Special Days Image

Anket Sonuçlarını Gör: 31/08'e kadar insider alım serbest

Oylayan
24. Bu anket için oy kullanamazsınız
Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 25 madde; 9 - 16 arası.

Konu: 31 Ağustosa kadar SPK'nın "insider trading"i serbest olması hakkında...

1. Kara para için para getirme süresi 31 ağustos son

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,215
    yeni Türkiye

Güzel karar yakışır yeni Düzene de düzülene de

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,334
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Güzel karar yakışır yeni Düzene de düzülene de
    MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Ya allah aşkına hisse alın tamam kanunsuz da olsa alın..
    Demenin başka türü..

6. Ben beğendim kararı yardirin gidin demişler gibi geldi bana

Hisse konusunda kesinlikle ytd. Kendi kararınızı kendiniz verin. Kendi paranızı kendiniz harcayıp mutlu olun.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
    Oyunun kurallarını güçlü olan koyar ve isterse oyun oynanırken de kuralları değiştirir ama bu karar sözüm ona güçlü benim mesajı veriyorlar göyya ama bana göre tam da “ayranı yok içmeye tahterevanla gidiyor ..çmaya” durumu

Eyyy küresel sermaye!
    Notumu indirirsin haaaa!
    Daha yüksek faiz istersin haaa!
    Doları yukarı sürersin haaa!
    .....
    ......
    Vb popülist bir karşı hamle
    bir nevi öyle döte böyle tarrak demeye çalışmak
    Ama bu sahnede tarrak küresel sermayede sanırsam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İZMİR_İZMİR
    Gönderi
    2,922
    1. Kurul Karar Organı’nın 15/07/2018 tarih ve 31/832 sayılı Kararı Uyarınca Yapılan Duyuru: Kurul Karar Organı’nın 15.07.2018 tarihli ve 31/832 sayılı kararı ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamaların yapılmasında fayda görülmüştür. 1) VI-104.1 sayılı Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 4 üncü maddesinin 3 üncü fıkrasının uygulanmasına ilişkin olarak alınan 13.07.2018 tarihli ve 30/831 sayılı Kurul Kararı, payları Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem gören şirketler tarafından yapılan pay geri alım programlarının desteklenmesi ve bu şirketlerin iştirak ve bağlı ortaklıkları tarafından 30.06.2018 tarihli mali tabloların açıklanmasına kadar geçecek sürede yapılacak pay alım işlemlerine ilişkin belirsizliklerin ortadan kaldırılması amacıyla piyasadan gelen talep üzerine alınmıştır. Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 4 üncü maddesinin 3 üncü fıkrasına uyum konusunda sadece alım işlemlerine yönelik olarak düzenleme yapan söz konusu Kurul Kararı ile payları Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem gören şirketlerin paylarının ve yatırımcılarının desteklenmesi amaçlanmıştır. 2) “Bilgi Suistimali” (Insider trading) suçu Sermaye Piyasası Kanunu’nun 106 ncı maddesi ile düzenlenmekte olup, 13.07.2018 tarihli Kurul Kararı ile bu suça ve cezasına yönelik herhangi bir değişiklik getirilmemiştir. Kaldı ki, Kanun ile suç olarak düzenlenmiş fiillere yönelik Kurul Kararı ile herhangi bir değişiklik yapılmasının mümkün olmadığı izahtan varestedir. Buna ek olarak, 13.07.2018 tarihli Kurul Kararı, Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 4 üncü maddesinin 3 üncü fıkrasının uygulanmasına yönelik olup, söz konusu Tebliğ’deki düzenleme Sermaye Piyasası Kanunu’nun 104 üncü maddesinde de açıkça yer aldığı üzere, suç oluşturmayan eylem ve işlemleri konu almaktadır. 3) 13.07.2018 tarihli Kurul Kararı, VI-103.1 sayılı Yöneticilerin Net Alım Satım Kazançlarını İhraççılara Ödemeleri Hakkında Tebliğ’in uygulanmasına ilişkin herhangi bir değişiklik getirmemiştir. Bu Tebliğin 5 inci maddesi uyarınca, ihraççıların yöneticilerinin, herhangi bir altı aylık dönem içerisinde ilgili sermaye piyasası araçlarında gerçekleştirdikleri alım, satım, alım ve satım veya satım ve alım işlemlerinden kazanç elde etmeleri durumunda, elde ettikleri net kazancı ihraççılara ödemeleri gerekmekte olup, söz konusu yükümlülüğün yerine getirilmemesi durumunda elde edilen menfaatin iki katı tutarında idari para cezası öngörülmüştür. 4) Bununla beraber, yukarıda amacı ve kapsamı açıklanan, pay piyasalarını ve yatırımcıları desteklemeye yönelik 13.07.2018 tarihli ve 30/831 sayılı Kurul Kararı’nın kamuya açıklanmasının ardından oluşan spekülasyonlar ve yaratılan olumsuz algının; mezkur Kurul Kararı ile piyasaya sağlanması umulan faydaların ortaya çıkmasına mani olacağı değerlendirildiğinden, Kurul Karar Organı’nın 15.07.2018 tarihli toplantısında, söz konusu kararın kaldırılmasına karar verilmiştir.
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2018&no=31

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •