Sayfa 207/594 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307 ... SonSon
Arama sonucu : 4749 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by asyurt Yazıyı Oku
    Hayaller,
    Evet sayın Kyno haklısınız,Ky’leri uyarmak lazım şimdiden;zira yıl sonu tablolara göre ciro,esas faaliyet karı,net kar,aktiflerdeki artış ve bir çok temel radyoda rekor artışlar elde edilecek,özellikle Batısöke ciro artışında %200 üzeri rakamlara ulaşacak,yıl sonuna kadar yapılacak 40 milyon dolar ihracat ve bedelliden gelecek kaynakla döviz borçlarında belirgin bir düşüş yaşanacak,böylece finansman giderleri ciddi anlamda düşerek faaliyet karında artış yaşanacak...evet ben üzerime düşeni yapıp Ky leri ve yatırımcıları uyardım şimdi sıra sizde.
    Bu arada tahtayı 3,70 lerden buralara veren arkadaş son verdiği malları yerine koyamadı galiba,benden tavsiye o malları boşuna beklemesin zira çok emin ellerdeler.

Gerçekler

4.çeyrek hayal kırıklığı olmuş,ciro 3. Çeyrek 100 milyon 4.çeyrek ise 65 milyona gerilemiş?!?

Yeni hayaller,

Faaliyet raporu sayfa 12 E-4.Şirketin faaliyetleri maddesini mutlaka okuyun,demir yolu ile sevkiyat Aralık ayı itibari ile başlamış,2018 kapasite kullanım oranı %93,üretim 857 bin ton olarak gerçekleşmiş,bu veriler fabrikanın tahmin edilenden daha geç devreye girdiğine işaret ediyor,2019 hedefleri çok iddialı,tam kapasite ve 2,5 milyon ton klinker üretim,2 milyon ton klinker,0,8 milyon ton çimento satış hedefi,muhtemelen yeni kapasitenin tamamı ihracata ayrılmış,böylece iç piyasada arz fazlası oluşmasıda engellenmiş olacak,Ocak ayı verileri sektörün ihracatında %100 lük artışa işaret ediyor,muhtemelen Söke’de hedefler doğrultusunda ihracatını yapmıştır,2,8 milyon *40 dolar=112 milyon dolar,yani kabaca 600 milyon tl civarı bir ciro hedefi 2019 için,oldukça iddialı bir hedef olmuş,eğerki bu hedef tutarsa şirket düze çıkar,borcuda öder,ciddi bir karda yazar,hepimizin yüzünü güldürür bu kar,ancak 4. Çeyrek rakamları endişe verici,umarım istisnai bir durumdur...
    Özellikle Söke yatırımcısı dipteki zarar rakamına bakıp hataya düşmesin,zaten geçmiş kötü senaryo fiyatlandı yeteri kadar,faaliyet raporundaki 2019 hedeflerini okuyup ona göre karar verin...

Acaba gerçekleşme ne olacak.

Sayın Eksipnoss35,

Lütfen artık daha fazla umut pompalayan açıklama yapmayın. Yukarıda sadece 2 tanesi var ama bunlardan çok daha var. Bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir ama...

Bu forumda yazılan bu tip hayallere artık itibar etmiyorum. Tanımayanlar ve yeniler de bilsin diye uyarmak istedim.

YTD.
    Ben yazdıklarımın arkasındayım,yazdıklarım ve şirketin kap’da açıkladığı beklentiler olağanüstü piyasa şartlarına rağmen büyük oranda gerçekleşti,evet ihracat 32 milyon dolarda kalmış,Aralık ayı Noel tatili,8 milyon dolar dediğiniz 200 bin ton klinker 2 gemi yapar,sevkiyat yılbaşından sonraya sarkmış olabilir,9 aylık bilançoya göre kısa vadeli borçlar 40 milyon tl,uzun vadeli borçlar 107 milyon tl azalmış,yıllık ciro artışı %100 ün oldukça üzerinde,faaliyet karıda ciddi şekilde artmış,rakamlar ortada,sıkıntı ne?yazında bizde bilelim?!?
    Bu arada elimde gk ya girmek için aldığım 5 adet dışında tek adet Batısöke yok,burada anası 4 yavrusuyla aynı paraya dururken tek danasını o paraya asla almam.

2. Aslında şirket 2019’da Söke için tam kapasite derken mükemmel bir yıl vaad etmiyor,tam tersine üretim ve satış rakamlarına bakarsanız,üretimin yüzde 80 i klinker olarak planlanmış,bu ne demek? İç piyasadan fazla beklentim yok çimentoyu minimum üretip kapasiteyi klinker olarak ihraç edicem demek,çimento doğası gereği üretildiği yerde tüketilmesi makbul olan bir üründür,siz milyonlarca ton ürünü önce İzmir’in en güneyinden en kuzeyine,oradanda gemilerle dünyanın ücra noktalarına göndererek zaten dünya kadar maliyeti kabullenmiş oluyorsunuz,kaliteli bir tam kapasite,2,5 milyon ton çimento,1 milyon ton klinker satışı şeklinde olması gayet güzel olurdu,ancak piyasa şartları göz önüne alındığında şirketin vaad ettiği tabloda hiç fena sayılmaz,mesela Afyon çimentonun ihracat şansı yok denecek kadar az,ayrıca Söke bu işten fazla bir para kazanmasa bile kendisine zor günlerinde dünya kadar kaynak aktaran ana şirketine ve Batliman’a kazanç sağlamış olacaktır.

3.  Alıntı Originally Posted by asyurt Yazıyı Oku
    Bsöke bilançosuna göz gezdirirken önceki gün gelen haberden dolayı ilişkili taraf işlemlerine baktım. Anlaşılan Söke, Btcime fason üretim yapıyor. Nakliye giderleri de müthiş artmış. Böyle olunca diyorum ki limana teslime kadar tüm masraflar bsoke ye mi ait. Böyle ise ihracatın tüm karı da btcim e kalıyor. Hadi bakalım 11 mart akşamı göreceğiz.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Aynen öyle...

4.  Alıntı Originally Posted by EKSİPNOS35 Yazıyı Oku
    çimento doğası gereği üretildiği yerde tüketilmesi makbul olan bir üründür
    Çimentodan mı?... muzdan mı? domatesten mi bahsediyoruz?...
    Üretildiği yerde tüketilmek bu ne biçim bir mantık allah aşkına?...
    BSOKE üretiyor, BTCİM e gönderiyor... üstelik nakliye masraflarını da üstleniyor... hemde tarihinde görülmemiş fahiş nakliye giderleri BSOKE ye yazılarak..
    Giren BSOKE ye... çıkanlar BTCİM e...
    BSOKE de kayıtlı sermayeyi 800 milyona çıkardılar çıkaracaklar.. Şu anki sermayeye göre % 100 bedelli demek... arttırmazlarsa adam değiller... arttırırlar...ama yedire yedire... yavaş yavaş ... çünkü kendi ceplerinden çıkmayacak... BSOKE de bir defada arttırılacak bedelli 400 milyon TL nin % 75 ini karşılayacak nakit yok BTCİM de...
    Peki..BTCİM de bedelli açıklayabiliyorlar mı?... Açıklayamazlar...
    ÇİMKO için sorun olmaz... ama bu baldırı çıplaklar... imtiyazlı hisseler dolayısıyla, yönetimdeki nemalanmalardan ve şirket imkan ve araçlarını kullanmaktan başka geliri olmayan bu mirasyediler BTCİM de bedelli açıklayamazlar... Bir tek BSOKE de açıklarlar... burda da İsmai TARMAN ile BTCİM arttırılan sermayenin %74 + % 9 unu karşılar... geriside biz yatırımcılara kalır...
    Muhabbetle kucaklıyorum...

5.  Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    Çimentodan mı?... muzdan mı? domatesten mi bahsediyoruz?...
    Üretildiği yerde tüketilmek bu ne biçim bir mantık allah aşkına?...
    BSOKE üretiyor, BTCİM e gönderiyor... üstelik nakliye masraflarını da üstleniyor... hemde tarihinde görülmemiş fahiş nakliye giderleri BSOKE ye yazılarak..
    Giren BSOKE ye... çıkanlar BTCİM e...
    BSOKE de kayıtlı sermayeyi 800 milyona çıkardılar çıkaracaklar.. Şu anki sermayeye göre % 100 bedelli demek... arttırmazlarsa adam değiller... arttırırlar...ama yedire yedire... yavaş yavaş ... çünkü kendi ceplerinden çıkmayacak... BSOKE de bir defada arttırılacak bedelli 400 milyon TL nin % 75 ini karşılayacak nakit yok BTCİM de...
    Peki..BTCİM de bedelli açıklayabiliyorlar mı?... Açıklayamazlar...
    ÇİMKO için sorun olmaz... ama bu baldırı çıplaklar... imtiyazlı hisseler dolayısıyla, yönetimdeki nemalanmalardan ve şirket imkan ve araçlarını kullanmaktan başka geliri olmayan bu mirasyediler BTCİM de bedelli açıklayamazlar... Bir tek BSOKE de açıklarlar... burda da İsmai TARMAN ile BTCİM arttırılan sermayenin %74 + % 9 unu karşılar... geriside biz yatırımcılara kalır...
    Muhabbetle kucaklıyorum...
    O zaman nakliye masrafları yüksek diye neden ağlıyorsunuz burada?Demekki üretildiği yerde tüketilmesi makbulmüş...merak etmeyin bedelli yapamazlar kısa vadede,Söke sıkıştımı nakite zaten Batı her türlü destek çıkıyor,en kötü senaryoda enerjideki %30 payını satar Batıya sıkıntı kalmaz.

6. Umut pompalamayı burada 1,8 den işlem görürken UFUK 2,6 lardan ANELE yazanlara sorun bizim pazarlanacak malımız yok.Aranılan tırmalanan ve gelecek diye beklenen malımız var.O günleri de dünya gözüyle zor görürler.Şimdi herkes atlar hoplar zıplar ne yaparsa özgürlük var dilediğini yapar.

Evet bozuk saatte günde 2 kez doğruyu gösterir ama 12 senedir süren bozuklukta düzelince sonuçları hiç başka bir şeye benzemez.Ne hikmetse umut pompalıyoruz ya biz malımıza sahip çıkıyoruz.Ama umutsuzluk pompalayanlar ne yapıyor işte orası tam bir muamma.

Biz hiç birşey yapmamışız ya yatırımcı için maşallah bakın aylar oldu yapanları da çok gördük.Onların tek derdinin ceplerine girse mutlu olacakları çorba parası olduğunu da gördük.Ben de bilmem anlatabildim mi?Her koyun kendi bacağından asılır.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. Bu kadar finans borcu ve maliyetini taşıması zor.
    Finans borcu asgari duruma düşürecek varsa varlık satışı, bedelli veya tahsisli setnaye artışı gibi bir yöntem geliştirmeli.

Ama öncelikle BTCİM ile BSOKE tam bir birleşmeye gitmeli. Aynı nitelikte iki farklı şirketle borsada oluşu gereksiz kalabalık. Ve geeeksiz maliyetler

8. Günaydın iyi haftalar,
    2018 yılında Batısöke yeni fabrika haziran ayında çalışmaya başladığını ve yeni tesisi tam çalışır duruma gelmesinde ilk aylarda
    dur kalk üretime ara revizyonlar her yeni tesiste olası işlemlerin olduğunu düşünürsek. Geçen yıl 4-5 ay çalıştı. Bu yıl bir
    aksilik olmazsa 12 ay çalışarak katkı sağlayacaktır.
    1 lok söke hissem yoktur. Biz anasını aldık. Yavrusu çalışsın bize de yardımcı olsun.
    Biz yalnızca gördüğümüzü hasbel kader yorumluyoruz. Kulağınızı bir köşesinde dursun.

ytd.
    Saygılar,

Sayfa 207/594 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •