Sayfa 557/594 İlkİlk ... 57457507547555556557558559567 ... SonSon
Arama sonucu : 4749 madde; 4,449 - 4,456 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    Buradaki yeniden değerleme VUK göre yapılacak...%2 vergisi var...
    Kar yapan kuruluşlar ve önümüzdeki bir kaç yıl kar yapıp kurumlar vergisi ödeyecekler için önemli avantaj(migros +tcell +petkim+türaş aygaz+kordsa+egegübre vs...sürekli kar yapanlar kurumlar vergisi ödeyenler gibi migros bir sürü avm si var kendi mülkü)
    burada BATI LİMAN nın işine yarar....her tüzel kişilik ayrı...ayrı değerlendiriliyor...

Diğerleri zaten yeterince zararda ve geçmiş yıl zararı birikmiş durumda mahsup edilecek... para yokkkk!!!!(bsöke,b.enerji+batıçim,batıbeton)

ytd.
    Saygılar...
    Sayın Cari bey; yeni patron öncelikle bedelli sermaye artırımı yapacak herhalde. Borçları bir şekilde ilerde sorun oluşturmaması için azaltması gerekiyor. Bu şirkette ışık görmese devir işlemi yapmazdı diye düşünüyorum. Sizce bu şirkete yatırım yapılır mı??? Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Sayın Cari bey; yeni patron öncelikle bedelli sermaye artırımı yapacak herhalde. Borçları bir şekilde ilerde sorun oluşturmaması için azaltması gerekiyor. Bu şirkette ışık görmese devir işlemi yapmazdı diye düşünüyorum. Sizce bu şirkete yatırım yapılır mı??? Saygılar.
    Sayın Yak,

1-Birinci öncelik BATISÖKE ....buranın nakit akışı berbat....Borç yapılandırma mı?yaparlar...Para mı koyarlar?%20-25 daha halka arz mı yaparlar?Sermaye mi artırırlar....Hesleri mi satarlar....Şirketleri mi? birleştirirler...Önceli batısöke acil para yada vade uzatımı şart...

2-Hisse deviri daha olmadı?(1,71usd hisse başına)

3-Çok iyi fiyata gitmiş olsa ünal ailesi neden hisseleri satmadı değil mi?(%20 payları var( A+B GRUBU)

4-SANKO bu işin neresinde bunu çözmüş değilim.

5-Yatırım konusuna gelince hisse fiyatları bazen gerçek durumu asla yansıtmıyor....
    Hisse 5-6 TL işlem görürken (12-13 yıldır) birden alıcı ortak değişikliği oluca fiyat 18,50 kadar çıktı...

6-Bu grubun en önemli cevheri (parsel sorgulamadan bakın derim ( BORNOVA-NALDÖKEN)
    kısa vade değerleme yönüne gidilirse....neyin ne olduğunu daha iyi görülür...
    içi boş tabela şirketi değil...değerlendirlerse...değerine değer katacaktır..
    iş bilenin kılıç kuş*****n...

7-kapasite olarak karşılaştırın bir de diğer çimento fabrikaları ile...pazar duru vs...Liman+hes beton tesisileri 2 fabrika...

Her koyun kendi bacağından asılır....Bol kazançlar....

ytd.
    Saygılar....

Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    Sayın Yak,

1-Birinci öncelik BATISÖKE ....buranın nakit akışı berbat....Borç yapılandırma mı?yaparlar...Para mı koyarlar?%20-25 daha halka arz mı yaparlar?Sermaye mi artırırlar....Hesleri mi satarlar....Şirketleri mi? birleştirirler...Önceli batısöke acil para yada vade uzatımı şart...

2-Hisse deviri daha olmadı?(1,71usd hisse başına)

3-Çok iyi fiyata gitmiş olsa ünal ailesi neden hisseleri satmadı değil mi?(%20 payları var( A+B GRUBU)

4-SANKO bu işin neresinde bunu çözmüş değilim.

5-Yatırım konusuna gelince hisse fiyatları bazen gerçek durumu asla yansıtmıyor....
    Hisse 5-6 TL işlem görürken (12-13 yıldır) birden alıcı ortak değişikliği oluca fiyat 18,50 kadar çıktı...

6-Bu grubun en önemli cevheri (parsel sorgulamadan bakın derim ( BORNOVA-NALDÖKEN)
    kısa vade değerleme yönüne gidilirse....neyin ne olduğunu daha iyi görülür...
    içi boş tabela şirketi değil...değerlendirlerse...değerine değer katacaktır..
    iş bilenin kılıç kuş*****n...

7-kapasite olarak karşılaştırın bir de diğer çimento fabrikaları ile...pazar duru vs...Liman+hes beton tesisileri 2 fabrika...

Her koyun kendi bacağından asılır....Bol kazançlar....

ytd.
    Saygılar....
    Teşekkürler sayın Cari.

Endeksin güçlü olduğu zamanlarda neden düşürüyorsun hisssemizi sayın tahtacı. Moralimiz bozuluyor.

5.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Endeksin güçlü olduğu zamanlarda neden düşürüyorsun hisssemizi sayın tahtacı. Moralimiz bozuluyor.
    borsa sabır ve gönül işidir.su akar yolunu bulur.yeniden değerlendirme yapıldığında herşey ortaya çıkacak.bornovadan fabrikayı kaldırıp sökeye taşıyacaktır diye bekliyorum.bornovadaki araziye gyo şirketi kurup proje geliştirebilir.sinpaş uyduruk bir yere gyo kurup 5.5 milyara halka arz ediyor.bu neden yapmasın.ben bu hissede 2-3 yılda sürpriz şeyler bekliyorum. kararım beni bağlar.yatırım tavsiyesi değildir

6. Şirketin patronu belli oldu mu?

Yönetim savaşı var mı ?

Ortaklar arasında uyum var mı?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    borsa sabır ve gönül işidir.su akar yolunu bulur.yeniden değerlendirme yapıldığında herşey ortaya çıkacak.bornovadan fabrikayı kaldırıp sökeye taşıyacaktır diye bekliyorum.bornovadaki araziye gyo şirketi kurup proje geliştirebilir.sinpaş uyduruk bir yere gyo kurup 5.5 milyara halka arz ediyor.bu neden yapmasın.ben bu hissede 2-3 yılda sürpriz şeyler bekliyorum. kararım beni bağlar.yatırım tavsiyesi değildir
    Uyduruk yere mi kurmuş sngyo ? )

8.  Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    Uyduruk yere mi kurmuş sngyo ? )
    ewet uyduruk ne ya?Sinpaşın elindeki mal varlığıyanında bu halka arz ettiği kısım uyduruk bile kalmaz ama 5.5 milyar.hoppalaaaa.sinpaşın toplam değeri 4 milyar etmiyor ama kızılbük 5.5 milyar.bu ancak senin gibi borsanın b sini bilmeyenlerin halka arzda uçuşa daldığı bir hissedir.ne yazık kı bu yatırımcıların yüzde 80 i bilgisiz ve cahil.ondan sonra dabattık diye ağlamalar.batın gidin be acımam

Sayfa 557/594 İlkİlk ... 57457507547555556557558559567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •