Sayfa 376/594 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476 ... SonSon
Arama sonucu : 4749 madde; 3,001 - 3,008 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    kendime dikkat etmek mi? bunu açar mısın biraz..
    Yeteri kadar açık dostum.Ha şimdi anlamıyorsan ileride anlarsın.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Yeteri kadar açık dostum.Ha şimdi anlamıyorsan ileride anlarsın.
    peki.. bana zarar vermeyi düşünebilecek kişilerle (kim olursa olsun) hesaplaşmaya hazırım.
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

3.  Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    peki.. bana zarar vermeyi düşünebilecek kişilerle (kim olursa olsun) hesaplaşmaya hazırım.
    Kazanmak için senin benim hayatta yapmayacağımız şeyler var ama karşındakiler öyle değil anlamazsın bile kim olduklarını da.O yüzden fazla ortalıkta olma ketum ol biraz.

Bu 1,5 operasyonunu patron yaptı diye buralarda yazılar yazan her kim varsa onlarla ilgili 2 kere düşün.Hatta herkes bunu iyi düşünsün.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Kazanmak için senin benim hayatta yapmayacağımız şeyler var ama karşındakiler öyle değil anlamazsın bile kim olduklarını da.O yüzden fazla ortalıkta olma ketum ol biraz.

Bu 1,5 operasyonunu patron yaptı diye buralarda yazılar yazan her kim varsa onlarla ilgili 2 kere düşün.Hatta herkes bunu iyi düşünsün.
    zaten sorun da operasyonu her kim yapıyorsa yönetimin buna engel olmaması değil mi? birisinin bu hissede operasyon yapması ve bundan yönetimin haberinin olmaması demek tufan ünalın evinin bahçesindeki tavuğu birisinin yürütmesi ve camdan bunu gören tufan ünalın müdahale etmemesi gibi birşey. ben hırsıza kızmam.. tufan ünala kızarım. o tavukta bizim de hakkımız var. ve sen buna engel olmuyorsun. şu an madem sen yönetimin artık değiştiğine inanıyorsun olması gerekeni yapsınlar artık.. hisse alsınlar... geri alımla... sökeyi satınca hem borçtan hem sankodan kurtulabilirler.. ama yatırımcının yüzünü güldürmeleri gerekir.. bunu yapmalarının yolu hisse fiyatını yükseltmeleridir. piyasaya bırakmakla olmaz.. sonra çakalları suçlamakla bu iş çözülmez.. şirketin yüzde 5i için 29 milyon dolar yatırdılar kendi kişisel hesaplarından.. şimdi bunun yarısını geri alımla yatırsalar iş biter. sökenin satılabileceğine inanıyorlarsa geri alım yapmaları gerekir. yoksa mevcut hisse fiyatından razı olduklarını ve işlerine geldiği için müdahale etmediklerini düşünürüm.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    ve ayrıca kendileri beceremiyorsa becerecek birileri bulunur.. sökeyi satmak ne demek? söke satılırsa uzun vadede batı grubu çimentoda olmayacak demektir.. batıçim fabrikası orada geçici.. ege yeni yatırımı kaldıracak potansiyele sahip değil. sökenin satılması bence stratejik bir hata..

Beton ayrıldı.. Enerji ayrı.. liman ayrı.. 3ünde halka arz.. bunu yazdık.. yapılması gereken bu. prim garantisi.. alanların yüzde 80i elindekini satar. garanti filan kalmaz ortada.. neden yapılmıyor.. ama ciddiye alan mı var.. lafargeın payını almamak sankoya kaptırmak ne demek.. 52 milyon dolara yüzde 9.1ini al.. 38 milyon dolara %23ünü alma.. yönetim birazcık yatıırmcıyı düşünse ve atılması gereken adımları atsa ne diye yönetime karşı çıkayım. ama düşünmüyorlar.. aile şirketiyiz. bizim borumuz öter diye düşünüp yatırımcıyı zarara uğratma hakkını kendilerinde görüyorlar.. daha kötüsü en ufak bir vicdan azabı yok.. kimbilir kaç tane gariban zarar etti. bunun sorumluluğunu bilmediğim 3. şahıslara atmak yanlış. sanko yönetseydi aynı eleştiriyi yapardım.. babam yönetseydi.. aynı eleştiriyi yüzüne söylerdim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    kaç kere yazdım. betonun ederi 150 milyon.. %40ından 60 milyon (eder 10 milyon dolar)
    enerji 75-80 milyon dolardan %50sini (ek satışla yüzde 62.5ini) halka arz et.. bir yıl sonra %30 prim garantisiyle. 50 milyon dolar da buradan gelir.. eder 60 milyon.. borç yükü ciddi hafifler..

liman.. son olarak gerekirse bunu da halka aç.. gerekirse.. veya işletmesini birilerine ver.. liman ve sökeyi satmak sadece batıçimin arsasına kalmak olur.

sökeyi satmak işin kolayına kaçmak uzun vadede grubu zayıflatmaktır. ama en iyisini hakim ortaklarımız bilir. di mi?

yapılması gereken halka arzlarla kaynak bulmak.. faizsiz.. %30 garanti hikaye.. kimsede hisse kalmaz.. el değiştirir. garanti ortadan kalkar..

sonra batıçim fabrikasını durdurup arsayı değerlendirmek.. sonra da batı anadolu holdingi kurup gyo + liman + söke ile yola devam etmek.. yanlış düşünüyorsam somut hatamı bulun.. öyle olmaz vs demekle olmaz.. nerede nasıl yanlış düşünüyorum. bu iş ciddi bir iş.

7. Ben bu toplara hayatta girmem dostum kusurabakma hatta burada değil sadece reel hayatımda da.Hele bu kadar karnından konuşanın olduğu burada hele hiç.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Ben karnımdan konuşmuyorum. Şirket milyon dolar verip bir danışman tutsa benim yazdığımın yapılmasını söylerdi.. çok bilmişliğimden egomdan dolayı değil bu yorumlarım.. sadece doğru olduğu için.. yapılması gerektiği için. 15 eylül 2005ten beri şirketi takip ediyorum. karnımdan konuşacak değilim.

Sayfa 376/594 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •