Batı Çim 'in Borsa vodviline çıktığı günden beri çizdiği $ cinsi fiyat grafiği.

Fiyatı ve $ değeri kırılım günleri ve önemli zamanlar için şöyle..

Arz tarihindeki fiyatı (düzeltilmiş ve bugünkü $ fiyatına denk gelen ile) 3,15 tl
Gördüğü en yüksek fiyat (düzeltilmiş ve bugünkü $ fiyatına denk gelen ile) 19,81 tl
Gördüğü en düşük fiyat (düzeltilmiş ve bugünkü $ fiyatına denk gelen ile) 1,09 tl
Bugün 1.50 tl

Bizim halkımızın en büyük sorunu, değer yargısından uzak oluşu..

Zaten ülkenin içinde bulunduğu durum bunu çok güzel anlatıyor.

Bu arkadaşın yazdıkları, Zengin, Fakir, Okumuş, Cahil, İdareci,Yatırımcı... hemen herkesin genel halini anlatıyor.

Şirket yönetimlerinin doğru planlama ve öngörülere ;dolayısıyla gelecekteki olası koşullarla ilgili etkin önlemlere sahip olduklarını peşinen kabul eden bir daha düşünsün bence.30 yılda gördüklerim ilk önceleri beni şaşırtıyordu ve hatta böylesine basiretsizlik ancak kasıtlı olur diyordum..Bir plan dahilinde kasten veya çoğunlukla zamanlama ve planlamadaki öngörüsüzlükten kaynaklı, göstere göstere teknik nakavta götürülen pek çok şirket gördüm.Bu yıl dolar 7/7.5 tl,faiz 30/35 puan üstüne kalıcı olarak otursun ve resesyon devam ediyor olsun,vurgun yemiş şirket neymiş anlarsınız.Bazıları destekle hayata dönebilse de, bir kısmı da zombi ye dönüşecektir.
Tahminlerine katılmak istemiyorum , çünkü çok acıtıcı, ama o kadar da olası..

Yine de halkımızın, sağ duyusunun, son noktada devreye girip bu zor günleri atlatacağımıza inanıyorum.

Kimseyi etkilemek ve yanlış yönlendirmemek adına..

hiç bir yatırım tavsiyemizin olmadığını özellikle belirtirim.