Sayfa 143/344 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon
Arama sonucu : 2746 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1. Ben de beZdirme politikası olduğunu düşünüyorum ama aynı şey Tkfen’de başıma geldiği ve her yukarı gidişte daha da aşşağı geldiği için zaman zaman tereddüte de düştüğüm oluyor
    Ama eğri oturayım doğru konuşayım, şirketin yatırımcıları bilgilendirmesi ile ilgili çok sıkıntılı olduğunu düşünüyorum
    Bakın dün Migros 2020 hedeflerini revize ettiği bir yatırımcı sunumu yaptı
    Benim ise şirketten aldığım bilgi aynen aşağıdadır

“İlgili mevzuat gereği halka açık şirketlerin geleceğe dönük beklentileri açıklamaları kendi tercihlerine bırakılmış olup, Şirketimiz bugüne kadar geleceğe ilişkin beklenti, hedef veya yatırım bütçesi konusunda herhangi bir açıklama yapmadığından güncelleme de sözkonusu değildir. “

Şimdi ben bir yatırımcı olarak şirketinize ortak olmuşum ve bana verdiğiniz cevap da bu.. dolayısıyla ISMEN ve MGROS değil ama SELEC benim için bir kumara dönmüş durumda .. yoksa şirketin finansallarının ve durumunun oldukça iyi olduğuna inanıyorum
    Galiba bekleyip göreceğiz
    Herkese iyi kazançlar

Alıntı Originally Posted by Endoplazmik Yazıyı Oku
    Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Bence selec in durumunu borsa psikolojisi açısından da değerlendirmek lazım. Sizce şu an selec in prim yapamamasının nedeni ilaç satışlarının düşeceği beklentisi olabilir mi? İlaç satışı düşse bile etkisi 2. Çeyrekte görülecek. Daha salgın nedeniyle sektörel avantajını bile fiyatlamadan piyasanın bu kadar ince düşüneceğini sanmıyorum. Öve öve bitirilemeyen hekts bile bugün vasat bilanço getirdi. Selec geçen sene ilk çeyreğin aynısını getirse ne olur ki? Bir tur aşağı verip yine alırlar yukarı bence. Şu an olay tamamen bezdirme/mal toplama işi diye düşünüyorum. Sadece karlılığını koruyacak olması bile şu şartlarda yeterli bir beklenti. Gel gör ki son 1 buçuk ayda endeksten negatif ayrıştık. Açıklanabilecek bir durum değil.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. siz bir bilancodan beklediğinizi bir yazın da! selecin ne olması gerektiğini size soyleyelim!

birşey biliyormuş gibi net yazıyorsunuz ya.... oku çık formu çünkü senin katabileceğin bir bilgi malesef yok yanıltmaktan başka kardeşim!

Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Bilançoyu soruyorsanız birkaç defa yazdım.

Birincisi bu sene ilaca zam az olduğu için stoktaki ilaçtan karı geçen sene kadar olmayacak. İkincisi Mart ayının bir kısmı ile Nisan ve Mayıs ayının tamamında ilaç satışlarında ciddi düşüş olacağını tahmin ediyorum.

Mesela burada Covid hastaları ilaç kullanmıyor mu diyenler var. Covid hastalarına Çin'den Sağlık Bakanlığı'nın getiriği ilaçlar veriliyor. Selec ile ilgisi yok. Dediğim gibi buradaki arkadaşlar kabul etmese de virüsten dolayı oluşan furyada bu kağıda çok giren olmuş. Ama Selec'in virüsten dolayı güçlenmesi gibi bir durum yok. Eskiden burda ayda yıl bir yorum yapılırdı şimdi çok kişi var.

3.  Alıntı Originally Posted by YTD Yazıyı Oku
    siz bir bilancodan beklediğinizi bir yazın da! selecin ne olması gerektiğini size soyleyelim!

birşey biliyormuş gibi net yazıyorsunuz ya.... oku çık formu çünkü senin katabileceğin bir bilgi malesef yok yanıltmaktan başka kardeşim!
    Sen mi karar veriyorsun buna? Bu işin bilirkişisi sen misin?

Bir bilgin varsa şu yorumun yanlış dersin nedenini söylersin? Bende haklısın ya da haksızsın diye yorumumu yaparım. Senin gibiler çok geldi geçti buralardan.

4. Değerli arkadaşlar, bir sorum olacak.Eğer yorumlayıp yanıtlarsanız sevinirim...Sorum:Virüs ile ilgili ilaç veya iğne bulunursa bunun dağıtımını Selec mi yapacak?Selec piyasanın % 42'sine sahip.Eğer dağıtımı büyük ölçüde Selec yaparsa RTA gibi günlerce tavan üstüne tavan yapar mı?...Şimdiden teşekkürler...

5. Firma ile görüşme yapmıştım.Cironun büyük bir kısmını eczanelere yapıyoruz demişlerdi.Zaten birkaç bölge müdürlüğünde var.Altunizadenin en güzel yerinde devasa ofisleri var.Turkiyede kaç eczane var bulamadım.iste onlara ilaç dağıtıyorlar.Yani onbinlerce müşterisi var.Var oğlu var da fiyatla yatırımcı arasında sosyal mesafe var.

6. Lkmnh'den ne eksiğin var ? Mpark'ı yazmıyorum bile

7. Sn Ebcim

Bu soru o kadar zor bir soru ki. Bunu kim bilebilir? Tabii ki olumlu etkilenir ama benim yorumum neticede kit üretmiyor sadece dağıtıyor. O da olursa tabii.
     Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar, bir sorum olacak.Eğer yorumlayıp yanıtlarsanız sevinirim...Sorum:Virüs ile ilgili ilaç veya iğne bulunursa bunun dağıtımını Selec mi yapacak?Selec piyasanın % 42'sine sahip.Eğer dağıtımı büyük ölçüde Selec yaparsa RTA gibi günlerce tavan üstüne tavan yapar mı?...Şimdiden teşekkürler...
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 143/344 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •