Sayfa 315/594 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365415 ... SonSon
Arama sonucu : 4748 madde; 2,513 - 2,520 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by Badi Yazıyı Oku
    Perşembenin gelişi,çarşambadan bellidir.Hiç kimse kendini avutmasın.Tohum aynı,tarla aynı,çıkacak mahsulde mutlaka aynı olacaktır.ytd.
    02.05.2019 tarihinde sökenin blançosu geldiğinde umut tacirlerine ithafen paylaşmışım.şimdiye kadar hangi söylediğim tutmadı ki? Ytd.

2.  Alıntı Originally Posted by kırmızı Yazıyı Oku
    ülkenin özeti bu şirket yönetimi ile ne kadar paralel
    Hiç alakası yok.ülke ekonomisi ve inşaat sektörü zirvedeykende bu yöneticiler bu şekilde berbat yönetiyorlardı.şimdi arkalarındaki yırtığın yama tutmadığı ayan beyan açığa çıktı.
    Ha unutmadan Gedikten satan kim diye çemkirenler var ya neden sattıkları da ortaya çıtı.neymiş hedef saptırıp sağa sola saldırmanın alemi yokmuş.ytd.

3. Kısa bir değerlendirme...
    3 aylık dönemlerdeki kritik satış eşiği bir türlü 250 milyon TL nin üzerine çıkamıyor...
    Buna karşılık maliyetlerde % 70 e varan artış görülüyor.. Dolayısıyla % 44 lerdeki brüt kar marjı, % 15 lere gerilemiş...
    Nakit ve benzerlerindeki artış zannımca, BSOKE de %50 oranında yapılacağını tahmin ettiğim 200 milyon TL lık bedelli sermaye artışında BTCIM e isbet edecek miktarı karşılamak amaçlı diye düşünüyorum...

4. Bu şirket özsermayesini yaralamadan borçlarını öder bunu yıl sonunda görürsünüz. Heleki uzun vadede çok rahat öder. Çok karamsar yazılar yazarak speğe yardım edenler vebaldedir. Nibaşdandamı kötü bu şirket. Ytd.

5.  Alıntı Originally Posted by tekin71 Yazıyı Oku
    Bu şirket özsermayesini yaralamadan borçlarını öder bunu yıl sonunda görürsünüz. Heleki uzun vadede çok rahat öder. Çok karamsar yazılar yazarak speğe yardım edenler vebaldedir. Nibaşdandamı kötü bu şirket. Ytd.
    O konuda şahsen bir kuşkum yok...
    Sorun şirket yönetiminin hisse fiyatlarının yerlerde sürünmesine duyarsız kalmalarında...

6.  Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    Kısa bir değerlendirme...
    3 aylık dönemlerdeki kritik satış eşiği bir türlü 250 milyon TL nin üzerine çıkamıyor...
    Buna karşılık maliyetlerde % 70 e varan artış görülüyor.. Dolayısıyla % 44 lerdeki brüt kar marjı, % 15 lere gerilemiş...
    Nakit ve benzerlerindeki artış zannımca, BSOKE de %50 oranında yapılacağını tahmin ettiğim 200 milyon TL lık bedelli sermaye artışında BTCIM e isbet edecek miktarı karşılamak amaçlı diye düşünüyorum...
    sayın mterkan bey,bedelli sermaye artışı BTCIM de bekliyormusunuz !

7. Dar bir zaman aralığında derledim.
    Hata olmamasına dikkat etmekle beraber , kontrol edilmesi uygundur.

Özetle:

Borsa' daki çimentolar, krize rağmen

1-Özkaynaklarını % 3 oranında artırmışlardır. (Çok iyi)

2-Ortalama Borçları ise % 18 civarında artmıştır. (Dövize rağmen)

3- % 100 ün üzerinde Karlılık düşüşü vardır. (Düşük kar oranı)

4-Hasılat kaybı ise ort. % 13 civarındadır (Çok iyi- Düşük fiyat nedeni ile olabilir)

5- Ortalama Borsa fiyatları 1 sene de % 18 kayıpta..

6-Limanlardan uzak Fabrikaların hasıla kaybı nettir.

Tebarüz eden ler , ADANA, BURSA, CIMSA (Cemtas olayı ile Bursa, Satış olayı ile Adana)

BATI ve SÖKE , büyük yatırım ve borçlarına rağmen, ortalamalardan çok fazla uzaklaşmamıştır.

Bilhassa Batı daki FİYAT düşüşü bu tabloda desteklenmiyor. AKCANSA ile esdeğer yönetiliyor.

Borç yükü azalan,Varlığını artıran BURSA en basarılı olarak lanse edilebilir.

Tüm bu çıkarımlar, tamamen şahsıma ait olup, ilaveler ve düzeltmelere açıktır.

Lütfen Yatırım tavsiyesi olarak almayınız..

Sayfa 315/594 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365415 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •