Sayfa 334/367 İlkİlk ... 234284324332333334335336344 ... SonSon
Arama sonucu : 2935 madde; 2,665 - 2,672 arası.

Konu: SAYAS - SAY Yenilenebilir Enerji Ekipmanları San. ve Tic. A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    İSTANBUL POTFÖY DENEN MANİPLASYONCU EKİP ; kağıda devre kestirdi. amaçları belli cezaya sokup kredili alış satışı yasaklatmak. yoksa böyle bir tahtada ve arkasında böyle bir rüzgar varken kimse böyle mal satmaz.
    bos ver dostum, iyi oldu, alttan ekleme yaptik
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

2.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    bos ver dostum, iyi oldu, alttan ekleme yaptik
    Acele etme dostum muhtemelen eksi kapatacaklar gibime geliyor.

3. İstanbul portföy un muhtemelen 1,5- 2 mio lotu kalmıştır maximum. Ancak bugün halk üzerinden satan galiba emeklilik fonlarıydı. İkisini beraber satışı tahtayı ciddi baskıladı, umarım emeklilik fonları daha fazla satmaz.

İşin temeline gelirsek, integral in şirket değerlendirme raporu ısmarlama bir rapor değilse, Bu şirket şahsi kriterlerime göre bedavadır.

Birkaç gün daha baskı olmasi olası, fakat malı kim karşılıyor onu tam anlayamadım. Kısa vadede fiyat şeytandır derler.

Hayırlısı olsun bol kazançlar.

4.  Alıntı Originally Posted by ikasemre Yazıyı Oku
    Üstadım gerçekten harika bi genel anlatım olmuş, teşekkür ediyorum.

Firma ne yapar ne eder çok daha kafamda oturmuş duruma geldi. Yapılan işte büyük bir katma değer olmasa dahi farklı bir iş modeli oluşturması sebebiyle firma kendince bir giriş bariyeri(moat) oluşturmuş durumda. Bu çok kıymetli.

Burada elde edilen müşteriler arttıkça sürekli kapasite artışları ile desteklenerek çok farklı noktalara gelebilir gibi hissediyorum.

Sizin bu noktada firmadan gelecek beklentilerinizi merak ediyorum, mesela farklı endüstriyel parça üretimleri yapabilme kapasitesinde beklentide olmalı mıyız? yahut offshore ürünleri ile ilgili bir gelişme olacak mı? Yani gelecek için kilit noktalar ne olacak?
    Farklı endüstriyel parça üretebilme beklentisi ne olmalı?
    Şöyle bir kap haberi gelmişti. “Bilindiği üzere şirketimiz gerek ana faaliyet alanı olan yenilenebilir enerji endüstrisinde gerekse de faaliyet gösterdiği diğer alanlarda satış ve pazarlama çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Bu çerçevede Thermo Fisher Scientific tarafından yeniden doldurulabilir lityum iyon pillere yönelik hassas ölçüm cihazlarının metal kısımlarının imalatı için onaylı tedarikçi olarak kabul edilmiş bulunmaktayız. Thermo Fisher Scientific analitik enstrümanlar, laboratuvar materyal ve hizmetleri ile yaşam bilimleri ve teşhis çözümleri alanlarında yaklaşık 40 milyar USD cirosuyla dünyanın önde gelen Ar-Ge bazlı ürün tedarikçileri arasında yer almaktadır.

Şirketimiz Thermo Fisher Scientific'e deneme fazında 101.400 EUR tutarında satış gerçekleştirmiş olup onaylı tedarikçi statüsüyle kurulan yeni iş ilişkisiyle daha büyük bir hacim yakalamayı hedeflemektedir.”

Mesela burada anılan -yeniden doldurulabilirsin lityum iyon pillere yönelik hassas ölçüm cihazlarının metal kısımlarının imalatı- ifadesi çok beklenti oluşturmuştu. Ancak bu siparişin devamı gelmedi. Ben buradan sipariş gelmesini bekliyorum. Tutar olarak büyük bir beklentim yok.

Offshore konusunda 2025 yılında ilk parçalar üretilecektir. Bir kulede 125-160 parça bulunmaktadır ve kaç parça üreteceğiz bilemiyorum. Ancak Enercon tarafından bilgi paylaşımı ile tüm parçaları üretebiliriz. Bence sayası Türkiye’de asıl atağı yapacağı alan offshore. Denizlerimizde çok yüksek rüzgar potansiyeli bulunmaktadır. Sayasta bu kapasite artışıyla bir adım daha öne geçmiştir.

Gelecekle ilgili kritik noktalar nelerdir? Sayas milimetrik kesim kabiliyeti ile birçok alana parça üretebilir. Ancak ABD’den gelen General Electric haberinden sonra bu ülkeden çok büyük siparişler geleceğe benziyor. İntegral raporunda da zaten Sayas yurtdışında inanılmaz bir büyüme beklentisi görülmektedir. Yani rüzgar türbini ekipman üretiminde dünyada söz sahibi bir şirket olma yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Burada en önemli nokta Siemens gibi türbin ekipmanlarında bir aksaklık yaşamamak gerekir. Ben sorun yaşayacağımızı sanmıyorum.

Sonuç olarak rüzgar türbini ekipmanı üretiminde kapasite artışıyla birlikte agresif büyüme gelecektir. Farklı projelerde yer alması pek olası gözükmüyor. Geleceğimizi belirleyen en önemli hikayeler offshore’dan (deniz üstü rüzgar türbinleri) çıkacaktır.

5. Özel Durumlar Tebliği (II-15.1)'nin, Sermaye yapısına ve yönetim kontrolüne ilişkin değişiklikler ile ilgili 12. Madde 'sinin açıklama yükümlülüğüne ilişkin olarak 1. Fıkra b) bendi:

"Bir kurucuya ait yatırım fonlarının doğrudan veya dolaylı olarak ihraççının sermayesindeki payının veya toplam oy haklarının %5, %10, %15, %20, %25, %33, %50, %67 veya %95'ine ulaşması veya söz konusu oranların altına düşmesi halinde kurucu tarafından, yerine getirilir."

Hükümleri uyarınca ve 31.08.2023'te gerçekleşen işlemlerden sonra, İstanbul Portföy Yönetimi AŞ'nin kurucusu ve yöneticisi olduğu Yatırım Fonlarının Portföyündeki Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye ait pay senetlerinin toplamı, 31.08.2023 gün sonu itibariyle 3,781,154.-adede ve toplam oy hakları 4.89470%'e gerilemiş olup,

Tasarrufçulara ve Kamuoyuna duyurulur.

6.  Alıntı Originally Posted by sekiz Yazıyı Oku
    Farklı endüstriyel parça üretebilme beklentisi ne olmalı?
    Şöyle bir kap haberi gelmişti. “Bilindiği üzere şirketimiz gerek ana faaliyet alanı olan yenilenebilir enerji endüstrisinde gerekse de faaliyet gösterdiği diğer alanlarda satış ve pazarlama çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Bu çerçevede Thermo Fisher Scientific tarafından yeniden doldurulabilir lityum iyon pillere yönelik hassas ölçüm cihazlarının metal kısımlarının imalatı için onaylı tedarikçi olarak kabul edilmiş bulunmaktayız. Thermo Fisher Scientific analitik enstrümanlar, laboratuvar materyal ve hizmetleri ile yaşam bilimleri ve teşhis çözümleri alanlarında yaklaşık 40 milyar USD cirosuyla dünyanın önde gelen Ar-Ge bazlı ürün tedarikçileri arasında yer almaktadır.

Şirketimiz Thermo Fisher Scientific'e deneme fazında 101.400 EUR tutarında satış gerçekleştirmiş olup onaylı tedarikçi statüsüyle kurulan yeni iş ilişkisiyle daha büyük bir hacim yakalamayı hedeflemektedir.â€

Mesela burada anılan -yeniden doldurulabilirsin lityum iyon pillere yönelik hassas ölçüm cihazlarının metal kısımlarının imalatı- ifadesi çok beklenti oluşturmuştu. Ancak bu siparişin devamı gelmedi. Ben buradan sipariş gelmesini bekliyorum. Tutar olarak büyük bir beklentim yok.

Offshore konusunda 2025 yılında ilk parçalar üretilecektir. Bir kulede 125-160 parça bulunmaktadır ve kaç parça üreteceğiz bilemiyorum. Ancak Enercon tarafından bilgi paylaşımı ile tüm parçaları üretebiliriz. Bence sayası Türkiye’de asıl atağı yapacağı alan offshore. Denizlerimizde çok yüksek rüzgar potansiyeli bulunmaktadır. Sayasta bu kapasite artışıyla bir adım daha öne geçmiştir.

Gelecekle ilgili kritik noktalar nelerdir? Sayas milimetrik kesim kabiliyeti ile birçok alana parça üretebilir. Ancak ABD’den gelen General Electric haberinden sonra bu ülkeden çok büyük siparişler geleceğe benziyor. İntegral raporunda da zaten Sayas yurtdışında inanılmaz bir büyüme beklentisi görülmektedir. Yani rüzgar türbini ekipman üretiminde dünyada söz sahibi bir şirket olma yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Burada en önemli nokta Siemens gibi türbin ekipmanlarında bir aksaklık yaşamamak gerekir. Ben sorun yaşayacağımızı sanmıyorum.

Sonuç olarak rüzgar türbini ekipmanı üretiminde kapasite artışıyla birlikte agresif büyüme gelecektir. Farklı projelerde yer alması pek olası gözükmüyor. Geleceğimizi belirleyen en önemli hikayeler offshore’dan (deniz üstü rüzgar türbinleri) çıkacaktır.

Anladım üstadım, kıymetli bilgiler için çok teşekkür ediyorum.

Benim aklıma takılan konulardan biride patron mevzusu, firmaya, sektöre dair her şey harika olabilir fakat tehlikeli bir patron varsa ortada, bütün bu olumlu olayların bir anlamı kalmayabilir. patronların kişiliklerini ve firmaya bakış açılarını merak ediyorum zira %54ünü ellerinden çıkarmış durumdalar. Halka açıklık %30ları hadi taş çatlasın %40ları geçince benim içimi bir korku kaplıyor. Siz 2,5 yıldır sayasa yatırım yapıyorsunuz bu konuda patronları nasıl görüyorsunuz.

7.  Alıntı Originally Posted by ikasemre Yazıyı Oku
    Anladım üstadım, kıymetli bilgiler için çok teşekkür ediyorum.

Benim aklıma takılan konulardan biride patron mevzusu, firmaya, sektöre dair her şey harika olabilir fakat tehlikeli bir patron varsa ortada, bütün bu olumlu olayların bir anlamı kalmayabilir. patronların kişiliklerini ve firmaya bakış açılarını merak ediyorum zira %54ünü ellerinden çıkarmış durumdalar. Halka açıklık %30ları hadi taş çatlasın %40ları geçince benim içimi bir korku kaplıyor. Siz 2,5 yıldır sayasa yatırım yapıyorsunuz bu konuda patronları nasıl görüyorsunuz.
    Yönetim kurulu başkanı Erkan Güldoğan ve CFO Harun Yıldızhan’a da az değinelim.

Erkan Güldoğan’ın çalışanlar ile samimi ve sürekli yanlarında olduğunu, onları desteklediğini şirket sitesindeki fotoğraflardan görüyoruz. Linkedin’den General Electric’in ABD Başkanı Biden ile fotoğraf paylaşımına yorum yaptı. Onun dışında sosyal medyada hiç görmedik. Tamamen sessiz bir kişilik.

CFO Harun Yıldızhan genç ve başarılı bir iş adamı. Kendisi ilk olarak Bloomberght yayınına çıktı ve sonrasında Hürriyet Gazetesinde bir röportajı oldu. Bunlar dışında şirket ile ilgili açıklamaları bulunmamaktadır. Sanırım gerektiği zaman, gerektiği gibi konuşmasını istiyorlar.

Her iki isimde çok konuşmayan ve işlerini yapan kişiler olarak görüyorum. Bize de böyle yöneticiler lazım.

Halka açıklık %54 bence çok değil. Şirket A grubu paylarda oy kullanma imtiyazı var iken kar payı dağıtımında imtiyaz yok. Yani temettüler herkese eşit dağıtılıyor. Burada oran konusunda bir korkum yok. 5 milyon lotu 39.07’den geçen sene sonunda Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş.’ye devrettiler. Gelen paralar Ateş Wind Power fabrikasında kullanıldı. Şimdi Hamax fabrikası da bitiyor. Sonra Sayas fabrikası yapılacak. Tüm şirketler fabrika yapıyor. Birlikte büyüyorlar.

Ben patronların Ateş Wind Power’ı Türkiye’nin en büyük rüzgar türbini üreticisi olma hayaliyle yola çıktıklarını ve bunu başardıklarını görüyorum. Sayas içinde Türkiye’nin en büyük res ekipman üreticisi yapmak istediklerini ve bunu kısa zamanda başardıklarını İntegral raporundan anlıyoruz. Sayas özelinde hedeflerinin ne olduğu açık aslında: “Şirketimiz, sektöründe birçok coğrafyaya ihracat yapabilmesi ve dünyanın en büyük yenilenebilir enerji şirketlerine doğrudan satış yapması hedeflerine ulaşmıştır.”

Şimdi sıra hiç ihracat yapmadığımız yeni ülkelere ulaşabilmek ve yeni müşteriler kazanmak özellikle Siemens’e satış yapmak olmalı.

Sayas başarırsa hem Türkiye kazanacak hem de bizler… Saygılar 👋

8. İnanılmaz baskı var, bugünde varlık fonu satıyor büyük ihtimalle. Eğer kafaya komple çıkmayı koyduysa yandık valla. Günlerce en iyi ihtimalle buralarda takılır. Temel olarak eden yazacak başka bir şey kalmadı her şeyi sayın 8 yazmış zaten kendimizi tekrarlamanın manası yok.

Kademe bakabilen varsa, satış kademelerindeki blok lotlari görebilir.

Sayfa 334/367 İlkİlk ... 234284324332333334335336344 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •