Sayfa 336/594 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436 ... SonSon
Arama sonucu : 4748 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

***BTCIM*** BATIÇİM BATI ANADOLU ÇİMENTO SANAYİİ A.Ş.( Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim

***BTCIM*** BATIÇİM BATI ANADOLU ÇİMENTO SANAYİİ A.Ş.( Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi Kar Payı Dağıtımı Hakkında
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Evet
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 17.04.2019
    Konunun Gündemde Yer Aldığı Genel Kurul Tarihi 24.05.2019
    Kar Payı Dağıtımı Konusu Görüşüldü mü? Görüşüldü
    Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Ödenmeyecek
    Para Birimi TRY
    Pay Biçiminde Ödeme Ödenmeyecek

Nakit Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları
    Pay Grup Bilgileri Ödeme 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(%) Stopaj Oranı(%) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(%)
    A Grubu, İşlem Görmüyor, TREBTCI00014 0,0000000 0 0 0,0000000 0
    B Grubu, BTCIM, TRABTCIM91F5 0,0000000 0 0 0,0000000 0

Pay Olarak Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları
    Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılacak Kar Payı Tutarı(TL) Pay Biçiminde Dağıtılacak Kar Payı Oranı(%)
    A Grubu, İşlem Görmüyor, TREBTCI00014 0 0
    B Grubu, BTCIM, TRABTCIM91F5 0 0

Ek Açıklamalar
    Şirketimizin, SPK mevzuatına göre hesaplanan 2018 yılı Net Dönem Zararı 13.578.589 TL'dir.2018 yılı faaliyetlerinin zararla sonuçlanması nedeniyle kar dağıtımı yapılmaması yönündeki önerimiz 24 Mayıs 2019 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda pay sahipleri tarafından kabul edildi.

Eklenen Dökümanlar
    EK: 1 Batıçim 2018 Kar Dağıtım Tablosu.pdf

KAR PAYI DAĞITIM TABLOSU
    BATIÇİM BATI ANADOLU ÇİMENTO SANAYİİ A.Ş. 01.01.2018/31.12.2018 Dönemi Kâr Payı Dağıtım Tablosu (TL)
    1. Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye 180.000.000
    2. Genel Kanuni Yedek Akçe (Yasal Kayıtlara Göre) 16.000.000
    Esas sözleşme uyarınca kâr dağıtımında imtiyaz var ise söz konusu imtiyaza ilişkin bilgi Birinci temettüye halel gelmemek kaydıyla safi kârın %10'u imtiyazlı pay sahiplerine dağıtılır.

* SPK'ya Göre Yasal Kayıtlara (YK) Göre
    3. Dönem Kârı -54.855.974 67.195.803,39
    4. Vergiler ( - ) 21.870.668 10.990.495,83
    5. Net Dönem Kârı -13.578.589 56.205.307,56
    6. Geçmiş Yıllar Zararları ( - ) 0 0
    7. Genel Kanuni Yedek Akçe ( - ) 2.810.265,38 2.810.265,38
    8. Net Dağıtılabilir Dönem Karı 0 53.395.042,18
    Yıl İçinde Dağıtılan Kar Payı Avansı (-) 0 0
    Kar Payı Avansı Düşülmüş Net Dağıtılabilir Dönem Karı/Zararı 0 0
    9. Yıl İçinde Yapılan Bağışlar ( + ) 0 0
    10. Bağışlar Eklenmiş Net Dağıtılabilir Dönem Karı 0 0
    11. Ortaklara Birinci Kâr Payı 0 0
    * Nakit 0 0
    * Bedelsiz 0 0
    12. İmtiyazlı Pay Sahiplerine Dağıtılan Kâr Payı 0 0
    13. Dağıtılan Diğer Kâr Payı 0 0
    * Çalışanlara 0 0
    * Yönetim Kurulu Üyelerine 0 0
    * Pay Sahibi Dışındaki Kişilere 0 0
    14. İntifa Senedi Sahiplerine Dağıtılan Kâr Payı 0 0
    15. Ortaklara İkinci Kâr Payı 0 0
    16. Genel Kanuni Yedek Akçe 0 0
    17. Statü Yedekleri 0 0
    18. Özel Yedekler 0 0
    19. Olağanüstü Yedek 0 53.395.042,18
    20. Dağıtılması Öngörülen Diğer Kaynaklar 0 0

Kar Payı Oranları Tablosu
    Pay Grubu TOPLAM DAĞITILAN KAR PAYI - NAKİT (TL) - NET TOPLAM DAĞITILAN KAR PAYI - BEDELSİZ (TL) TOPLAM DAĞITILAN KAR PAYI / NET DAĞITILABİLİR DÖNEM KARI (%) 1 TL NOMİNAL DEĞERLİ PAYA İSABET EDEN KAR PAYI - TUTARI(TL) - NET 1 TL NOMİNAL DEĞERLİ PAYA İSABET EDEN KAR PAYI - ORANI(%) - NET
    A Grubu 0 0 0 0 0
    B Grubu 0 0 0 0 0
    TOPLAM 0 0 0 0 0

Kar Payı Dağıtım Tablosu Açıklamaları
    Şirketimizin, SPK mevzuatına göre hesaplanan 2018 yılı Net Dönem Zararı 13.578.589 TL'dir.2018 yılı faaliyetlerinin zararla sonuçlanması nedeniyle kar dağıtımı yapılmaması yönündeki önerimizin 24 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak olan Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda pay sahiplerine teklif edilmesine karar verilmiştir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/765799

BIST

(24/05/2019 - 20:26:28)

***BTCIM*** BATIÇİM BATI ANADOLU ÇİMENTO SANAYİİ A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim

***BTCIM*** BATIÇİM BATI ANADOLU ÇİMENTO SANAYİİ A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi 2018 Yılı Hesap Dönemine Ait Olağan Genel Kurul Toplantısı Sonucu
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Evet
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Genel Kurul Çağrısı
    Genel Kurul Tipi Olağan Genel Kurul
    Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2018
    Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2018
    Karar Tarihi 17.04.2019
    Genel Kurul Tarihi 24.05.2019
    Genel Kurul Saati 15:00
    GK'na Katılım İçin Pay Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 23.05.2019
    Ülke Türkiye
    Şehir İZMİR
    İlçe BORNOVA
    Adres Ankara Caddesi No:335 Bornova İzmir

Gündem Maddeleri
    1 - Açılış Başkanlık Divanı teşkili ve Genel Kurul Toplantı Tutanağı 'nın Başkanlık Divanı'nca imza edilmesine yetki verilmesi,
    2 - Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Bağımsız Dış Denetleme Kuruluşu'nun raporlarıyla şirketin 2018 yılı bilanço ve kar-zarar hesaplarının okunması, görüşülmesi ve onaylanması,
    3 - İlişkili taraf işlemleri hakkında bilgi sunumu,
    4 - 2018 yılında yapılan bağış ve yardımlarla ilgili bilgi sunumu
    5 - Şirketin 3. kişiler lehine vermiş olduğu teminat, rehin, ipotekler ve elde etmiş olduğu gelir veya menfaatler hususunda bilgilendirilmeleri
    6 - Yönetim Kurulu Üyeleri'nin 2018 yılı faaliyetleri, hesapları ve sair ve başkaca her türlü tasarruflarından dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri
    7 - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri'ne ödenecek ücretin karara bağlanması
    8 - 2019 yılında yapılacak bağışların üst sınırı hakkında karar alınması
    9 - Yönetim Kurulu'nun kar dağıtımı konusundaki önerisinin görüşülmesi ve karar alınması
    10 - Şirketimizin 2019 yılı hesaplarının ve mali tablolarının denetimi için, Bağımsız Dış Denetleme Kuruluşu'nun seçimi
    11 - Yönetim Kurulu Üyeleri'ne Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. maddelerine göre mezuniyet verilmesi
    12 - Dilek ve öneriler
    Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri
    Kar Payı Dağıtım

Genel Kurul Çağrı Dökümanları
    EK: 1 Batıcim Olagan Genel Kurul Cagrısı.pdf - Genel Kurul Bilgilendirme Dokümanı
    EK: 2 BATIÇİM 1.3.1 DUYURU 2019.pdf - Diğer Genel Kurul Çağrı Dokümanı

Genel Kurul Sonuçları
    Genel Kurul Yapıldı mı? Evet
    Genel Kurul Sonuçları 1. Açılış Başkanlık Divanı teşkili ve Genel Kurul Toplantı Tutanağı 'nın Başkanlık Divanı'nca imza edilmesine yetki verildi.
    2.Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Bağımsız Dış Denetleme Kuruluşu'nun raporlarıyla şirketin 2018 yılı bilanço ve kar-zarar hesapları görüşüldü ve onaylandı.
    3. İlişkili taraf işlemleri hakkında bilgi sunuldu.
    4. 2018 yılında yapılan bağış ve yardımlarla ilgili bilgi sunuldu.
    5.Şirketin 3. kişiler lehine vermiş olduğu teminat, rehin, ipotekler ve elde etmiş olduğu gelir veya menfaatler hususunda bilgi verildi.
    6.Yönetim Kurulu Üyeleri 2018 yılı faaliyetleri, hesapları ve sair ve başkaca her türlü tasarruflarından dolayı ibra edildiler.
    7. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri'ne ödenecek ücret karara bağlandı.
    8. 2019 yılında yapılacak bağışların üst sınırı hakkında karar alındı.
    9.Yönetim Kurulu'nun kar dağıtımı konusundaki önerisi görüşüldü ve karar alındı.
    10. Şirketimizin 2019 yılı hesaplarının ve mali tablolarının denetimi için, Bağımsız Dış Denetleme Kuruluşu seçildi.
    11. Yönetim Kurulu Üyeleri'ne Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. maddelerine göre mezuniyet verildi.
    12. Dilek ve öneriler sunuldu.

Hak Kullanım Süreçleri İle İlgili Alınan Kararlar
    Kar Payı Dağıtım Görüşüldü

Genel Kurul Sonuç Dökümanları
    EK: 1 Batıçim Hazır Bulunanlar Listesi.pdf - Hazır Bulunanlar Listesi
    EK: 2 Batıçim Olagan Genel Kurul Tutanagı.pdf - Tutanak

Ek Açıklamalar
    Şirketimizin 2018 yılı faaliyetlerinin görüşüleceği olağan genel kurul toplantısı 24 Mayıs 2019 Cuma günü saat 15:00 ' da Ankara Caddesi No:335 Bornova İZMİR adresindeki şirket merkezinde yapıldı.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/765798

BIST

(24/05/2019 - 20:21:13)

3. Yine nem nüm kem küm tutanakta kendileri çalmış kendileri oynamış. Nevzat özalp arkadaşımızın sorusuna cevap verilmemiş. Allah hakkımızda hayırlısını versin. Ytd

4.  Alıntı Originally Posted by brasi Yazıyı Oku
    Nesini söyleyim canım efendim
    Gayri düzen tutmaz telimiz bizim
    Arzuhal eylesem deftere sığmaz
    Omuzdan kesilmiş kolumuz bizim...

Bu arada pek bir ağaydınız şilepler dolmamışken. Ketenpereye mi geldiniz yoksa fare mi peydah oldu sayın hocam? Tam da bu noktada sayın lunarın hakkını da teslim etmemiz lazım (en azından kendi adıma). Lütfen yanlış anlamayın. Maksadım değerleri çarpıştırmak değil. Siz de sn lunar da ayrı değersiniz.
    İmtiyaz ve bu düşük ahlak sürdüğü müddetçe, bu şirketin KY ları kolsuz, bacaksız ve donsuz gezecekler.(Geçmiş geleceğin aynası)

Lunar' ın ve diğerlerinin yakarışları (bazıları buna yalakalık da diyor) bunu değiştirmez.

Bize gelince... Bazen Çorbayı içer, bazen içine tükürürüz.

Yaptığımız işin , KY ya bir faydası olmadığından (küçük spek-lik),

biraz olsun "hak yememek" adına, senedin Grafiklerini - tarafsızca- yayınlayarak,

verdiğimiz zararlardan uzak kalmalarını sağlamaya çalışıyoruz.

Bu ne zaman değişir, ve küçük bir patron oluruz ?

Hakkımızı alacağımıza bizi ikna ettikleri zaman .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Feyyaz bey buraları okuyormuş. Okuyorsa kendisine birkaç bilgi ve nasihat vereyim.

Sevgili feyyaz bey. 2007de martında OCI'nin yaptığı çağrı b grubu için 568 milyon dolar, a grubu içinse 69 milyon dolara tekabül ediyordu. Yani sadece a grubu için edilen teklif bugün şirketin toplam piyasa değerinin yüzde 55 üzerinde. 179.952.000 adet b grubu hisse bedavaya gelmiş oldu. Eğer o donemde yönetim olarak çağrıya katılsaydınız (b grubunun kabaca yüzde 52sinin a grubunun ise yüzde 65inin sizin aile ve akraba-i taallukatınıza ait olduğunu varsayalım) kabaca 320 milyon dolar alacaktınız. Bunu da vadeli mevzuat olarak degerlendirseydiniz ve yüzde 2 faiz alsaydınız bugün 406 milyon dolarınız olacaktı. Kabaca bugün şirketin toplam değerinin 9 katı sadece sizin ve akraba-i taallukatınızın hesabında yatıyor olacaktı. Siz zor olanı tercih ettiniz. Sadece 380 milyon dolar sizin aile ve a.t.ınızın zararı. Yaklaşık 300 milyon dolar da kynin zararı. Haydi kyyi ziktir edelim. Onlar ruanda'da yasayan bi b.k bilmeyen garibanlar çünkü.
    Konuyu dağıtmadan son olarak batısökenin batıçim b grubu için çağrıyı engellemek maksadıyla 2007de yatırdığı 29 milyon doların faizle birlikte bugünkü ederini hesapladım. Karşıma 223 milyon tl çıktı. Yani o gün 12.5 veren sokenin ödediği rakam bugün için hisse bası 124 tl. Yanlış okumadınız. Tam 124 tl. Buna sokede yapılan 2 gereksiz bedelliyi de eklersek soke hissedarını nasıl cezalandırdığınızı herkes daha iyi anlar. Yani siz İsmail tarmanın sakalını keserken hem kendinizin hem de kynin 2 kol 2 bacağınızı kestiniz. O dönemde iki şirketin finansal borcu 0 dolardı. 0 tlydi. 0 dolardı. 0 euroydu. 0 Kuveyt dinarıydı. 0 pezoydu. Nerden bakarsanız bakın 0 idi. Şimdi sıfırın önüne 8 tane daha sıfır koyuyoz ve en öne de 1. Yani 1 milyar tl civarı borç var. Bunu nasıl yaptınız bilemiyorum ama tüm bunların en ince ayrıntısına kadar içine dahil edilmesi gereken bir kitabın hazırlanarak işletme bölümlerinde ders kitabı olarak okutulması gerekir diye düşünüyorum. Neyse fazla vak vakladım. Ama yine de bu cenazenin en iyi nasil kaldırılabileceği ile ilgili kendi görüşümü paylaşayım. Hem de bedava. 0 dolar 0 euro 0 tl. Bla bla.

Bence siz ailenizi ve akraba-i taallukatınızı toplayın sankoda adil beye gidin. "Adil bey biz bir b.k yemişiz. Şimdi gelin hisse başı 12 lira verin bizim zararımıza ortak olun ve hisselerimizi alın. Almazsanız bizim yaptığımız hatayı yapmış olursunuz. Bu cenazeye artık siz omuz atın. Omzumuz asındı. A grubunda da bi kıyak yaparız" deyin. Adil bey umarım teklifinizi kabul eder. Bu cenaze kalkar. Ve umarım yüzde 98e ulaşıp batıçimi tv ekranlarında matrikste vs bir daha görmemize engel olur.

Bakın bu nasihatım için en uygun zaman. Yoksa çok daha fazla zarar söz konusu olabilir. Rahmetli adaşınızın iddia ettiği gibi 5 yıl sonra herşeyin daha iyi olacağını düşünüyorsanız, yanılıyor olma ihtimaliniz çok yuksek. Yanaklarınızdan öperim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,390
    Sn bahmet arasıra çiziktir eski günleri yad edelim..ne günlerdi ah o günler bir daha dönülse...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by carkos Yazıyı Oku
    Sn bahmet arasıra çiziktir eski günleri yad edelim..ne günlerdi ah o günler bir daha dönülse...
    Belki bir gün dönülür sayın carkos.

124 değil 31 tl olacaktı. Yanlış hesaplama. Bsoke 29 milyon dolar yatırdı batıçimin yüzde 4une. Yüzde 2 faizle bugün 36.8 milyon dolar yapar. Bu da 223 milyon tl. 7.2 milyon lot için hisse bası 31 tl. O kadar da kotu değilmiş bunun dışında hata yok.
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

8.  Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    Feyyaz bey buraları okuyormuş. Okuyorsa kendisine birkaç bilgi ve nasihat vereyim.

Sevgili feyyaz bey. 2007de martında OCI'nin yaptığı çağrı b grubu için 568 milyon dolar, a grubu içinse 69 milyon dolara tekabül ediyordu. Yani sadece a grubu için edilen teklif bugün şirketin toplam piyasa değerinin yüzde 55 üzerinde. 179.952.000 adet b grubu hisse bedavaya gelmiş oldu. Eğer o donemde yönetim olarak çağrıya katılsaydınız (b grubunun kabaca yüzde 52sinin a grubunun ise yüzde 65inin sizin aile ve akraba-i taallukatınıza ait olduğunu varsayalım) kabaca 320 milyon dolar alacaktınız. Bunu da vadeli mevzuat olarak degerlendirseydiniz ve yüzde 2 faiz alsaydınız bugün 406 milyon dolarınız olacaktı. Kabaca bugün şirketin toplam değerinin 9 katı sadece sizin ve akraba-i taallukatınızın hesabında yatıyor olacaktı. Siz zor olanı tercih ettiniz. Sadece 380 milyon dolar sizin aile ve a.t.ınızın zararı. Yaklaşık 300 milyon dolar da kynin zararı. Haydi kyyi ziktir edelim. Onlar ruanda'da yasayan bi b.k bilmeyen garibanlar çünkü.
    Konuyu dağıtmadan son olarak batısökenin batıçim b grubu için çağrıyı engellemek maksadıyla 2007de yatırdığı 29 milyon doların faizle birlikte bugünkü ederini hesapladım. Karşıma 223 milyon tl çıktı. Yani o gün 12.5 veren sokenin ödediği rakam bugün için hisse bası 124 tl. Yanlış okumadınız. Tam 124 tl. Buna sokede yapılan 2 gereksiz bedelliyi de eklersek soke hissedarını nasıl cezalandırdığınızı herkes daha iyi anlar. Yani siz İsmail tarmanın sakalını keserken hem kendinizin hem de kynin 2 kol 2 bacağınızı kestiniz. O dönemde iki şirketin finansal borcu 0 dolardı. 0 tlydi. 0 dolardı. 0 euroydu. 0 Kuveyt dinarıydı. 0 pezoydu. Nerden bakarsanız bakın 0 idi. Şimdi sıfırın önüne 8 tane daha sıfır koyuyoz ve en öne de 1. Yani 1 milyar tl civarı borç var. Bunu nasıl yaptınız bilemiyorum ama tüm bunların en ince ayrıntısına kadar içine dahil edilmesi gereken bir kitabın hazırlanarak işletme bölümlerinde ders kitabı olarak okutulması gerekir diye düşünüyorum. Neyse fazla vak vakladım. Ama yine de bu cenazenin en iyi nasil kaldırılabileceği ile ilgili kendi görüşümü paylaşayım. Hem de bedava. 0 dolar 0 euro 0 tl. Bla bla.

Bence siz ailenizi ve akraba-i taallukatınızı toplayın sankoda adil beye gidin. "Adil bey biz bir b.k yemişiz. Şimdi gelin hisse başı 12 lira verin bizim zararımıza ortak olun ve hisselerimizi alın. Almazsanız bizim yaptığımız hatayı yapmış olursunuz. Bu cenazeye artık siz omuz atın. Omzumuz asındı. A grubunda da bi kıyak yaparız" deyin. Adil bey umarım teklifinizi kabul eder. Bu cenaze kalkar. Ve umarım yüzde 98e ulaşıp batıçimi tv ekranlarında matrikste vs bir daha görmemize engel olur.

Bakın bu nasihatım için en uygun zaman. Yoksa çok daha fazla zarar söz konusu olabilir. Rahmetli adaşınızın iddia ettiği gibi 5 yıl sonra herşeyin daha iyi olacağını düşünüyorsanız, yanılıyor olma ihtimaliniz çok yuksek. Yanaklarınızdan öperim.
    Sayın Bahmet elinize sağlık, durumu çok güzel özetlemişsiniz, bugüne kadar ne öngördüyseniz doğru çıktı, Lafergenin satacağı rakamı bile nokta atışı tahmin etmiştiniz, siz sattığınızda hata ettiğinizi düşünmüştüm ama zaman yine sizi haklı çıkardı,bu kadar hata arka arkaya nasıl yapılır ve olaylar bu noktaya nasıl getirilir inanılır gibi değil,gelinen nokta her ne kadar çok kötü ve affedilir olmasada geç kalınmış değil, bu şirketin durumu toparlayacak varlık, birikim ve imkanları var ama asıl sorun yönetenlerin zihniyetinde maalesef bizlere siz kazanabileceğinzimi sanıyorsunuz diyen zihniyet,durumu kimsenin kazanamıyacağı noktaya doğru götürüyor, umarım geç olmadan bir şeylerin farkına varırlar... Sizin gibi bir yatırımcı bu şirket için büyük bir şanstı, ama maalesef ne sizi nede bizleri hiç dikkate almadılar, eklemek istediğim diğer bir şeyde bu hatalar zinciri ve yönetimsel zaafiyette en son eleştirilecek kişi Feyyaz beydir, ben kendisinin durumun farkında olduğunu ve gidişatı tersine çevirmek için yatırımcı olarak harcadığımız çabayı kendisinin şu an yönetimde yapmaya çalıştığını düşünüyorum, umarım onun çabaları da bizimkiler gibi hüsranla sonuçlanmaz ve bu şirket gidişatı tersine çevirir, kritik bir eşikteyiz ve ne fazla bir vakit var nede daha fazla hata yapma lüksü.

Sayfa 336/594 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •