Sayfa 484/534 İlkİlk ... 384434474482483484485486494 ... SonSon
Arama sonucu : 4270 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: Xu30 ve xu100 Hisseler ve Endeks

tdi nin kötü gelmesi,dolar indexindeki düşüş
    3 aylıklarla 10 yıllıkların açılması
    hayra alamet değil.
    global bir resesyon başlıyor olabilir.
    dow sinyalleri uzun vadeye satış vermiş durumda.
    düşüşün boyutunu resesyon olup olmayacağı belirleyecek.
    belkide bu günlerde hep mal çıktılar...
    genelde faizlerin düşük olması güzel bir şey borsa için.
    ama bir resesyon başlıyorsa ve faiz kesiliyorsa o zaman borsadan korkulur işte.

dax

aylıkta da aşağısı açık

bist 100 aylık grafik son aylar index değerlerini offline mt4 e girdim.
    sistemim high ve low geğerleriyle hesapladığından sadece bu değerleri.

sonuçta şu çıktı.

bende bist düşüyor.!
    isteyen 100 lere 120 lere oynasın.
    ben bistde yokum.

Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    tdi nin kötü gelmesi,dolar indexindeki düşüş
    3 aylıklarla 10 yıllıkların açılması
    hayra alamet değil.
    global bir resesyon başlıyor olabilir.
    dow sinyalleri uzun vadeye satış vermiş durumda.
    düşüşün boyutunu resesyon olup olmayacağı belirleyecek.
    belkide bu günlerde hep mal çıktılar...
    genelde faizlerin düşük olması güzel bir şey borsa için.
    ama bir resesyon başlıyorsa ve faiz kesiliyorsa o zaman borsadan korkulur işte.
    Yazının kilit noktası:
    Ama bir resesyon başlıyorsa ve faiz kesiliyorsa...
    Bu filmi 2000 ve 2008 de gördük.
    Ben buna oynuyorum artık.
    Kalan nakitle altın ve gümüş alıyorum.
    Dövizde yukarı hareket görürsem, dövizleri de çevirir, %60 altın, %25 gümüş, %15 TL veya döviz haline sokarım portföyü.

5. Herkes resesyon dan bahsediyor. 1.2 dolar ya da 72000 xu100 değerini bekliyor. Nasıl olacak bu?

Ben yine diyorum 0.2x PD ile halkb
    0.4x değeri ile garan ve akbnk var önümüzde. Diğerlerini tek tek saymakla bitmez. Hal böyle iken borsa da kötü günleri fiyatlamışken daha kötüsü geride kaldı bence. 120-140-150 falan belki hayaldir şu ortamda ama 72 de hayal olarak kalacak bence. 1059xx tepesine bir kez daha gidelim bakalım. Oradan son kez aşağı ki yoksa alıp başını gidecek mi görecez.

6.  Alıntı Originally Posted by hpy Yazıyı Oku
    Herkes resesyon dan bahsediyor. 1.2 dolar ya da 72000 xu100 değerini bekliyor. Nasıl olacak bu?

0.4x değeri ile garan ve akbnk var önümüzde. Diğerlerini tek tek saymakla bitmez. Hal böyle iken borsa da kötü günleri fiyatlamışken daha kötüsü geride kaldı bence. 120-140-150 falan belki hayaldir şu ortamda ama 72 de hayal olarak kalacak bence. 1059xx tepesine bir kez daha gidelim bakalım. Oradan son kez aşağı ki yoksa alıp başını gidecek mi görecez.
    Katılıyorum. 70 bin bekleyenler bence de hava alacak. Bayağı yüklü kişi şortta kıstırılmış sanırım. Twitterda ve burda herkes aşağı senaryolara odaklanmıs durumda. Cuma günkü alış insani bi alış değildi devamı gelecek gibi. Onca shortu yakalamışken inim inim inletmeden bırakırlar mı hiç

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Çoğu banka 1 doların altında. Çer çöp fiyatına düşmüş durumda. Hala burdan %25 aşağısını bekleyenlere akıl fikir diliyorum sadece

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by hpy Yazıyı Oku
    Herkes resesyon dan bahsediyor. 1.2 dolar ya da 72000 xu100 değerini bekliyor. Nasıl olacak bu?

Merhaba Dostum,
    Fed faizlerinin artmayacağı fiyatlanıyor şu anda. Belki bir süre daha fiyatlanır. Ama faiz inişlerinin fiyatlaması farklı olur, bilirsin
    TL karşılığı ne olur bilemem ama 1.2 USD civarında hatta büyük olasılık altında bir endeks göreceğimizden benim kuşkum yok. Burada endeksle piyasa ile ilgili son yazımdır bu. Zaten 95029 endekse (benim yazma süremin sonu ) 1220 puan kaldı.
    Şimdiden yazayım dedim. Bu TEPKİde 95029 geçilirse, 1.2 USD de tekrar gelir yazmaya başlarım.
    Bol kazançlar tüm Dostlara.

Yanlış anlaşılmasın, elimde ne senet var, ne de viop kontratı. Yani poz icabı değil yazdıklarım.

Sayfa 484/534 İlkİlk ... 384434474482483484485486494 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •