Sayfa 495/594 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545 ... SonSon
Arama sonucu : 4748 madde; 3,953 - 3,960 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

1. Dijitalleşsen ne olur ortada kar yok.....
    Sıfır son model çimento fabrikası kurdun da ne oldu????
    kar var mı ????
    Hükümete takla atmayın hemen anlaşılıyor.
    Geçen hisse geri alımda ne yaptığınız orta da,
    Bakan Albayrak ne diyor. Hisse geri alım için şirketler için fırsat.
    Hani bir hareket göremiyoruz.
    Sağlıcakla...
    ytd.
    Saygılar

2. Biri ve birileri bizi bu kötü yönetimden ne zaman kurtaracak resmen şirketi batırıyorlar.

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Ne kadar ciddiyetsiz bir şirket bir yıldır yok sökeyi yok limanı satıyoruz.

Hani ne oldu söylede bizde bilelim. Orda burda boş boş konuşmayla olmuyor bu işler.

Bari KAP'a bir açıklama gönderin. Biz elimize yüzümüze bulaştırdık.

Bu kadar mı ciddiyetten uzak olunur.

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Kurulustan konuya ılıskın yapılan basın acıklaması asagıda bulunuyor:

Turkıye ımsad, yapı sektoru ve ekonomı cevrelerı tarafından dıkkatle ızlenen aylık sektor raporunu acıkladı. ‘turkıye ımsad mart 2020 sektor raporu’na gore yenı yıla hızlı bır baslangıc yapan ınsaat malzemelerı sanayı uretımı, 2020 yılı ocak ayında 2019 yılı ocak ayına gore yuzde 9,3 arttı. Boylece 15 aydır gerıleyen sanayı uretımı yenıden ılk kez ocak ayında arttı. Koronavırus salgını etkılerının mart ayı verılerınde ortaya cıkması beklenıyor.

ınsaat malzemesı sektorunun catı kurulusu turkıye ınsaat malzemesı sanayıcılerı dernegı (turkıye ımsad) tarafından hazırlanan ‘mart 2020 sektor raporu’nda su tespıtler yer aldı: ınsaat sektoru 2018 ve 2019 yıllarındakı fınansal dalgalanmalar ve malı soklardan en cok etkılenen sektor oldu. Bu nedenle genel ekonomının 2019 yılında yuzde 0,9 buyumesıne karsın ınsaat sektoru yuzde 8,6 kuculdu. Kendı ıc dınamıklerınden kaynaklanan sorunlar nedenıyle, ekonomıdekı genel ıyılesme ınsaat sektorune yansımadı. ınsaat sektorunde yenıden buyumenın sektorun ıc dınamıklerınden kaynaklanan sorunların cozumu ıle mumkun oldugu goruldu.

2020, ınsaat sektoru ıcın yenı bır kuculme yılı olabılır
    2020 yılının ılk ceyrek donemınde ınsaat sektorunun faalıyetlerınde toparlanma egılımı ve talepte ıyılesme gorulmeye baslandı. Fınansman tarafında da kosullarda ıyılesmeler goruldu. Ancak koronavırus etkısı bu gorecelı ıyılesmeye ara verdı. ınsaat sektoru ve faalıyetlerı de koronavırus salgınından olumsuz etkılendı. Bu nedenle ıyılesmenın henuz cok basında olan ve kırılganlıgını koruyan ınsaat sektoru 2020 yılında da kuculme ıle karsı karsıya kalabılır. Koronavırus salgını ıle mucadele kapsamında turkıye’de bırcok ıktısadı faalıyete gecıcı olarak ara verıldı. ınsaat sektoru faalıyetlerı ıse henuz bu kapsamın dısında kalıyor. ınsaat sektoru faalıyetlerı devam edıyor. Ancak ınsaat fırmaları ve muteahhıtler onlem amacıyla ıslerını yavaslatıyor veya bazı projelerınde ıslere gecıcı olarak ara verıyor. Koronavırus salgınının ulastıgı boyut, ınsaat faalıyetlerını de artan oranda etkılemeye baslıyor.
    ınsaat, destelenecek sektorler arasında yer aldı
    koronavırus salgını nedenıyle ekonomıde bırcok destek paketı ve onlemı acıklanıyor. Bu onlemlerden bır tanesı de nısan-hazıran donemıne ılıskın sgk prımı, muhtasar ve kdv odemelerının 6 ay ertelenmesı oldu. ınsaat sektoru de bu secılmıs sektorler ıcınde yer aldı. Buna gore bına projelerının gelıstırılmesı, ıkamet amaclı bınalar ıle ıkamet amaclı olmayan bınaların ınsaatı, bınaların yenıden duzenlenmesı ve yenılenmesı faalıyetlerı, yıkım ıslerı, ısıtma, havalandırma, sogutma ve ıklımlendırme sıstemlerının kurulumu, bınaların ıc ve dıs boyama ıslerı, duvar ve yer kaplama gıbı bına ınsaatı ıle ozel ınsaat faalıyetlerı yuruten tum fırmalar bu destek kapsamına alındı.
    ınsaat malzemelerı sanayısı, vergı destegı kapsamında yer almadı
    ınsaat sektoru, koronavırus salgınından en cok etkılenen sektorlerden bırı olarak degerlendırılıyor. Bu olumsuz etkılenmenın ınsaat malzemelerı sanayısıne de yansıması beklenıyor. ınsaat malzemelerının perakende satısını gerceklestıren fırmalar destek kapsamı ıcınde yer alıyor. Nıtekım perakende satıs yapan fırmaların bır bolumu zorunlu olarak zaten kapatma kararı kapsamında. Perakende satıslardakı bu yavaslamanın da ınsaat malzemelerı sanayı uretımını ve fırmalarını olumsuz etkılemesı beklenıyor. Dogal tas ve mermer, demır-celık, alumınyum, mutfak ve banyo mobılyaları harıc ınsaat malzemelerı sanayısı vergı destegı kapsamında yer almadı.

ınsaat malzemelerı sanayı uretımı ocak ayında yuzde 9,3 arttı
    ınsaat malzemelerı sanayı uretımı 2020 yılına hızlı bır baslangıc yaptı. Uretım, 2020 yılı ocak ayında 2019 yılı ocak ayına gore yuzde 9,3 arttı. Boylece 15 aydır gerıleyen sanayı uretımı yenıden ılk kez ocak ayında arttı. 2018 ve ozellıkle 2019 yılındakı daralmanın ardından yasanan uretım artısında ıc pazardakı hareketlenme ıle ıhracattakı mıktar artısı belırleyıcı oldu. Ayrıca kuvvetlı bır baz etkısı de yasandı.
    Ocak ayında 22 alt sektorun 15’ınde uretım bır oncekı yılın ocak ayına gore yukseldı. 6 sektorde ıse uretım gerıledı. Ocak ayında hazır beton uretımı gecen yılın aynı ayına gore degısmedı. Ocak ayında uretımde en yuksek artıs yasanan ılk bes sektor sunlar oldu bırlestırılmıs parke ve yer dosemelerı, seramık kaplama malzemelerı, duz cam ve yalıtım camları, ınsaat boya ve vernıklerı ıle cımento.

2020 yılı ocak ayında uretımınde gerıleme yasanan alt sektorler ıse cımento ve betondan esyalar, metalden kapı ve pencereler, plastık ınsaat malzemelerı, ahsap ınsaat malzemelerı, tugla ve kıremıt ıle ıslenmıs taslar oldu. ınsaat malzemelerı sanayısı uretımde yenı yıla hızlı bır baslangıc yaptı ancak alt sektorler ıtıbarıyla uretım performansı oldukca farklılık gosterdı. Bu nedenle uretımde dengelı ve genele yayılan bır buyumenın basladıgını soylemek ıcın henuz erken oldugu goruldu.

2020 yılı ocak ayında ıhracat yuzde 10,2 arttı
    ınsaat malzemelerı ıhracatı yenı yıla ıkı hanelı artıs ıle basladı. 2020 yılının ocak ayında ınsaat malzemelerı ıhracatı, gecen yılın ocak ayına gore yuzde 10,2 arttı ve 1,76 mılyar dolar sevıyesınde gerceklestı. 2020 yılı ocak ayında, aylık ıhracat artısı hızlandı. Boylece yenı yıla ıhracatta hızlı bır baslangıc yapıldı. Yenı yıla gırerken tıcaret savaslarının hafıflemesı ıle brexıt belırsızlıgının ortadan kalkması dunya tıcaretıne ve ıhracata umıt verdı. Ancak ocak ayı ıhracatında koronavırus salgınının etkılerı henuz gorulmedı. Salgın etkılerının subat ayında baslayarak mart ayı ıhracat verılerınde onemlı olcude ortaya cıkması beklenıyor.

ınsaat sektoru guven endeksı mart ayında 6,6 puan yukseldı
    ınsaat sektoru guven endeksı 2020 yılına cok onemlı bır artıs ıle baslamıs, sektorun guven endeksı yenı yılın ılk ayında 15,6 puan bırden artmıs, subat ayında 0,1 puanlık bır dusus yasamıstı. Mart ayında ıse ınsaat sektoru guven endeksı 6,6 puan ıle yıne onemlı bır artıs gosterdı. ınsaat sektoru yılın ılk ceyrek donemınde guven artısı ıle moral buldu. Koronavırus salgını etkılerının henuz guvene yansımadıgı da goruldu.

Mevcut ınsaat ıslerı sevıyesı mart ayında 3,8 puan arttı
    mevsımsellık ıle ınsaat ıslerının yavasladıgı ocak ayında mevcut ınsaat ıslerı buyuk olcude korunmus, subat ayında da mevcut ınsaat ıslerı 5 puan bırden artmıstı. Mart ayında ıse mevcut ınsaat ıslerı sevıyesı 3,8 puan daha yukseldı. Yenı alınan sıparısler mevcut ıslerı desteklemeye basladı. Ekonomıdekı toparlanma da ınsaat sektorundekı ıslere gecıkmelı olarak olu

5. Ne oldugu ya da olacagi ile ilgili bilgisi olan var mi...

6. KISSADAN HİSSE!

TANRI BENİ KORUR!

Kilisenin Papazı pazar ayininde vaaz vermektedir. Birden kapı açılır, köylünün biri dalar içeriye ve bağırır; “Irmak taştı. Köyü su bastı. Sel buraya doğru geliyor!â€
    Bunun üzerine herkes ayini yarıda bırakıp dışarı fırlar, can pazarı. Papaz ise yerinden kıpırdamaz! Kaçanlardan biri Papaz’ı uyarır;
    “Papaz efendi, hadi gelsene!â€
    Papaz Tanrı’nın kendisini koruyacağından emindir. Kiliseden çıkmaz. Bir müddet sonra sel kiliseye ulaşır. Gelen sular içeriye girer ve Papazın beline kadar çıkar. Papaz çan kulesinin birinci katına tırmanır. O sırada, kiliseye doğru gelen bir tekne görülür. Gelen tekne kiliseye yanaşır. Gelenler işaret ederler ama nafile. Papaz eliyle gidin der!
    “İstemez. Tanrı beni korur!†der.
    Bu arada sular yükselmeye devam eder. Sular yükseldikçe Papaz çan kulesine tırmanmaktadır. Kiliseye bir tekne daha yanaşır. Teknedekiler tekrar ısrar ederler;
    “Atla!â€
    Papaz, kurtarılacağından emin olduğu için tekrarlar;
    “Gidin, Tanrı Beni Korur!†der.
    Papaz, kilisede tam boğulmak üzereyken bir helikopter gönderirler, ip merdiveni aşağıya sallarlar. Papaz oralı bile olmaz!
    “İstemem, Tanrı beni kurtarır!†der.
    Gelen yardımı bir kez daha reddeder. Ama olan olmuştur. Sonunda sular iyice yükselir. Çan kulesini de aşar ve Papaz boğulur!
    Hayatını kaybeden Papaz’ı ahretin kapısında Melekler karşılar;
    “Hoş geldiniz, buyurun!â€
    Papaz’ın yüzü asıktır;
    “Şimdi siz beni Cennet’e davet edeceksiniz ama üzgün ve kızgınım. Cennette hiç gözüm yok!
    Melekler Papaza sorarlar;
    “Hayrola, ne oldu?â€
    “Yüce Tanrı’ya biraz kırgınım. Hep O’na dua ettim. İbadetimi hiç aksatmadım. Beni her türlü felaketten kurtaracağına emindim. Halimi görüyorsunuz. Beni sulara teslim etti. Boğuldum! Bu bana yapılır mı?â€
    O sırada yukarıdan Tanrı’nın sesi gelir;
    “O aptala iki tekne, bir helikopter gönderdik, kurtarmak için. Başka ne yapacaktık! Böyle geri zekâlı birinin benim katımda yeri yoktur!â€

“KISSADAN, HİSSE!â€

...Kim?
    Tamam da, ben ne yapayım?

Yukarıda ki hikayenin kahramanlarını biliyorsunuz değil mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,205
    Ayıp be,4 beklerken 3.16 birden,neyse zaten 2.80'e kadar toplayıcıyız,çoğu hisseler pirim yaptı düştü,bu ne halt yaptı,hergün oyalanma taktiği,kıramadı 3.50'yi,devamlı 40 ineklemesi yaptı,oda yetmedi 30-29 takıntısı,bugün ise 3.16 denemesi,neyse asabım bozuluyor,normal zirvesi 6,0radan %80 aşağıda,beklemeye dvam.

8. ...............

Sayfa 495/594 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •