Sayfa 244/594 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344 ... SonSon
Arama sonucu : 4749 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by tekin71 Yazıyı Oku
    Çimentaşın sahibi yabancı
    Elin oğlu şirketine sahip çıkıyor.Bizimkiler tuvalet kağıdı olan şirketi seyrediyor.

2. Hani kağıt sıkışmıştı takaslarda değişim vardı ne oldu. Bunlar çok ağır vebal

3.  Alıntı Originally Posted by EKSİPNOS35 Yazıyı Oku
    İlk 2 çeyrek çok önemli,borçları makul seviyeye çekmek gerekiyor,geçen yıl Brounson’a çalıştı şirket,bu yılda S400 lere çalışmayız umarım,3. Çeyrekden önce özellikle kısa vadeli borçlar azaltılmalı,80-120 milyon arası bir varlık satışı finansal riski ve faiz giderini ciddi oranda azaltır,bu yılki ihracat rakamı düşünüldüğünde kurdaki dalgalanmanın olumsuz etkisi 2018 kadar yıkıcı olmaz,ancak yinede her türlü tedbiri almakda fayda var,bankalardan uzaklaşma zamanı çoktan geldi,onların aldığı faiz yeter,birazda küçük yatırımcı temettü alsın artık.
    Döviz beklediğimden erken hareketlendi ve devamıda gelecek gibi,ne diyelim geçmiş olsun şimdiden,defalarca uyardık,döviz koparsa seneyede temettü hayal olur,takasda mal toplu,o malı kimler taşıyorsa ve patronlar düşünsün bu saatten sonra,temettüde zorlaştığına göre para kazanmak için tahtada marj yapmak zorundalar,aksi halde bizim gibi beklerler,ayrıca bir turizmci olarak kur yükseldi diye ağıt yakacak halim yok,yönetimin bakış açısı ile bende Batıçim alarak kendimi kısmen hadge etmiş oluyorum herhalde,benim tek merak ettiğim kapıdaki hanımefendi halen halinden memnunmu,bu sene Gk ya gelirsem sırf kendisini görmeye gelicem,yeni mesajını çok merak ediyorum,kendisine bol kazançlar dilerim.

Alıntı Originally Posted by EKSİPNOS35 Yazıyı Oku
    Çimentaş Pd 250 milyon dolar,Batıçim 75 milyon dolar!!!
    Batıçim yönetimi lütfen artık aklınızı başınıza alın,kendinizi daha fazla rezil etmeyin,üç kuruşluk insanlara laf söyletiyorsunuz kendinizede,bizlerede...
    Çimentaş'ın borcu ne kadar?faiz giderleri ne kadar?
    Batıçim grubunun borcu ne kadar?faiz giderleri ne kadar?
    Kıyaslamayı tam yapınız lütfen.

YTD

5. Malınızı kaptırmayın diyenlerden kıvrak hareketlerle,timsah gösyaşları ve U dönüşü vaziyetleri izlemekteyiz.nasıl yani malı taşıyanlar düşünsün demek.sen satmayın kaptırmayın demiyormuydun.noldu öve öve bitiremediğin sevgili patronuna, sevgili yönetimine düşmanmı kesildin yoksa tiyatronun yeni parçasımı.
    Söyledik ya Allah,tilkiyle plan yapıp,gece kurtla sürüye dalıp,sabah çobanla oturup ağlayanlardan bizleri korusun.
    O Yunanca tercümeni de kendi yunan turist arkadaşlarına gösterirsin artık.ytd.

7.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Çimentaş'ın borcu ne kadar?faiz giderleri ne kadar?
    Batıçim grubunun borcu ne kadar?faiz giderleri ne kadar?
    Kıyaslamayı tam yapınız lütfen.

YTD
    Kıyaslamayı tam yapalım;Çimantaş’ın finansal borcu yok denecek kadar az tek artısı bu,eksileri;genel yönetim giderleri en yüksek çimento şirketidir (121 milyon),Batının 4 katından fazla,Çimentir holdinge hem kendisi hemde Çimbeton yıllık isim hakkı adı altında 12 şer milyon tl haraç öder,(çimbetonun özsermeye 47 milyon!!!),şirket tüm bunlara rağmen kar ederse biriken kar finansal hilelerle bir şekilde İtalya’ya transfer edilir (önceki iştirak satışı davası devam ediyor)
    Batıçim’in artıları;düşük üretim maliyeti,liman,3 adet Hes ve piyasadaki en düşük rasyolarla işlem gören çimento hissesi.
    İki şirketin ciroları neredeyse aynı (Batınınki biraz daha yüksek ve 2019 açık ara daha yüksek olacak)

8. Enron 'ün ceo şu 12 yıl yattığı hapisaneden çıktı.Hapis yatmasının sebebi şirket bilgilerini KY yi yanıltacak şekilde vermesiydi.Adamin yaptığını bizim borsamızda işlem gören şirket sahilpleri hergün yapıyor.Hic de birşey olmuyor.Bati nin yeniden değerlemesinde metrekare birim fiyatları doğruysa ben portföyümü ceo ya hediye ederim.Metre kare fiyatı budur diyorlarsa odur.Ulan O metre kare fiyatı besler dereler mezrasında yok.Hesap sorabilmek mümkün mü..

Sayfa 244/594 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •