Sayfa 478/534 İlkİlk ... 378428468476477478479480488528 ... SonSon
Arama sonucu : 4270 madde; 3,817 - 3,824 arası.

Konu: Xu30 ve xu100 Hisseler ve Endeks

1.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Biri grafik mi dedi?
    euro cinsi aylık logaritmik XU30 grafiği. (full hissedeyim)

Eline sağlık. Bu seviyelerden almayacaz da nerden alacaz değil mi? Bol kazançlar.

USDTRY - SAATLIK -

5.95 kirilimi cok sert olmus. O yuzden en onemli direnc burasi diyebiliriz.

Simdi ise 5.85 direncini surekli yokluyor ama bu kez dusus sert olmadigi icin PULLBACK sansi var.

Su gordunuz saks mavisi guzel ortalama ise 6.00 dan geciyor. Burasi psikolojik seviye

Alim icinse en uygun seviye olarak 5.70 - 5.75 arasi duruyor.

[IMG][/IMG]

XU100 - 240 MINS -

Bence yukselis bu kadardi. Pzt gunu boga tuzagi bekliyorum.

Bu noktadan 3 tane direnc geciyor. Eger gecerse bu ralli bir bu kadar daha devam edebilir.

[IMG][/IMG]

XU100 - HAFTALIK - (LOG)

Burada yukarida ki paylasimi destekleyici bir goruntu var.

[IMG][/IMG]

5. 87000 e düzeltme ihtimali bugün itibariyle ortadan kalktı. Şimdi 95xxx ara direnç olmak üzere 105xxx e gidip 87000 lere kadar düşeceğini tahmin ediyorum ben.

Alıntı Originally Posted by hpy Yazıyı Oku
    87000 e düzeltme ihtimali bugün itibariyle ortadan kalktı. Şimdi 95xxx ara direnç olmak üzere 105xxx e gidip 87000 lere kadar düşeceğini tahmin ediyorum ben.
    Merhaba Dostum,
    Grafikleri ve sayımları tekrar inceledim.
    Sonuç olarak sadece şunları söyleyebilirim.

1) Bu endeksin 83535 altına inmeden tekrar 105xxx leri görmesi bana göre imkansız.
    2) Sayımlardan bir tanesi çöktü, ama ana sayım hala geçerli, ve bu sayıma göre endeksin, 83535 altına inmeden 95029 (daha önce yanlışlıkla 95192 yazmışım) üzerine çıkması benim için anormal bir sürpriz olur ve yazmayı bırakırım. Yanlış anlaşılmasın, ego nedeniyle değil, sadece grafiklere mantıkla değil duygu ile bakıyorum diye düşünüp, okuyanların etkilenip hata yapmaması için.
    3) Kanallları çizerek baktığımızda bu hareket yine bir tepki (Sn alenichev'in belirttiği gibi) bir pull-back hareketi sadece.
    4) Bu tepki hareketi son demlerini yaşıyor bana göre. Normal şartlarda bu seviyelerden veya 92000 e ulaşamadan, en büyük savrulmayı yapsa bile 95029 a ulaşamadan yeni dibe gitmesini bekliyorum. 95092 yukarı kırılırsa forumda tek satır yazmam, yazmamam gerekir.

Bol kazançlar diliyorum.

Bu çizimi daha önce göndermiştim. Sadece kırmızı çizgiyi ve 95029 sınırını ekledim.
    Son düzenleme : JAS; 01-06-2019 saat: 15:37.

7.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Merhaba Dostum,
    Grafikleri ve sayımları tekrar inceledim.
    Sonuç olarak sadece şunları söyleyebilirim.

1) Bu endeksin 83535 altına inmeden tekrar 105xxx leri görmesi bana göre imkansız.
    2) Sayımlardan bir tanesi çöktü, ama ana sayım hala geçerli, ve bu sayıma göre endeksin, 83535 altına inmeden 95029 (daha önce yanlışlıkla 95192 yazmışım) üzerine çıkması benim için anormal bir sürpriz olur ve yazmayı bırakırım. Yanlış anlaşılmasın, ego nedeniyle değil, sadece grafiklere mantıkla değil duygu ile bakıyorum diye düşünüp, okuyanların etkilenip hata yapmaması için.
    3) Kanallları çizerek baktığımızda bu hareket yine bir tepki (Sn alenichev'in belirttiği gibi) bir pull-back hareketi sadece.
    4) Bu tepki hareketi son demlerini yaşıyor bana göre. Normal şartlarda bu seviyelerden veya 92000 e ulaşamadan, en büyük savrulmayı yapsa bile 95029 a ulaşamadan yeni dibe gitmesini bekliyorum. 95092 yukarı kırılırsa forumda tek satır yazmam, yazmamam gerekir.

Bol kazançlar diliyorum.

Bu çizimi daha önce göndermiştim. Sadece kırmızı çizgiyi ve 95029 sınırını ekledim.
    Sevgli dostum JAS,
    Ne demek yazmam, yanılmak var bu işte...
    Yanılmayan var mı?...
    Sizler tecrübeli birikimli insanlarsınız...
    Tecrübelere dayanılarak yapılan öngörüler...
    Tutar tutmaz.. Önceki değişkenleri kullanırken yeni değişkenleri kaçırmak yanılgıya götürebilir...
    Çoğu zaman bu verileri kullanırken, bazı deiğişkenler gözden kaçabilir...
    Ben de kendi açımdan aleniçev kardeşimin öngörüsünü destekleyen YAN BİLGİLERİ, görüşlerimi özelden yazdım kendisine...
    Bağlayıcı fikirlerde bulunmanızı doğru bulmadım...
    Kolaylıklar diliyorum sizlere...
    Son düzenleme : EMEKDAR; 01-06-2019 saat: 17:08.
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

Alıntı Originally Posted by EMEKDAR Yazıyı Oku
    Sevgli dostum JAS,
    Ne demek yazmam, yanılmak var bu işte...
    Yanılmayan var mı?...
    Sizler tecrübeli birikimli insanlarsınız...
    Tecrübelere dayanılarak yapılan öngörüler...
    Tutar tutmaz.. Önceki değişkenleri kullanırken yeni değişkenleri kaçırmak yanılgıya götürebilir...
    Çoğu zaman bu verileri kullanırken, bazı deiğişkenler gözden kaçabilir...
    Ben de kendi açımdan aleniçev kardeşimin öngörüsünü destekleyen YAN BİLGİLERİ, görüşlerimi özelden yazdım kendisine...
    Bağlayıcı fikirlerde bulunmanızı doğru bulmadım...
    Kolaylıklar diliyorum sizlere...
    Çok teşekkürler Sv Dostum.
    Yazmam derken şunu düşünüyorum.
    Milyarda bir olasılık dediğim bir durum gerçekleşirse (83535 altına inmeden 95029 üstü), ya da imkansız dediğim bir durum (83535 altına inmeden 100652 üzeri) bir yerde çok çok ciddi bir hata yapıyorum demektir. Bir kişi bile bundan etkilense kendimi sorumlu hissederim. Kenara çekilip ciddi bir durum değerlendirmesi yapmam gerekir, kendimin ve başkalarının zarar görmemesi için.

Sayfa 478/534 İlkİlk ... 378428468476477478479480488528 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •