Sayfa 412/594 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512 ... SonSon
Arama sonucu : 4749 madde; 3,289 - 3,296 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

1. Bunlar adam olmaz...dun Yesim hanimla konustum...bana artik mutlusunuzdur...fiyat 1.45 den 2.70 e geldi diyor...ben de siz dalga mi geciyorsunuz benimle yoksa ciddi misiniz diye sordum...ses tonunuz neden yukseldi diyor...sizin pd den haberiniz var mi dedim...biraz konustuk ama bence bunlarin basina bir musibet gelmeli ki akillari baslarina gelsin...hala farkinda degiller mi anlayamiyorum...

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Madem 2.7 mutlu edici bir fiyat patronlar da sankoya 2.7ten satmaya calışsınlar. Hepsi mutlu mesut yasarlar satıp.

Moral bozmak yok. Sokeyi satarlarsa borçtan kurtulurlar ama grup kuşa döner. Satamazlarsa sıkıntı büyür ama beklentim daha da olumluya döner.

Bunların hatası ünlüyü grubun satışı için yetkilendirmemeleri. Sanko herhalde tursu kurmayacaktır. Yok eğer sanko ele geçirme niyetinde değilse batı grubu her ne kadar içine edilse de büyüklerin takibinde olur diye düşünüyorum. Herkes kazanır. Yok eğer bu şekilde devam edilirse filmin sonu hüzünlü bitecek gibi görünüyor.

Alıntı Originally Posted by miper Yazıyı Oku
    Bunlar adam olmaz...dun Yesim hanimla konustum...bana artik mutlusunuzdur...fiyat 1.45 den 2.70 e geldi diyor...ben de siz dalga mi geciyorsunuz benimle yoksa ciddi misiniz diye sordum...ses tonunuz neden yukseldi diyor...sizin pd den haberiniz var mi dedim...biraz konustuk ama bence bunlarin basina bir musibet gelmeli ki akillari baslarina gelsin...hala farkinda degiller mi anlayamiyorum...

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

3. Sürekli Yeşim Hanım'ı arıyorsunuz zahmet olacak ama bir de diğer taraftan Mustafa abimizi arasanız birazda o taraftan bilgilendirseniz bizi mesela.Şimdiden teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=UmhMcdycOP0
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sürekli Yeşim Hanım'ı arıyorsunuz zahmet olacak ama bir de diğer taraftan Mustafa abimizi arasanız birazda o taraftan bilgilendirseniz bizi mesela.Şimdiden teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=UmhMcdycOP0
    ben aradım. 3 ay kadar önce.. sekreteri il dışında olduğunu söyledi. dönüş de yapmadılar. tabii ki bu adamlar mevcut yönetimdekilerden daha kaliteli daha akıllı daha zeki daha basiretli insanlar değiller. bir telefona bile dönmekten aciz insanlar.. hele bi finans müdürü vardı. adı aklımda değil. telefonu yüzüme kapatmıştı 2 veya 3 yıl kadar önce.. içimden çok kötü şeyler söylemek geçmişti.. hemi de bayağı kötü.. eğlenceli şeyler.. jim carreyvari şeyler.. ama iyi terbiyeli bir insana pek yakışmaz. yakışmadığı için ben de bişey demedim. kafamdan geçen kötü düşünceleri de bastırmayı öğrendim artık.. nasıl rahatladım bilemezsin. kısa yoldan öğreteyim. karşında öyle birisi yokmuş gibi davranacaksın. benim için mustafa da yok feyyaz da..

zaten onlar için biz hiçbir zaman var olmadık ki..
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
     Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    ben aradım. 3 ay kadar önce.. sekreteri il dışında olduğunu söyledi. dönüş de yapmadılar. tabii ki bu adamlar mevcut yönetimdekilerden daha kaliteli daha akıllı daha zeki daha basiretli insanlar değiller. bir telefona bile dönmekten aciz insanlar.. hele bi finans müdürü vardı. adı aklımda değil. telefonu yüzüme kapatmıştı 2 veya 3 yıl kadar önce.. içimden çok kötü şeyler söylemek geçmişti.. hemi de bayağı kötü.. eğlenceli şeyler.. jim carreyvari şeyler.. ama iyi terbiyeli bir insana pek yakışmaz. yakışmadığı için ben de bişey demedim. kafamdan geçen kötü düşünceleri de bastırmayı öğrendim artık.. nasıl rahatladım bilemezsin. kısa yoldan öğreteyim. karşında öyle birisi yokmuş gibi davranacaksın. benim için mustafa da yok feyyaz da..

zaten onlar için biz hiçbir zaman var olmadık ki..
    Huzurun formulunu bulmussunuz.Tebrikler.

6. Benimde BTCİM yüzünden üstünü çizdiğim kişiler var.Ama onlarda dahil olmak üzere hiçkimse için yukarıdaki gibi bir eleştiri hakkının olduğunu düşünmüyorum.Mustafa Bey'i tanımam yorum yapmayacağım.Ama Feyyaz Bey'in bu denli bir üslubu hiç hak etmediğini düşünüyorum.Bu da benim düşüncem beni bağlar.

Sanko özeline gelirsek BTCIM e 1,5 liradan BSOKE ye 0,80 liradan çökmeye kalkışacaklarına satış sürecinde susacaklarına BSOKE nin tamamına 450 mln dolar teklif etmelerini kendilerine tavsiye ederim.Benim bize yapmaya kalkıştıklarını resetleyeceğim nokta burasıdır.Beni bağlar.

Bir de dünya küçük bu işte yarın kimin kime ihtiyacı olur hiç belli olmaz.

Dizi adı billions bence burada olan herkesin izlemesi gereken bir dizi.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Üslupta ne var? Hakaret yok. Bey demediğim içinse bu tepkin isimlerin sahiplerini kasdetmediğim için bey koymadım. Mustafa sanko feyyaz yönetim demek. Yoksa feyyaz ismini taşıyan belirli kişiye bey dememek gibi bi kasdım yok.

Neyse. Feyyaz beye şu soruyu sorun cevabı ne olacak?

Soru:
    "Diyelim 2007de 100 bin dolarlık tüm birikiminizle batısoke hissesi aldınız. Beklentiniz vardı ve bu arada sökenin 23 milyon dolarıyla batıçimin yüzde 4.09unu aldırdı birileri. Başka birisi de 5 yıl sonra ne kadar dogru yatırım yaptığımızı göreceksiniz dedi. Sermaye önce 78.750'den 260.000'a sonra da 260.000'dan 400.000'e bedelli arttırıldı ve başka paranız olmadığı için artırımlara katılamadınız. Bugün de bilançosunda net 110 milyon euronun üzerinde açık var. Sizin 2007de aldığınız hisseler de yuzde 40 bedelsiz dışında başka bi değişime uğramadı. Yönetime ne söylemek isterdiniz?"

Gerçekten kendisine bu soruyu sorun cevabı da buradan paylaşın.

450 milyon dolar sanko teklif ederse resetlenir dedin. Peki söke satılmazsa kim neyi nasıl resetlemeyi düşünüyor? Bunu da sorabilirsin.

Üslup dedin ya. Ben hakaret etmem. Çoğu zaman gayet makul mantıklı sade ve net konuşurum. Söke satılmazsa tüm birikimini batıçime yatırmış biri olarak her akşam mısır patlatıp filmi izlerim. Allah ömür verdiyse vaktim çok

Ne yönetim ne de sanko. İkisi de benim için anlam ifade etmiyor. Bi tanesi 10 yılımızı çaldı. Diğeri bir şeyler olacak diye soğumuş beklentimizi canlandırdı. Şu an ikisinden de birşey beklemiyorum. İkisi de koca koca adamlardan oluşmakta ve ne yapmaları gerektiğini her zaman bilirler. Benim bunlara şöyle yapın böyle yapın demem ronaldoya topa şöyle vur demem gibi birsey olur. . Buna rağmen dediğim de olmuştur .

Gerci geçmişte neler söyledik hatırlatayım.

Sanırım 2013te yk üyesi bir beye telefonda (kayıtları duruyorsa dinletebilirler "neden hala yatırıma baslamadınız. Ne zaman baslayacaksınız?" diye sordum. "Yatırıma başlamak veya baslamamak yönetim kurulunun kararıdır" gibi (veya benzeri) bir cevap aldım.

2015te genel kurulda bir beye "neden lafarge payını almıyorsunuz?" diye sordum. Elini cebine sokup çıkardı ve yanındaki bayana dönüp "bende para yok. Sende var mı?" diye sordu. Gülerek.

2016da genel kurulda yine aynı beye birkaç soru sordum. Özellikle temettü kısmının cevabı aklımda kaldı. Düşük temettü verimini çarpıtarak hisse başı temettü oranlarını söylediler. İyi eğlenmişlerdir dalga geçerken.

Yine aynı genel kurulda bir arkadaş sankonun temsilcisine yaklaşmış ve "bize güvenerek mi aldınız" cevabını almış.

Benim iki pişmanliğim var. Hani sana posta koymuştu ya bi bayan. Sonra yalanladılar. Olmadı böyle birşeye getirdiler. Ki beş kişinin önünde oldu. Ona gerekli cevabı veremedik. Aynı hadise şimdi olsa yerin dibine sokardı birileri onu. Bi de sankonun temsilcisinin o sözü. Belki bir gün o sözü kendisine yedirir birileri.

Her neyse.. Maçın 80. dakikasındayız. Uzatmalara gidecek mi.. Penaltılar altın gol. Yoksa hakem yoğun kar yağışı nedeniyle tatil mi edecek... Göreceğiz inşallah. Bir de sakın üslubuma laf etmeyin bir daha. Ben neye nasıl tepki verileceği konusunda kendine güvenen biriyim. Kimseye de haksızlık etmem.

Ve bu kadar uzun yazdım ama gazetelerdeki röportajlar olayına hiç girmedim. Tek tek buraya yapıştırıp her birinin analizini yapmak uzun zaman alır. Üslubuma da hakim olamayabilirim o zaman. Ama bunu da yapacağım. En kısa zamanda.

Ayrıca Şirketi bu noktaya sanko getirmedi. Mevcut yonetim getirdi. Ve bu pisliği de temizlemesi gereken onlar...

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Benimde BTCİM yüzünden üstünü çizdiğim kişiler var.Ama onlarda dahil olmak üzere hiçkimse için yukarıdaki gibi bir eleştiri hakkının olduğunu düşünmüyorum.Mustafa Bey'i tanımam yorum yapmayacağım.Ama Feyyaz Bey'in bu denli bir üslubu hiç hak etmediğini düşünüyorum.Bu da benim düşüncem beni bağlar.

Sanko özeline gelirsek BTCIM e 1,5 liradan BSOKE ye 0,80 liradan çökmeye kalkışacaklarına satış sürecinde susacaklarına BSOKE nin tamamına 450 mln dolar teklif etmelerini kendilerine tavsiye ederim.Benim bize yapmaya kalkıştıklarını resetleyeceğim nokta burasıdır.Beni bağlar.

Bir de dünya küçük bu işte yarın kimin kime ihtiyacı olur hiç belli olmaz.

Dizi adı billions bence burada olan herkesin izlemesi gereken bir dizi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Yok eğer bey değil de onların varlığını görmezlikten gelmekse mesele, bak bu konuda bişey yapamam.

Sayfa 412/594 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •