umarım terse hızlı döner

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    İyi diyebileceğimiz bir vuk bilançosu sonrası hacimsiz düşüş ... umarım terse hızlı döner

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Her bilanço sonrası klasikleşti artık bu...Neden nedir anlamadım. Belki de beklentiyi önceden aldıkları içindir. Sonuçta su akar yolunu bulur...

Sayfa 77/344 İlkİlk ... 2767757677787987127177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •