Sayfa 308/594 İlkİlk ... 208258298306307308309310318358408 ... SonSon
Arama sonucu : 4749 madde; 2,457 - 2,464 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

1. Bahsettiğim rakama geldik sayılır.Burasi kırılırsa.1.90 alım için güzel bir yer demek isterdim ama bilançoyu çok kötü bekliyorum.Yinede 1.90 da ufak bir alım yapacam.Ama bsoke ile ortak bir yerde buluşacakları düşüncesindeyim.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi sadece şahsi görüşlerimdir.

2. 2-3 kademe yanılma payım olsun kusura bakma.Tekniği ben çizmiyorum. Çizdirene sor

3. Çağrıyı nereden çıkardın anlamadım.Bu şirket kendi kağıdını bile almaz.

Ocak ve Şubat Aylarında Üretilen Çimentonun Yüzde 21,1'İ İhraç Edildi-Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Türkiye ekonomisinin lokomotifi çimento sektörünün yılın ilk iki aylık verilerine göre; çimento ihracatında yüzde 44,6'lık artış yaşanırken, üretilen çimentonun yüzde 21,1'i ihracata konu oldu.

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği tarafından Çimento Sektörü 2019 Ocak-Şubat dönemi verileri açıklandı. 2018 yılının ilk aylarında mevsim normallerinin üstünde sıcak bir kış geçirilmesiyle, geçen yılın Ocak ayında satışlar beklenenden fazla artış göstermişti. Hem mevsimselliğin getirdiği bu durum hem de geçen yılın son 5 ayındaki küçülmenin etkisiyle, çimento iç satışlarındaki daralma devam etti. Bölgesel bazda iç satışlarda daralmanın en az olduğu bölgeler Doğu ve Güney Doğu Anadolu oldu.

TUİK verilerine göre, Ocak-Şubat döneminde sektörün klinker ve çimento ihracatında ton bazında % 65,7; ciro bazında ise % 50,1 oranında artış yaşandı. Yine TUİK verilerine göre, çimento ve klinker ihracatının en çok arttığı ülke Gine olurken; bu ülkeyi ABD ve Senegal izledi.

2 kez atışmalarınızı sildim ama devam ediyorsunuz artık bu atışmaya bir son verin ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Ocak ve Şubat Aylarında Üretilen Çimentonun Yüzde 21,1'İ İhraç Edildi-Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Türkiye ekonomisinin lokomotifi çimento sektörünün yılın ilk iki aylık verilerine göre; çimento ihracatında yüzde 44,6'lık artış yaşanırken, üretilen çimentonun yüzde 21,1'i ihracata konu oldu.

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği tarafından Çimento Sektörü 2019 Ocak-Şubat dönemi verileri açıklandı. 2018 yılının ilk aylarında mevsim normallerinin üstünde sıcak bir kış geçirilmesiyle, geçen yılın Ocak ayında satışlar beklenenden fazla artış göstermişti. Hem mevsimselliğin getirdiği bu durum hem de geçen yılın son 5 ayındaki küçülmenin etkisiyle, çimento iç satışlarındaki daralma devam etti. Bölgesel bazda iç satışlarda daralmanın en az olduğu bölgeler Doğu ve Güney Doğu Anadolu oldu.

TUİK verilerine göre, Ocak-Şubat döneminde sektörün klinker ve çimento ihracatında ton bazında % 65,7; ciro bazında ise % 50,1 oranında artış yaşandı. Yine TUİK verilerine göre, çimento ve klinker ihracatının en çok arttığı ülke Gine olurken; bu ülkeyi ABD ve Senegal izledi.
    Yukarıdaki veriye göre ihracat fiyatları geçmiş zamana göre %31 daha ucuza satılmış diyebilirmiyiz?
    65,7/50,1 = 31.13

YTD

7.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    2 kez atışmalarınızı sildim ama devam ediyorsunuz artık bu atışmaya bir son verin ..
    Teşekkür ederim sayın Moderatör.Bundan sonrasını yazıları benim sildirdiğimi yazan düşünsün.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. Sayın moderatör benim yazdıklarımıda silin verdiğim cevaplar kalmış.Birde yazdıklarımızda argo bir kelime, küfür veya hakaret yoktu.Forumda atışma tartışma ve yorum olacak.Forumun amacı bu bence.Eğer sayfaları doldurmamaksa amaç yazmayız sorun olmaz.

Sayfa 308/594 İlkİlk ... 208258298306307308309310318358408 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •