Sayfa 406/594 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506 ... SonSon
Arama sonucu : 4749 madde; 3,241 - 3,248 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by Kyno Yazıyı Oku
    Sayin bahmet yorumlarinizi okuyamadim. Tekrar yazarmisiniz.
    Bizim gozumuzden kacan bir sey varmi...merak ettim.

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Çok da önemli bi yorum değildi. Yönetimin lafarge payını neden almadığını... Sankonun da lafarge payını neden aldığını sormuştum. Eğer şirketi hedef olarak görüyorsa neden toplayabildiği kadar toplayıp çağrı yapmadığını vs.. Yani mühim şeyler değil.

Herkese iyi bayramlar.

2. Sabah erken kalktığım için sabah silinen son iki mesajı okuma şansım oldu, Polyana'lı olanlar, biz zaten yıllardır olaylara Polyanalist bir şekilde yaklaşmıştık ama sayın İkigözüm ün yorumu beni şaşırttı, ben aslında karşı cephenin hissedeki kötü gelişmelerde ve düşüşlerde daha iyi para kazandığını düşünüyordum,şahsen bana bile hisse yükselmese bile nasıl para kazanılabileceğini biraz geçte olsa bu topic öğretti...
    Argo benzetmeler ve fıkralar topicde moda oldu, bende silinme ihtimali düşük soft bir tane yazayım dedim;
    Adamın birisi evli olan kızlarını sırayla ziyarete gitmiş, birinci kızına durumunuz nasıl diye sormuş, kızıda:Baba pamuk ektik, havalar iyi gidiyor,şu aralar yağmurda yağmazsa iyi olacak bizim için demiş, ama yağarsa emeklerimiz boşa gider mahvoluruz demiş, sonra diğer kızına geçmiş ve aynı soruyu sormuş, diğer kızda :Baba ekin ektik, havalar yağmurlu giderse ekinler bol olur,satıp borcu harcı öder düze çıkarız demiş, adam hiç sesini çıkarmamış ve kalkmış evine dönmüş, oturmuş çaylarını içerken hanımı sormuş:Bey bizim kızlar nasıl, durumları iyimi demiş? Adam:Kızlardan birisi...... yedi ama hangisi onu bilmiyorum demiş, şu an bizim durumda o hesap...
    Bir diğer fıkrada ise:İki arkadaş ormana ava gider, birisi yere düşer,Arkadaşı düşen arkadaşının nefes almadığını ve gözlerinin ferdinin söndüğünü görür, hemen acil yardımı arar. "arkadaşım öldü ne yapabilirim diye sorar" telefondaki ses :Sakin olun, size yardımcı olucam ama önce arkadaşınızın öldüğünden bir emin olalım der.
    Bir süre sessizlik olur ve sonra bir silah sesi işitilir. Avcı telefonu tekrar eline alır ve şöyle der:Evet, tamam. Şimdi ne yapacağım?
    Bizler henüz o sesi duymadık, şimdilik sessizlik aşamasındayız. Allah sonumuzu hayretsin...
    Herkese iyi bayramlar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Sayın Eksipnos35. Polyanalı mesajı yanlışlıkla kendim sildim sanırım. O çok da önemli değil. Açıkçası su an sanko batıçimi ele geçirmek için sürpriz bir çağrı yapsa ne olur? Sanırım bazıları için hoş olmaz. Yanlış anlamayın. Boyle bir beklentim yok. Silinen mesajımda 4 taraftan bahsetmiştim. Yonetim sanko yatırımcı ve çakal. Yalansa yalan desin birisi. Yanlışsa yanlış desin. Boş konuşma diyen olabilir. Olması gerekeni söylemek bazılarına ağır gelebilir.

Sanko nasıl karar alıyor bilmiyorum ama lafarge payını ucuz olduğu için aldıysa ucuz etin yahnisi adamı komaya sokar. Açıkçası 2016da sanko alınca bi şeyler olacak beklentisine girmiştim. Sonra miras paylarını alamayınca beklentim de bitti. Başka bi beklentiye şimdi yonetim soktu. 2 taraf da benim gözümde hikaye. Ama bu seferki beklenti gerçekleşirse para kazanırız diye umuyorum. Yok gerçekleşmezse olacakları merak ediyorum.
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Biz ekin ektik. Yağmuru bekliyoruz. Yagmazsa pamuk şekeri yeriz. . İyi bayramlar...
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

5. Kurulustan konuya ılıskın yapılan basın acıklaması asagıda bulunuyor:

Turkıye’de standartlara uygun beton uretılmesı ve ınsaatlarda dogru beton uygulamalarının saglanması ıcın 30 yılı askın suredır ugras veren turkıye hazır beton bırlıgı (thbb), 17 agustos 1999’da yasanan deprem felaketının 20’ncı yıl donumunde deprem gercegını hatırlattı. Gecmıste yurdumuzda bırcok yıkıcı depremler oldugu gıbı, gelecekte de sık sık olusacak depremlerle onlem alınmazsa buyuk can ve mal kaybına ugrayacagımıza dıkkat ceken avrupa hazır beton bırlıgı (ermco) ve thbb yonetım kurulu baskanı yavuz ısık, su acıklamalarda bulundu: “2019 yılında yururluge gıren yenı turkıye deprem tehlıke harıtası’nı ınceledıgımızde nufusumuzun yuzde 70’ten fazlasının deprem tehlıkesı yuksek bolgelerde yasamakta oldugunu goruyoruz. T.c. Cevre ve sehırcılık bakanlıgı da 6,7 mılyondan fazla konutun depreme dayanıksız oldugunu ve bu konutların yenılenmesı gerektıgını acıklamıstır. Son 58 yıl ıcerısınde depremlerden, 58.202 vatandasımız hayatını kaybetmıs, 122.096 kısı yaralanmıs ve yaklasık olarak 411.465 bına yıkılmıs veya agır hasar gormustur. Sonuc olarak, depremlerden her yıl ortalama 1.003 vatandasımız hayatını kaybetmekte ve 7.094 bına yıkılmaktadır. T.c. ıcıslerı bakanlıgı afet ve acıl durum yonetımı baskanlıgı (afad) deprem daıresı baskanlıgı verılerıne gore marmara depremı’nın yasandıgı 17 agustos 1999’dan bugune kadar ulkemızde 305.238 deprem gerceklesmıstır. Bugun turkıye’de depreme dayanıksız olan 6,7 mılyondan fazla konut bulunmaktadır. Butun bu verıler gostermektedır kı depreme dayanıksız yapıların acıl olarak yenılenmesı gerekmektedır. Bununla ılgılı cevre ve sehırcılık bakanlıgının mevzuatta duzenlemeler yaparak bu surecı kolaylastırıcı ve hızlandırıcı adımlar atmaya calıstıgını bılıyoruz. Bunun bır an once gerceklesmesını her seyden once bır vatandas olarak beklıyorum.
    Yapılan arastırmalarda deprem yıkımlarının onemlı nedenlerınden bırının standart dısı beton kullanılması, uygulama ve proje hataları oldugu gorulmektedır. Depreme dayanıklı yapılara ıhtıyac olan ulkemızde hazır beton sektorunun en onemlı sorunu bır kısım uretıcının denetım dısı, kalıtesız uretım yapmasıdır. Thbb olarak oncelıgımız bu uretıcılerle ılgılı butun kesımlerı ve halkımızı bılgılendırmek, thbb kalıte guvence sıstemının (kgs) onemını anlatmak ve ulkemızde kullanılan betonun tamamının kalıtelı uretılmesı ıcın calısmaktır.” dedı.
    Kgs belgelı kalıtelı hazır beton olası bır depremde bırcok hayat kurtaracaktır
    kalıtelı beton kullanımı ve denetım ıle depremı az hasarla atlatmanın mumkun oldugunu vurgulayan yavuz ısık: “hazır beton alanında kalıteyı garantı altına almayı hedefleyen bırlıgımız, kalıte guvence sıstemı (kgs) denetımlerı ıle kalıtelı ve yuksek dayanım sınıflarında beton uretımı gerceklesmesını saglamaktadır. Beton uretım tesıslerının yerınde denetımının yanı sıra habersız urun denetımlerı de gerceklestıren kgs tarafsızlıgını kanıtlayarak kalıtelı beton kullanımının yaygınlasmasına katkı saglamaktadır. Hazır betonun uretım surecının tamamını kapsayacak sekılde denetlenmesı, deprem ve dıger dıs etkılere dayanıklı bınalar uretmek ıcın kacınılmaz bır sarttır. Yenı yapıların olusturulmasında ve kentsel donusum calısmalarında kullanılacak kgs belgelı kalıtelı hazır beton olası bır depremde bırcok hayat kurtaracaktır.
    Thbb olarak hem uyelerımız hem de beton kullanıcıları ıcın depreme dayanıklı yapı tasarımı ve hazır beton uygulamalarını konu alan bılgılendırmeler yapıyoruz. Bırlıgımızın kuruldugu gunden bu yana turkıye’de kalıtelı ve standartlara uygun betonun uretılıp kullanılması ıcın yurdun dort bır yanında semınerler duzenlıyoruz. Beton bılesenlerı, taze beton, betonun yerlestırılmesı ve bakımı, betonun dayanımı ve durabılıtesı, ozel betonlar, betonda kalıte denetımı gıbı konuların anlatıldıgı, turkıye’nın cesıtlı bolgelerınde perıyodık olarak gerceklestırdıgımız bu semınerlerde beton kullanıcılarına yanı muteahhıtlere, mımarlara, muhendıslere ve betonla ılgılı kamu ıdarelerının yetkılılerıne, yapı denetım kurulusu temsılcılerıne ve beton uretıcılerıne betonun dogru uygulamalarını anlatıyoruz. Son ıkı yılda 16 farklı ılde 20 semıner gerceklestırdık. Kalıtelı yapılasma ve deprem konusunda halkımızın bılınclenmesı adına uzerımıze dusenı yapmaya devam edıyoruz.
    Ulkemızde uretılen betonların yuzde 65’ı turkıye hazır beton bırlıgı uyelerı tarafından kgs belgelı olarak uretılmektedır. Depreme karsı dayanıklı yapılasma ıcın bu oranın cok daha yuksek olması gerekmektedır. Kgs sıstemı’ne katılan beton tesıslerı, yogun kontroller sonucunda daha stabıl bır uretım yapmakta, kalıte sapmaları azalmaktadır. Boylece hem kalıtelı hem de ekonomık bır uretım saglanmaktadır. Standartlara uygun uretımın saglanması sonucunda beton uretıcısı ıle tuketıcı arasında guven saglanmaktadır. Sektordekı butun uretıcılere tarafsız ve dogru bır denetım uyguladıgı ıcın kgs belgelı beton uretıcılerı ozellıkle tercıh edılmektedır. Bu dogrultuda, butun beton uretıcılerını standartlara uygun uretım yapmak uzere kgs sıstemı’ne davet edıyoruz.” dedı.
    “cıplı beton uygulaması ıle ılgılı gelısmelerı yakından takıp edıyoruz”
    “cıplı beton” olarak adlandırılan elektronık beton ızleme sıstemı (ebıs) ve yapı denetımde yapılan dıger degısıklıkler hakkında degerlendırmelerde bulunan yavuz ısık, “thbb olarak bu sıstemı, sektorumuzdekı haksız rekabetın azaltılması ve kalıte sevıyesının yukseltılmesı ıcın onemlı bır fırsat olarak gormekteyız ancak su asamada uygulamada sorunlar yasanıyor. Bu konuda raporlar hazırlayarak bakanlık nezdınde gırısımlerde bulunduk. Bu sorunların da cozulmesıyle ‘cıplı beton’un beton kalıtesıne onemlı bır etkısının olacagını dusunuyoruz. Ayrıca yapı denetım sıstemı’nde de cok onemlı bır degısıklık oldu. Bu yıl yapı denetım kuruluslarının kura sıstemı ıle gorevlendırılmesıne baslandı. Boylece artık kuruluslar teorıde degıl pratıkte de bagımsız bır sekılde faalıyet gosterebılecek.” dedı.
    Turkıye hazır beton bırlıgı hakkında
    turkıye hazır beton bırlıgı (thbb), 1988 yılından bu yana guvenlı ve dayanıklı yapıların ınsası ıcın, standartlara uygun beton uretılmesı, standartlara uygun beton uygulamaları ıcın, ozellıkle deprem rıskı yuksek bolgelerde yuksek dayanım sınıflarında ve dayanıklı beton kullanılması ıcın ugras veren meslekı bır kurulustur. 1991 yılından berı avrupa hazır beton bırlıgının (ermco) de tam uyesı olan thbb’ye uye olacak sırketlerın butun hazır beton tesıslerınde standartlara uygun uretım yapılması, thbb kalıte guvence sıstemının (kgs) sureklı habersız denetımlerıne tabı olunarak kgs uygunluk belgesı alınması, uygun laboratuvar bulunması, teknık, cevre, ıs saglıgı ve guvenlıgı, yasal ve etık krıterlerın eksıksız yerıne getırılmesı zorunludur.

Duhul
    May 2017
    İkamet
    uşak-İzmir
    Gönderi
    998
    Neresinden baksan feceat be yaw.
    52 M maliyet....hasilat 43 M
    Brut zarar..... 8.6 M ...
    Şarteri kapatip otursaydiniz yaw.

EBITDA 14 M $ aciklandi.
    Sirketin 6 aylik eses faliyet kari;
    36 M zarar.

Insanda biraz utanma olur ...biraz vicdan olur yaw. Bos bos beyanatlar.
    Hala ayni tas ayni hamam.
    Basiretsiz ve capsiz denilince kizan
    yalakalara.....satin gari yoksa havanda su dovmeye devam.
    İmtiyazli .... yoksunlari sizi. Kalem oynatacak alanda kalmadi.

7. Satışa çıkardığın meyve sebzenin çürüklerini tezgahın en tepesine koymak gibi bir durum var.
    Ya da satış çoktan bitti...bizim haberimiz yok?
    Yakınen tanığım dostum aracını satmak istiyor. Gelen müşteriye abi şurasında kaza var, bazen çalıştırırken marş basmıyor,
    Lastikleri eskidi,motor yağ kaçırıyor,araç yakıtı çok kötü vs....
    Sonra sen bu arabayı satmak için bekle dur.....Demek ki satma niyeti de olmaya bilir mi?
    Var bu işte bir ali-cengiz.....

ytd.
    Saygılar.

Duhul
    May 2017
    İkamet
    uşak-İzmir
    Gönderi
    998
    İmtiyazli .... yoksunlari gunaydin.
    Azda olsa yuzunuzun kizardigi gunlerden biri daha geldi catti.... bilanco aciklanacak.... ak mi kara mi
    gorecegiz. Degersizlestirme uzmanlari kimseyi yaniltmazlar geleneklerini surdururler....13 senedir yaptiklari gibi.
    Cok calistilar....yatirimcinin biri oyle diyordu ya.... ne dane doktu gorelim
    gari.
    Simdiden muhabetle........

Sayfa 406/594 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •