Sayfa 588/594 İlkİlk ... 88488538578586587588589590 ... SonSon
Arama sonucu : 4748 madde; 4,697 - 4,704 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,966
     Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    Bilançoyu iyi okuyorsunuz madem ne işiniz var burada....
    SERVET GYO da da yazardi böyle hisse 16 larda iken
    sonra hisse 100 rakamlari devirdi
    doğru yerdeyim daha emin oldum
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

2. özel emir var....32,865,000.-lot al-sat sat-al

3. Batıçim Batı Anadolu
    Çimento Sanayii A.Ş. (Şirket) ortaklarından Batısöke Söke Çimento Sanayii Türk
    A.Ş.'nin sahip olduğu Şirket sermayesinin %4,097'sine tekabül gelen 7.374.633
    TL nominal değerli paylar, 1 TL nominal değerli pay için 29,04 TL fiyatla Batıliman
    Liman İşletmeleri A.Ş.'ye Kurumumuz aracılığıyla (Alıcı / Satıcı Üye) toptan
    alış satış işlemleri kapsamında satılacaktır.

Satılacak 7.374.633 TL nominal
    değerli paylar halihazırda "Borsa'da işlem gören niteliktedir".

Söz konusu işlemde
    beher pay bedeli başvuru tarihi itibarıyla bir önceki haftanın son iş gününden
    geriye doğru başlamak üzere geçmiş 10 iş günü boyunca oluşmuş ağırlıklı
    ortalama fiyatlar alınarak belirlenmiştir.

nihayet aklı başında yönetim geçmiş başa....söyle söyle nihayet laf dinlediler...

yap şimdi birde söke'nin dağlarına rüzgar enerjisi...3,2 milyon metrekare arazide bir yer vardır yapılacak!!!!

ytd.
    Saygılar...
    Son düzenleme : CARİ; 26-08-2022 saat: 17:01.

4. Sırada %30 batı enerjideki %30 payını da GRUP İÇİ yada %100 tamamı başka bir kurumu satış mı var?
    ASIL SONRASI ÖNEMLİ...

ytd.
    Saygılar....

5. Sn. CARİ , şirketi gizliden siz mi yönetiyorsunuz ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. hisseyi sabırla topluyorlar. halka açıklığı iyice düştü aslında. bakmayın dolaşımdaki payın 50 milyon olduğuna. esasen dolaşımda 3 milyon bile pay yoktur. ben bundan bir asuzu tekrarı bekliyorum. yeterki şu 3,2 milyon metrekare arsa ile ilgili bir haber paylaşsınlar. Kesinlikle YTD.

7.  Alıntı Originally Posted by kotancı Yazıyı Oku
    hisseyi sabırla topluyorlar. halka açıklığı iyice düştü aslında. bakmayın dolaşımdaki payın 50 milyon olduğuna. esasen dolaşımda 3 milyon bile pay yoktur. ben bundan bir asuzu tekrarı bekliyorum. yeterki şu 3,2 milyon metrekare arsa ile ilgili bir haber paylaşsınlar. Kesinlikle YTD.
    3,2 milyon metre kare arazi söke arazisi...RÜZGARI arkalarına alırlar mı buralarda....RÜZGAR EENERJİ babında...söyledim...
    BORNOVA daki ARSA zaten...CEVHER...

HES' ler de bu yönetimin şansına....

YTD.
    Saygılar...

8.  Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    Sırada %30 batı enerjideki %30 payını da GRUP İÇİ yada %100 tamamı başka bir kurumu satış mı var?
    ASIL SONRASI ÖNEMLİ...

ytd.
    Saygılar....
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1062222
    Şirketimiz bugün; bağlı ortaklığımız Batısöke Söke Çimento Sanayii T.A.Ş.nin aktifinde bulundurduğu, Bağlı ortaklığımız Batıçim Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ye ait sermayesinin yaklaşık % 30,02'sine tekabül eden ve toplamda 36.025 adet nama yazılı payın tamamının tarafımıza tüm hak ve yükümlülükleri ile beraber devri ("İşlem") amacıyla bir pay devir sözleşmesi ("Pay Devir Sözleşmesi") imzalamıştır.

Pay devir bedeli olarak 8.697.000 USD ( Sekiz Milyon altı yüz doksan yedi bin Amerikan Doları)'nin devrin tamamlandığı tarihteki TCMB Döviz Alış Kuru karşılığı bedeli kararlaştırılmıştır.

Pay Devir Sözleşmesi'ne konu paylar, Devre Konu Şirket'in AKBANK T.A.Ş. ile yaptığı kredi sözleşmesi ve şirketimiz ile yapmış olduğu pay rehni sözleşmeleri nedeni ile AKBANK T.A.Ş. lehine rehinli olup, pay devir işlemlerinin, AKBANK T.A.Ş â€˜nin devre izin vermesi şartıyla 30.09.2022 tarihine kadar devrin tamamlanması planlanmaktadır.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-23.3.Sayılı Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği hükümleri çerçevesinde yapılan değerlendirme sonucunda Tebliğ'in 6.maddesinin 1.fıkrasında düzenlenen önemlilik ölçütlerinin sağlanmadığı dikkate alınarak, bu satış işleminin işbu açıklama tarihi itibariyle sermaye piyasası mevzuatında tanımlanan önemli nitelikte işlem kabul edilmeyeceği, satılacak varlıkların değerinin şirketimiz toplam aktifine, gelirine ve şirket değerine oranının %75'in altında olduğu ve paydaşlar nezdinde ayrılma hakkının doğmayacağı tespit edilmiştir.

Konu ile ilgili gelişmeler ayrıca kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Saygılarımızla.

Günaydın, Bunlar olması gerekenler...olağan üstü bir durum değil ama önemli kazançları var...
    1. hareket ev bu 2 hareketin vergisel anlamada (VUK açısından )önemli kazançları var.
    Sökenin geçmiş karları kullanılması sağlanacaktır.(bu yıl söke umarın VUK açısından karla kapar tabi kur çok daha fazla gider mi? bilemeyiz.Bu satıştan ciddi kar yazacaktır.)
    Liman uygun kredi kullanarak faiz gideri yazacaktı.(hisse devri işinden) kurumlar vergisi ödemesi azalacaktır.
    Batçim kar yazıyorsa VUK açısından oda kredi kullanımı ile faiz giderini gider yazacaktır.
    SÖKE bu şartlarda yaşaması mümkün değildi.kredi yenilemek yüksek maliyet...kısa vade sürdürülebilirlikten çıkalı çok olmuştu.

Yeni Yönetime Başarılar....Hedefinin ne olduğunu biz görebiliyoruz....O da bizde kalsın...

Gelsin sıradaki....

*SÖKE OSB arsa satışı ve HES lerin çok kar yazması da yönetimin şansına...

ytd.
    Saygılar...

Sayfa 588/594 İlkİlk ... 88488538578586587588589590 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •