Anket Sonuçlarını Gör: 31/08'e kadar insider alım serbest

Oylayan
24. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Çok iyi oldu borsa yükselir.

2 8.33%
  • İyi oldu ama yükselmeyebilir de.

0 0%
  • Kötü oldu, etik değil.

18 75.00%
  • Fikrim yok.

1 4.17%
  • Çok çok iyi oldu, keşke her zaman serbest kalsa

3 12.50%
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 25 madde; 1 - 8 arası.

Konu: 31 Ağustosa kadar SPK'nın "insider trading"i serbest olması hakkında...

1. 31 Ağustosa kadar SPK'nın "insider trading"i serbest olması hakkında...

Düşüncelerinizi alalım

Konu hakkındaki açıklama burada : http://hisse.net/haber/?p=1270
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    I Love BİST Game
    Gönderi
    677
    SPK Ne yapmak nereye varmak istemektedir.
    Anlayan beri gelsin.
    YASAL UYARI: Burada yazdığım bilgi, haber ve yorum TAVSİYE niteliğinde olmayıp, YATIRIM DANIŞMANLIĞI kapsamında DEĞİLDİR! Anlaştıkmı ?? Zaten borsadan hiç anlamıyorum zarar edebilirsiniz.

3. Dövizden dolayi sıkıntılı aile şirketlerine ek gelir sağlayacaklar....

İlginç spekülasyon silsilesi bekliyorum....

SPK 47-A kapı gibi duruyor ama ona da bir kılıf bulurlar.....

Aslına bakarsanız ha Kıbrıs ha Istinye....Kıbrıs'ta bile bu kadar alavere dalavere dönmez.

Yazik......Eskilerin saygın borsası oldu soygun borsası....Bunun yanina bir de Galip Öztürk'ün Bist başkanı ile fotoğrafını koyun....

Burada biriktirdikleri ile yatırım yapan bizlere, koyun muamelesi yapanlar aslında burası çıkmaz sokak diyor da biz anlamıyoruz....

4. skandal karardır.başka yorumum yok.

5. Bence borsa temel dinamiğini yanlış veya farklı yorumluyorlar. Mesela açığa satış düşmanlarını forumda sıkça görüyorum gördükçe de cevap veriyorum ama hiç azalmıyorlar. Mantık şu, açığa satış iyi bir şeydir çünkü aşırı hareketlerin önüne geçer. Yavaş yavaş çıkar yavaş yavaş düşer. Açığa satışı yasaklarsan ( ki şu an pratikte öyle ) satan adam açıkçıya kazandiracagim korkusu olmadan basar da basar çünkü karşıda pozisyon yok...

Bunu bile anlamaktan aciz adamların yatırım yapmasına şaşıyordum ki bu zihniyetin düşündüğümden de yaygın olduğunu fark ettim. Benim işime gelir daha düşükten alırım bu sefer de mallara el konmazsa daha çok kar yazarsın hem düşüşte hem çıkışta...

6. Siyaset cehaleti kaldırır amma ekonomi kaldırmıyor vesselam.

7. Soru 1 - Insider Trading suçmudur (Yani suç mu idi)

Yanıt : Evet.

Soru 2 - Suçun iddaasını ve cezasını kim nerede yapar.

Yanıt : Adalet. Bağımsız mahkemelerce savcılar iddaa da bulunur cezayı hakim keser.

Soru 3 - SPK insider tradingi serbest bıraktım deyince TC Kanunları da peki o zaman suç değildir diyor mu ?

Yanıt : Demiyor.

O zaman bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

8. Tam anlamımya skandal bir karar.

Kişiye / kişilere özel çıkarıldığı çok net. Acaba Hangi borsa şirketindeki kimler için bu yapıldı.

Madem böyle bir düzenlemeye ihtiyaç var, neden 31 Ağustos'a kadar. !!!
    Tam kabile devleti olduk.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •