Sayfa 186/594 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon
Arama sonucu : 4749 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by ugur.yuzgec Yazıyı Oku
    Bsokeden de alınıyor cimento klinker vb., ancak ihracatta ne kadar alınıyor bilgim yok.
    Bsoke'de yeşim hanım ihracatın btcim üzerinden yapıldığını söylemişti.
    6 aylık bsoke'de yazan ihracat acaba yanlışlıkla mı yazıldı anlayamadım

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Baticim ve Bati Soke gelir tablolarina bakinca ressam birinde tamamen parlak renkler kullanarak comertligini gostermis digerinde ise parlaklik ayarini dusurmek icin guzel kalemler secmis.😁

2.  Alıntı Originally Posted by moonglow61 Yazıyı Oku
    Baticim ve Bati Soke gelir tablolarina bakinca ressam birinde tamamen parlak renkler kullanarak comertligini gostermis digerinde ise parlaklik ayarini dusurmek icin guzel kalemler secmis.
    Katılıyorum size.
    Benzetme bir harika bu arada

Alıntı Originally Posted by ugur.yuzgec Yazıyı Oku
    Bsokeden de alınıyor cimento klinker vb., ancak ihracatta ne kadar alınıyor bilgim yok.
    Bsoke'de yeşim hanım ihracatın btcim üzerinden yapıldığını söylemişti.
    6 aylık bsoke'de yazan ihracat acaba yanlışlıkla mı yazıldı anlayamadım

Matruşka hesabı.
    Aynı malı iki şirketten geçirmiş olabilirler mi?
    B.sökeden Batı çime fatura kesip Batı çimden de ihracat faturası kesilmiş olabilir mi?
    Burada konuşulan ihracatın trenle Batı söke den taşınıp batı limandan yapıldığı idi.(yanlış mı hatırlıyorum?)

YTD

4. Boşverin fiktif falan da gecen 9 aylık bilançodan sonraki günler hisse iyi artmış. Şimdi me olur acaba? Satış kar çok iyi değil mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Kkk1976 Yazıyı Oku
    Boşverin fiktif falan da gecen 9 aylık bilançodan sonraki günler hisse iyi artmış. Şimdi ne olur acaba? Satış kar çok iyi değil mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Biz boş veririzde sn TARMAN ve B.SÖKE yatırımcıları ne eder bilemeyiz?

YTD

6. Batıçim in FAVOK marjı %32 olmuş (önceki %26)
    *** ihracat ın etkisi görülüyor

Batısöke.nin FAVOK marjı % %21 olmuş (önceki %4)
    *** Yeni yatırımlar, enerji maliyenini azaltacak denmişti

Bilgi seans içinde gelmiş olsa idi.
    Batıcim TAVAN yapardı bence
    Batısöke AYNEN yerine kalırdı.

Vergi dairesine bildirilen bilanço, gerçekleri tam olarak yansıtmıyor. Ancak yine de bu bilançoda da görülen en olumlu gelişme bariz bir şekilde üretim maliyetlerinin düşmüş olması. Kurda yeni bir hareketlilik olmaz ve faizlerde düşüş olursa bu durum karlılığı ciddi artıracaktır.

Gerçekleri tam yansıtmıyor derken, şirketin döviz ve banka borçlarını bilmesem ihracattan kaynaklanan kambiyo karına inanacağım. Şirket ihracattan dolayı, artan kurlardan kar etmiş gibi sanki. 120 milyon eur ve 30 milyon usd yabancı para pozisyon açığından zarar etmemiş görünüyor. Son 3 aydaki kur düşüşü 9 aylıkta gördüğümüz kur zararını düşürecek ama yok etmeyecek. Bu yüzden daha net görüş için spk bilançosuna bakmak gerek.

Sevgili yöneticilerimiz 40 milyon USD yeni ihracat bağlantısı yapmamış mıydı? 2017 yılında 20 milyon usd civarı ihracat yapan şirket geçen sene 30 milyon usd ihracat yapmış. Fark 10 milyon usd. 30 milyonluk bağlantı koptu mu acaba?

SPK bilançoda görülen İşletme sermayesinin negatif olmasından dolayı finansman giderleri yüksek. Bu yükselen karlılık ile birkaç yıl içinde durum düzelebilir. Ama bu sene iç talebin düşmesi ve beyan edilen ihracat rakamlarının görülememesi de düşündürücü.

Bsökeye bedelliden dolayı sürekli para aktarılıyor. Bunun da kredi faizlerinin yüksekliğinden dolayı maliyeti yüksek. Şirketin nakde ihtiyacı var ve bunun en iyi yolu da banka kredisi değil bedelli artırım. Ama yaparlar mı?

Küçük yatırımcılara tavsiyem; Bu şirket eskiden de ucuzdu şimdi daha da ucuz. Ancak hisse baskı altında. 10 yıl önce alan da 5 yıl önce alan da 2 yıl önce alan da hala yükselecek diye bekliyor. Al-sat , sat-al yapmadan bekleyen müthiş zararda. Bunu gözönünde bulundursun. Elbet bir gün gidecek ama o gün ne zaman belli değil. Bu forumda yazan ve bunu bilen birkaç kişi vardır diye düşünüyorum.

Şahsi görüşlerimdir yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
     Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    En kotununun geride kaldigini dusunuyorum.Bence 2019 ve sonrasina odaklanma zamani. Daha oncede belirttigim gerekcelerden dolayi bu fiyatlar belkide yilin son firsati olabilir.,hissede pozisyon almanin dusunulmesi gereken yerdeyiz.Trade eden arkadaslarada tavsiyem asagi yonlu fiyat beklentilerini iyilestirmeleri yonunde.Aksi takdirde mal kaptirma ihtimallerini yuksek goruyorum.Urunlere gelen zamlar,hes lerdeki doluluk orani,doviz kurundaki iyilesme.Bunlarin hepsi guclu sinyaller.Borsa bu, her turlu surpriz yasanabilir fakat bu veriler isiginda pozisyon almamak,beklentileri yukari yonlu revize etmemek bence hata olur.Kalin saglicakla.Y.T.D
    3-5 kazanmak icin tahtada firtina estiren,calkanti yaratan,hisseye donme dolap muamelesi yaptiran trader arkadaslar.Yaptiklariniza degdimi gorecegiz simdi.Ulkemiz borsasini kumarhaneye cevirip,yatirimci ilgisini adeta sifirladiniz.Borsa ya olan ilgisizligin en onemli sebeplerinden birisiniz .Yaptiklariniz islemler sonucu kazansaniz yine bir nebze olur verecegim.Sonucta aldiklarinizi fazlasiyla veriyor vede vermeye mahkumsunuz.Bu bilancodan sonra da isterseniz bu fiyatlardan verin.Mal sizin satmakta ozgursunuz.y.t.d
    NOT: Sozlerim zararini cikartmak icin sat-al yapanlara degil.

Sayfa 186/594 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •